Kaskoda Hasar Durumu İle İlgili Merak Edilenler

Kasko sigortası zorunlu bir sigorta türü olmamakla birlikte yapılmasında fayda olan bir sigorta. Zorunlu olarak yapılması gereken trafik sigortası herhangi bir hasar anında karşı tarafta oluşan hasarı karşılarken kasko sigortası, sizin aracınızda meydana gelen hasarları karşılar. Kasko sigortası sahiplerinin hasar durumları ile ilgili merak ettiği bazı soruları sizin için derledik.

Aracımda Birden Fazla Hasar Olursa Hasar Tazminatı Alabilir Miyim?

Aracınızda farklı zamanlarda birden fazla hasar oluştuysa toplu ihbarda bulunup hasar tazmininde bulunmak isteyebilirsiniz ancak bu doğru bir hareket olmayacaktır. Kasko Sigortası Genel Şartları’na göre hasar gerçekleştikten sonra beş iş günü içinde hasar ihbarında bulunmanız gerekir. Bu süreyi geçtikten sonra yaptığınız hasar ihbarları için ödeme almanız mümkün değildir.

Kazada Kusurlu Taraf Olsam Da Hasarım Karşılanır Mı?

Kazada kusurlu olan taraf siz bile olsanız aracınızda meydana gelen hasarlar kasko sigortası tarafından karşılanır. Kasko sigortasının ana teminatları arasında yer alan “Aracın başka bir araca ya da cisme çarpması” teminatı sayesinde kusurlu dahi olsanız kaskonun imkanlarından yararlanabilirsiniz.

Alkollüyken Kaza Yaparsam Kasko Hasarı Karşılar Mı?

Kasko Sigortası Genel Şartları’na göre alkol ya da uyuşturucu madde etkisi altında yapılan kazalar kasko sigortası teminatlarına girmez. Yani alkollüyken kaza yaparsanız ve aracınızda hasar meydana gelirse hasar, kaskonuz tarafından karşılanmaz. Karayolları Trafik Kanunu tarafından belirlenen alkol sınırının üstünde iseniz alkollü kabul edilirsiniz ve hasarınız temin edilmez.

Kasko Poliçesindeki Bilgilerim Eksik Ya Da Yanlışsa Hasarım Karşılanır Mı?

Kasko poliçesi hazırlanırken doğru bilgileri vermeniz önemli.  Herhangi bir hasar gerçekleştiğinde kaskonuzun teminatlarından faydalanabilmek için doğru bilgiler vermelisiniz. Aksi takdirde kasko teminatlarından yararlanamayabilir ya da ekstra ücret ödemek zorunda kalabilirsiniz.

En avantajlı araç kasko seçeneğine ulaşmak için Hangikredi.com’dan kasko sorgulama yaparak kasko fiyatlarını öğrenebilir, kasko değer listesine ulaşabilirsiniz.

En Avantajlı Kasko Poliçesini Bul

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*


*

0 Yorum

İlk yorumu siz yapmak ister misiniz?

Burada yer alan bilgi, yorum ve cevaplar, sorularınızı cevaplayan Hangikredi.com uzmanlarının kişisel bilgileriyle sınırlıdır ve sadece yardımcı olmak amaçlıdır. Bu yorum ve cevaplar bir danışmanlık veya tavsiye niteliğinde değildir. Sorunuza ve somut olaya uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak karar verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Sorununuzla ilgili profesyonel ve mesleki bilgisi olan kişilerden görüş almadan hareket etmemenizi öneririz