Üyelik aktivasyonunuz tamamlanmadı!

Kaskoda Hasar Durumu İle İlgili Merak Edilenler

Merve Mumcu

Merve Mumcu

7.01.2016

Kasko sigortası zorunlu bir sigorta türü olmamakla birlikte yapılmasında fayda olan bir sigorta.

Kaskoda Hasar Durumu İle İlgili Merak Edilenler

Zorunlu olarak yapılması gereken trafik sigortası herhangi bir hasar anında karşı tarafta oluşan hasarı karşılarken kasko sigortası, sizin aracınızda meydana gelen hasarları karşılar.

Kasko sigortası zorunlu bir sigorta türü olmamakla birlikte yapılmasında fayda olan bir sigorta. Zorunlu olarak yapılması gereken trafik sigortası herhangi bir hasar anında karşı tarafta oluşan hasarı karşılarken kasko sigortası, sizin aracınızda meydana gelen hasarları karşılar. Kasko sigortası sahiplerinin hasar durumları ile ilgili merak ettiği bazı soruları sizin için derledik.

Aracımda Birden Fazla Hasar Olursa Hasar Tazminatı Alabilir Miyim?

Aracınızda farklı zamanlarda birden fazla hasar oluştuysa toplu ihbarda bulunup hasar tazmininde bulunmak isteyebilirsiniz ancak bu doğru bir hareket olmayacaktır. Kasko Sigortası Genel Şartları’na göre hasar gerçekleştikten sonra beş iş günü içinde hasar ihbarında bulunmanız gerekir. Bu süreyi geçtikten sonra yaptığınız hasar ihbarları için ödeme almanız mümkün değildir.

Kazada Kusurlu Taraf Olsam Da Hasarım Karşılanır Mı?

Kazada kusurlu olan taraf siz bile olsanız aracınızda meydana gelen hasarlar kasko sigortası tarafından karşılanır. Kasko sigortasının ana teminatları arasında yer alan “Aracın başka bir araca ya da cisme çarpması” teminatı sayesinde kusurlu dahi olsanız kaskonun imkanlarından yararlanabilirsiniz.

Kasko Sorgula

Alkollüyken Kaza Yaparsam Kasko Hasarı Karşılar Mı?

Kasko Sigortası Genel Şartları’na göre alkol ya da uyuşturucu madde etkisi altında yapılan kazalar kasko sigortası teminatlarına girmez. Yani alkollüyken kaza yaparsanız ve aracınızda hasar meydana gelirse hasar, kaskonuz tarafından karşılanmaz. Karayolları Trafik Kanunu tarafından belirlenen alkol sınırının üstünde iseniz alkollü kabul edilirsiniz ve hasarınız temin edilmez.

Kasko Poliçesindeki Bilgilerim Eksik Ya Da Yanlışsa Hasarım Karşılanır Mı?

Kasko poliçesi hazırlanırken doğru bilgileri vermeniz önemli.  Herhangi bir hasar gerçekleştiğinde kaskonuzun teminatlarından faydalanabilmek için doğru bilgiler vermelisiniz. Aksi takdirde kasko teminatlarından yararlanamayabilir ya da ekstra ücret ödemek zorunda kalabilirsiniz.

En avantajlı araç kasko seçeneğine ulaşmak için Hangikredi.com’dan kasko sorgulama yaparak kasko fiyatlarını öğrenebilir, kasko değer listesine ulaşabilirsiniz.

En Avantajlı Kasko Poliçesini Bul

Yazar Hakkında

Merve Mumcu

1990 yılı doğumlu olan Merve Mumcu Bayraklı, Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü mezunu olup, 2014 yılından bu yana HangiKredi’de editörlük ve kıdemli pazarlama uzmanı görevlerini başarıyla sürdürmektedir.

Devamını Oku

Bu makale size ne kadar faydalı oldu?

0 Oy

-

0 Puan

Oy verdiğiniz için teşekkür ederiz. 😊

Yorum Yazın

Konuyla ilgili sormak ya da eklemek istedikleriniz için yorum bırakabilirsiniz.

Yorum Yapılmamış

Son Eklenen İçerikler

 • Adım Adım Tapu Alım ve Satım İşlemleri 4.01.2021

  Adım Adım Tapu Alım ve Satım İşlemleri

 • Parite Nedir? 3.01.2021

  Parite Nedir?

 • En Hızlı İnternet Altyapısı Sunan Firmalar 3.01.2021

  En Hızlı İnternet Altyapısı Sunan Firmalar

 • Kesin Onaylı Kredi Nedir? Nasıl Alınır? 3.01.2021

  Kesin Onaylı Kredi Nedir? Nasıl Alınır?

Size daha iyi hizmet sunabilmek için sitemizde çerezler kullanıyoruz. Ayrıntılı bilgi için Gizlilik Politikamızı ve Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.