Hasarsızlık İndirimi Nedir?

Hasarsızlık indirimi nedir sorusunun cevabını Hangikredi.com olarak sizin için derledik…

Herhangi bir hasar durumunda aracınızı maddi anlamda koruma altına alan kasko ile ilgili en çok merak edilen şeylerden biri de hasarsızlık indirimi. Özellikle kasko poliçesi yaptıracak olanların üstünde durduğu bir konu olan hasarsızlık indirimi poliçe priminizi %65’e kadar azaltabilmekte.

Kasko hasarsızlık indirimi, en basit tanımıyla poliçe süreleriniz boyunca hasar talebinde bulunmamış olmanıza bağlı olarak yeni poliçede yapılacak indirimdir. Yani poliçe süreleriniz dahilinde aracınız ne kadar az hasar görürse bir sonraki kasko poliçenizi o kadar ucuza satın alabilirsiniz.

Kasko sigortası poliçesi almadan önce mutlaka farklı sigorta şirketlerinin kasko tekliflerini inceleyin. Özellikle hasarsızlık indirimini etkileyen halleri incelemenizde fayda vardır çünkü hasarsızlık indirimini etkileyen durumlar sigorta şirketlerine göre farklılık gösterebilir. Kasko karşılaştırması yaparak en avantajlı kasko seçeneğine ulaşabilirsiniz. Sitemiz üzerinden kasko sorgulama işlemi yaparak farklı sigorta şirketlerinin sunduğu kaskolarla ilgili detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Sigorta şirketleri tarafından genel kabul gören ve hasarsızlığı bozmayan tek durumum %100 rücu durumudur. Bu durum, herhangi bir kaza durumunda %100 karşı tarafın kusurlu olduğu durumlar için geçerlidir. Böyle bir durumda kasko sahibi hem sigorta şirketinden hasar tazminatını alır, hem de poliçe yenilenmesinde hasarsızlık indirimi elde eder.

İçindekiler

Mini Hasar Teminatı

Sigorta şirketlerinin bazıları, poliçe vadesi içinde gerçekleşmiş olan radyo-teyp çalınması ve cam kırılması gibi hasarları yılda bir kere hasarsızlık indirimini koruyarak karşılaşır. Yine bazı sigorta şirketleri aracın iç ve dış yüzeylerinde meydana gelen çizik, vuruk gibi hasarları, hasarsızlık indirimini koruyarak karşılar. Mini hasar teminatı denen bu durum ve bahsettiğimiz ilk durum kasko sigortası araştırırken göz önünde bulundurmanız gerekenlerden.

Trafik sigortası ve kasko sorgulama işlemlerinizi Hangikredi.com Sigorta sayfası üzerinden zahmetsizce yapabilirsiniz.

En Avantajlı Kaskoyu Bul
Makaleyi faydalı buldunuz mu?
Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp

Henüz yorum yapılmamış, yorumunuzu aşağıya ekleyin!


Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir