Üyelik aktivasyonunuz tamamlanmadı!

hangikredi.com

Hasarsızlık İndirimi Nedir?

HangiKredi Uzman Yazarları

Yayımlama Tarihi: 25.09.2014 Güncelleme Tarihi: 30.03.2023

Herhangi bir hasar durumunda aracınızı maddi anlamda koruma altına alan kasko ile ilgili en çok merak edilen şeylerden biri de hasarsızlık indirimidir.

Hasarsızlık İndirimi Nedir?
Özellikle kasko poliçesi yaptıracak olanların üstünde durduğu bir konu olan hasarsızlık indirimi poliçe priminizi %65’e kadar azaltabilmekte. 

Kasko hasarsızlık indirimi, en basit tanımıyla poliçe süreleriniz boyunca hasar talebinde bulunmamış olmanıza bağlı olarak yeni poliçede yapılacak indirimdir. Yani poliçe süreleriniz dahilinde aracınız ne kadar az hasar görürse bir sonraki kasko poliçenizi o kadar ucuza satın alabilirsiniz.

Kasko sigortası poliçesi almadan önce mutlaka farklı sigorta şirketlerinin kasko tekliflerini inceleyin.Özellikle hasarsızlık indirimini etkileyen halleri incelemenizde fayda vardır çünkü hasarsızlık indirimini etkileyen durumlar sigorta şirketlerine göre farklılık gösterebilir. Kasko karşılaştırması yaparak en avantajlı kasko seçeneğine ulaşabilirsiniz. Sitemiz üzerinden kasko sorgulama işlemi yaparak farklı sigorta şirketlerinin sunduğu kaskolarla ilgili detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Sigorta şirketleri tarafından genel kabul gören ve hasarsızlığı bozmayan tek durumum %100 rücu durumudur. Bu durum, herhangi bir kaza durumunda %100 karşı tarafın kusurlu olduğu durumlar için geçerlidir. Böyle bir durumda kasko sahibi hem sigorta şirketinden hasar tazminatını alır, hem de poliçe yenilenmesinde hasarsızlık indirimi elde eder.

Mini Hasar Teminatı

Mini Hasar Teminatı Sigorta şirketlerinin bazıları, poliçe vadesi içinde gerçekleşmiş olan radyo-teyp çalınması ve cam kırılması gibi hasarları yılda bir kere hasarsızlık indirimini koruyarak karşılaşır. Yine bazı sigorta şirketleri aracın iç ve dış yüzeylerinde meydana gelen çizik, vuruk gibi hasarları, hasarsızlık indirimini koruyarak karşılar. Mini hasar teminatı denen bu durum ve bahsettiğimiz ilk durum kasko sigortası araştırırken göz önünde bulundurmanız gerekenlerden.

Trafik sigortası ve kasko sorgulama işlemlerinizi HangiKredi sigorta sayfası üzerinden zahmetsizce yapabilirsiniz.

 

close icon

Yazar Hakkında

yazar
HangiKredi Uzman Yazarları

Finansal uzmanlıkları doğrultusunda en doğru ve en güncel bilgileri sizler için derleyen Hangikredi.com uzman finans yazarları; kredi, mevduat ve para gibi pek çok konuyu sizler için kaleme almaktadır.

Devamını Oku

Bu makale size ne kadar faydalı oldu?

0 Oy

-

0 Puan

Oy verdiğiniz için teşekkür ederiz. 😊

Yorum Yazın

yorum yaz

Konuyla ilgili sormak ya da eklemek istedikleriniz için yorum bırakabilirsiniz.

Yorum Yapılmamış

Son Eklenen İçerikler

 • Genç Çiftlere Faizsiz Evlilik Kredisi 27.09.2023

  Genç Çiftlere Faizsiz Evlilik Kredisi

 • Gelir Tablosu Nedir? 26.09.2023

  Gelir Tablosu Nedir?

 • Dijital Hizmet Vergisi Nedir? 25.09.2023

  Dijital Hizmet Vergisi Nedir?

 • Kar/Zarar Dağıtımı Nedir? 22.09.2023

  Kar/Zarar Dağıtımı Nedir?

Size daha iyi hizmet sunabilmek için sitemizde çerezler kullanıyoruz. Ayrıntılı bilgi için Gizlilik Politikamızı ve Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.

ikon