Üyelik aktivasyonunuz tamamlanmadı!

Hasarsızlık İndirimi Nedir?

Merve Mumcu

Merve Mumcu

25.09.2014

Hasarsızlık indirimi nedir sorusunun cevabını Hangikredi.

Hasarsızlık İndirimi Nedir?

com olarak sizin için derledik.Herhangi bir hasar durumunda aracınızı maddi anlamda koruma altına alan kaskokasko ile ilgili en çok merak edilen şeylerden biri de hasarsızlık indirimi. Özellikle kasko poliçesi yaptıracak olanların üstünde durduğu bir konu olan hasarsızlık indirimi poliçe priminizi %65’e kadar azaltabilmekte. 

Hasarsızlık indirimi nedir sorusunun cevabını Hangikredi.com olarak sizin için derledik... Herhangi bir hasar durumunda aracınızı maddi anlamda koruma altına alan kasko ile ilgili en çok merak edilen şeylerden biri de hasarsızlık indirimi. Özellikle kasko poliçesi yaptıracak olanların üstünde durduğu bir konu olan hasarsızlık indirimi poliçe priminizi %65’e kadar azaltabilmekte. Kasko hasarsızlık indirimi, en basit tanımıyla poliçe süreleriniz boyunca hasar talebinde bulunmamış olmanıza bağlı olarak yeni poliçede yapılacak indirimdir. Yani poliçe süreleriniz dahilinde aracınız ne kadar az hasar görürse bir sonraki kasko poliçenizi o kadar ucuza satın alabilirsiniz.Kasko sigortası poliçesi almadan önce mutlaka farklı sigorta şirketlerinin kasko tekliflerini inceleyin.Özellikle hasarsızlık indirimini etkileyen halleri incelemenizde fayda vardır çünkü hasarsızlık indirimini etkileyen durumlar sigorta şirketlerine göre farklılık gösterebilir. Kasko karşılaştırması yaparak en avantajlı kasko seçeneğine ulaşabilirsiniz. Sitemiz üzerinden kasko sorgulama işlemi yaparak farklı sigorta şirketlerinin sunduğu kaskolarla ilgili detaylı bilgi edinebilirsiniz. Sigorta şirketleri tarafından genel kabul gören ve hasarsızlığı bozmayan tek durumum %100 rücu durumudur. Bu durum, herhangi bir kaza durumunda %100 karşı tarafın kusurlu olduğu durumlar için geçerlidir. Böyle bir durumda kasko sahibi hem sigorta şirketinden hasar tazminatını alır, hem de poliçe yenilenmesinde hasarsızlık indirimi elde eder.

Mini Hasar Teminatı

Mini Hasar Teminatı Sigorta şirketlerinin bazıları, poliçe vadesi içinde gerçekleşmiş olan radyo-teyp çalınması ve cam kırılması gibi hasarları yılda bir kere hasarsızlık indirimini koruyarak karşılaşır. Yine bazı sigorta şirketleri aracın iç ve dış yüzeylerinde meydana gelen çizik, vuruk gibi hasarları, hasarsızlık indirimini koruyarak karşılar. Mini hasar teminatı denen bu durum ve bahsettiğimiz ilk durum kasko sigortası araştırırken göz önünde bulundurmanız gerekenlerden. Trafik sigortası ve kasko sorgulama işlemlerinizi Hangikredi.com sayfası üzerinden zahmetsizce yapabilirsiniz. [mlb resim="https://www.hangikredi.com/bilgi-merkezi/wp-content/uploads/2016/03/googlePlus-150x150.jpg " link="www.hangikredi.com/sigorta" yazi="En Avantajlı Kaskoyu Bul"]

Yazar Hakkında

Merve Mumcu

1990 yılı doğumlu olan Merve Mumcu Bayraklı, Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü mezunu olup, 2014 yılından bu yana HangiKredi’de editörlük ve kıdemli pazarlama uzmanı görevlerini başarıyla sürdürmektedir.

Devamını Oku

Bu makale size ne kadar faydalı oldu?

0 Oy

-

0 Puan

Oy verdiğiniz için teşekkür ederiz. 😊

Yorum Yazın

Konuyla ilgili sormak ya da eklemek istedikleriniz için yorum bırakabilirsiniz.

Yorum Yapılmamış

Son Eklenen İçerikler

 • Hangi Krediyi Alsam Diyenler İçin Tavsiyeler 22.01.2021

  Hangi Krediyi Alsam Diyenler İçin Tavsiyeler

 • Adım Adım Tapu Alım ve Satım İşlemleri 4.01.2021

  Adım Adım Tapu Alım ve Satım İşlemleri

 • Parite Nedir? 3.01.2021

  Parite Nedir?

 • En Hızlı İnternet Altyapısı Sunan Firmalar 3.01.2021

  En Hızlı İnternet Altyapısı Sunan Firmalar

Size daha iyi hizmet sunabilmek için sitemizde çerezler kullanıyoruz. Ayrıntılı bilgi için Gizlilik Politikamızı ve Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.