Üyelik aktivasyonunuz tamamlanmadı!

Kaskoda Eksik Sigorta

Merve Mumcu

Merve Mumcu

2.02.2017

Kasko, zorunlu olmamakla birlikte pek çok araç sahibinin yaptırdığı bir sigorta ürünü.

Kaskoda Eksik Sigorta

Kasko sigortası çok fazla kişi tarafından yaptırılıyor olsa da bilinmeyen çok fazla yönü var.

Kasko, zorunlu olmamakla birlikte pek çok araç sahibinin yaptırdığı bir sigorta ürünü.

Kasko sigortası çok fazla kişi tarafından yaptırılıyor olsa da bilinmeyen çok fazla yönü var. Bunlardan biri de “eksik sigorta” uygulaması.

Sigortaya konu olan araç hasara uğradığı andaki değeri, poliçede belirtilen sigorta bedelinden yüksek ise bu duruma “eksik sigorta” denir.

Etkileri neler?

Eksik sigorta, fazla bilinmese de aslında oldukça önemli bir uygulama. Böyle bir durumla karşı karşıya kalındığında sigorta şirketi, hasar tazminatını eksik öder.

Kaskonuzda eksik sigorta sorunu ile karşılaşmamak için eksik sigortaya neden olan halleri bilmenizde fayda var. Eksik sigortaya neden olan durumları aşağıda sıraladık.

Poliçeniz yapılırken aracınızın sigorta bedelini eksik bildirerek poliçenizi eksik sigorta uygulaması ile satın aldıysanız hasar oluştuğunda, hasar tutarını eksik alacaksınız demektir.

Bu noktaya dikkat!

Kasko yaptırırken o an için kasko fiyatının daha az çıkmasını sağlasa da bir hasarla karşılaşmanız durumunda eksik sigorta uygulamasından dolayı durum aleyhinize döner.

Kaskonuzu alırken “hasar ikame zeyili” teminatını poliçenize ekletmediyseniz ve bir hasarla karşılaştıysanız sigorta şirketi hasar tazminatını öder ve ödenen tutar aracın sigorta bedelinden düşer. Bundan sonra poliçeniz eksik sigorta bedeli ile devam eder.

Eksik sigorta uygulaması ile karşılaşmamak için sigorta poliçeniz yapılırken aracınızda bulunan aksesuarları da poliçeye dahil ettirebilir ya da aracınızın değerini piyasa değerine zeyil ettirerek yükseltebilirsiniz.

En avantajlı kasko sigortasını bulmak için Hangikredi.com sigorta sayfasından sorgulama yapabilirsiniz.

Kasko Fiyatları İçin Tıklayınız

Yazar Hakkında

Merve Mumcu

1990 yılı doğumlu olan Merve Mumcu Bayraklı, Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü mezunu olup, 2014 yılından bu yana HangiKredi’de editörlük ve kıdemli pazarlama uzmanı görevlerini başarıyla sürdürmektedir.

Devamını Oku

Bu makale size ne kadar faydalı oldu?

0 Oy

-

0 Puan

Oy verdiğiniz için teşekkür ederiz. 😊

Yorum Yazın

Konuyla ilgili sormak ya da eklemek istedikleriniz için yorum bırakabilirsiniz.

Yorum Yapılmamış

Son Eklenen İçerikler

 • Hangi Krediyi Alsam Diyenler İçin Tavsiyeler 22.01.2021

  Hangi Krediyi Alsam Diyenler İçin Tavsiyeler

 • Adım Adım Tapu Alım ve Satım İşlemleri 4.01.2021

  Adım Adım Tapu Alım ve Satım İşlemleri

 • Parite Nedir? 3.01.2021

  Parite Nedir?

 • En Hızlı İnternet Altyapısı Sunan Firmalar 3.01.2021

  En Hızlı İnternet Altyapısı Sunan Firmalar

Size daha iyi hizmet sunabilmek için sitemizde çerezler kullanıyoruz. Ayrıntılı bilgi için Gizlilik Politikamızı ve Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.