Üyelik aktivasyonunuz tamamlanmadı!

Kasko Poliçesinde Nelere Dikkat Edilmeli

Merve Mumcu

Merve Mumcu

24.01.2015

Araç sahibi olanlar için son derece önemli sigorta türlerinin başında gelen kasko sigortası için siz de sigorta şirketleri arasında kasko hesaplama işlemleri yapıyorsanız, hesaplama ile birlikte sözleşme, yani poliçe hazırlanırken de bazı noktalara dikkat etmenizde fayda var.

Kasko Poliçesinde Nelere Dikkat Edilmeli

Sigorta hesaplama işlemleri kapsamında kasko hesaplama hizmeti vermekle birlikte Hangikredi.

Araç sahibi olanlar için son derece önemli sigorta türlerinin başında gelen kasko sigortası için siz de sigorta şirketleri arasında kasko hesaplama işlemleri yapıyorsanız, hesaplama ile birlikte sözleşme, yani poliçe hazırlanırken de bazı noktalara dikkat etmenizde fayda var.

Sigorta hesaplama işlemleri kapsamında kasko hesaplama hizmeti vermekle birlikte Hangikredi.com olarak bazı önemli bilgileri de sizlerle paylaşmaya devam ediyoruz.

Kasko başvurusu yaptığınızda kasko şirketleri ile hazırlayacağınız kasko poliçesi, sizin için en az 1 yıl geçerli olacak ve tüm süreci yasal olarak belirleyecek bir belge olduğu için bu aşamaya önem vermek gerekiyor. Eğer net açıklamalar ve bazı püf noktalarına dikkat etmezseniz olası hasarlarda birçok sorunla karşılaşabilirsiniz.

En Avantajlı Kaskoyu Bul

Peki,  kasko poliçesinde nelere dikkat edilmeli?

 • Kasko çeşitleri ya da diğer adıyla kasko paketleri artık değişti. Bu nedenle şu dört seçenek arasında yer alan hangi paketin sizin ihtiyaçlarınızın ne altında ne de üstünde olduğuna, yani sizin için en uygun kasko olduğuna dikkat etmelisiniz: Kasko, Tam Kasko, Dar Kasko, Genişletilmiş Kasko…
 • Araç rayiç değeri ya da daha bilinen adıyla kasko değerleme listesi. Kasko değerleme listesi aylık olarak  piyasa değerlerine göre değişen ve kasko fiyatlarını belirlemek, yani kasko hesaplama aşamasında en belirleyici unsur. Hangikredi.com ekranlarında en güncel verilerle kasko değerleme listesine ulaşabilirsiniz.
 • Kaza ya da hasar gibi riskler gerçekleştiğinde arabanızın tamirhaneye mi yoksa şirketin anlaşmalı olduğu tamirhanelere mi gönderip gönderilmeyeceğini bilin.
 • Araç yedek parçaları değişecekse, orijinal parçaların kullanıp kullanmayacağını belirleyin.
 • Kasko poliçesi kapsamında genel haller haricinde yer alabilecek olan ve sizin aracınız ile onu kullanma şeklinize göre değişecek olan ek riskler olabilir. Bu riskleri iyice belirleyin ve bunları da belirterek poliçe kapsamına alın.

En uygun kasko seçeneklerine tüm kasko şirketleri ve kasko fiyatlarını içeren paketler arasından ulaşarak güvenle kasko başvurusu yapmak için Hangikredi.com 7/24 bir tık ötenizde.
En Avantajlı Kaskoyu Bul

Yazar Hakkında

Merve Mumcu

1990 yılı doğumlu olan Merve Mumcu Bayraklı, Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü mezunu olup, 2014 yılından bu yana HangiKredi’de editörlük ve kıdemli pazarlama uzmanı görevlerini başarıyla sürdürmektedir.

Devamını Oku

Bu makale size ne kadar faydalı oldu?

0 Oy

-

0 Puan

Oy verdiğiniz için teşekkür ederiz. 😊

Yorum Yazın

Konuyla ilgili sormak ya da eklemek istedikleriniz için yorum bırakabilirsiniz.

Yorum Yapılmamış

Son Eklenen İçerikler

 • Ziraat Bankasından Takipte Borcu Olanlara Yeni Ödeme İmkanı 3.03.2021

  Ziraat Bankasından Takipte Borcu Olanlara Yeni Ödeme İmkanı

 • Gelir Vergisi Hakkında Bilmeniz Gerekenler 2.03.2021

  Gelir Vergisi Hakkında Bilmeniz Gerekenler

 • Mart Kapıdan Baktırır, Kazma Kürek Yaktırır 1.03.2021

  Mart Kapıdan Baktırır, Kazma Kürek Yaktırır

 • Emtia Nedir, Türleri Nelerdir? 18.02.2021

  Emtia Nedir, Türleri Nelerdir?

Size daha iyi hizmet sunabilmek için sitemizde çerezler kullanıyoruz. Ayrıntılı bilgi için Gizlilik Politikamızı ve Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.