İlk Defa Kredi Alacaklara Öneriler

Ev, eşya, araba, eğitim, sağlık… Pek çok farklı nedenden dolayı nakit paraya ihtiyaç duyabilirsiniz. Her zaman nakit para çıkartmak kolay olmadığından bu gibi durumlarda bankaların sunduğu kredi ürünleri imdadımıza yetişiyor. Peki ilk kez kredi çekecek olanlar neleri bilmeli, nelere dikkat etmeli?

Kredi çekmek istiyorsanız öncelikle bilmeniz gereken bazı önemli noktalar var. Bankalardan kredi çekebilmek için belgelenebilir geliriniz ve girişi en az üç ay önce başlayıp hala devam etmekte olan sigortanız olmalıdır. Ayrıca kredi notunuz da bankanın kredi verme kriterlerine uygun olmalıdır. Kredi notu, sizin bankalarla olan ilişkinize göre şekillenen 0 ile 1900 arasındaki puandır. Bu puan ne kadar yüksek olursa kredi alma ihtimaliniz o kadar yüksek olur. Kredi notunuzu Findeks üzerinden öğrenebilirsiniz.

En Avantajlı Krediyi Bul

Kredi araştırması yapın

Gelelim dikkat etmeniz gereken noktalara. Nasıl olsa küçük taksitlerle ödeyeceğim diyerek ihtiyacınızdan fazla kredi almayın. Aydan aya ödeyecek de olsanız, borcunuza uygulanacak faizden dolayı aldığınızdan daha yüksek tutarda bir geri ödeme yapacaksınız. Yapacağınız geri ödemeyi en alt seviyeye çekebilmek içinse kredi çekmeden önce detaylı bir araştırma yapmanız gerekir. Hangikredi.com kredi hesaplama aracını kullanarak ihtiyaç kredisi, konut kredisi, taşıt kredisi ve KOBİ kredisi ürünleri için hesaplama yapabilirsiniz. Çekmek istediğiniz kredi tutarı ve vadesine göre yapacağınız bu hesaplamanın sonucunda tüm bankalara ait faiz oranlarını ve bu faiz oranına göre yapılmış olan aylık ödeme tutarı ve toplam ödeme tutarını görebilirsiniz.

Kredi masrafları ödeyeceğiniz toplam tutarı etkiler!

Faiz oranının yanı sıra dikkat etmeniz gereken başka noktalar da var. Mesela dosya masrafı. Dosya masrafı tutarı ödeyeceğiniz toplam tutarı etkileyeceğinden kredi seçerken kredi dosya masrafının ne kadar olduğuna dikkat etmeniz gerekir. Bunun yanı sıra banka komisyonu, kefil sayısı, kredilendirme oranı ve yıllık maliyet oranı da dikkat etmeniz gereken diğer etmenler arasında.

Kredi Başvurusu

Doğru ödeme planı seçmek ödemelerinizi kolaylaştırır…

İhtiyaç kredisi ve taşıt kredilerinde eşit tutarlı düzenli ödemeler olsa da konut kredisi gibi yüksek tutarlı ve uzun vadeli kredilerde daha farklı ödeme şekilleri de olabilmekte. Artan faizli, azalan faizli, artan taksitli, azalan taksitli, ara ödemeli… Bunlardan bütçenize uygun olacak birini seçerek ödemelerinizi daha kolay gerçekleştirebilirsiniz.

Kredi başvurunuzu yaptınız onaylandı. Kredi sözleşmesini imzalamadan önce sözleşmeyi mutlaka detaylıca okuyun. Sözleşmede yer alan maddeler birkaç yıllık mali durumunuzu etkileyeceğinden detaylı bir şekilde incelemenizde fayda var.

İlerideki kredi ve kredi alma ihtimalinizi her daim güçlü tutmak için mevcut ödemelerinizi düzenli yapmaya özen gösterin. Kredi ve kredi kartı başvurusunda etkili olan kredi notu, sizin ödeme düzeninize göre şekillenen bir puan türüdür. Yani, ödemelerinizi geciktirmeniz halinde kredi notunuz düşebilir.

En uygun krediyi bulmak için Hangikredi.com’dan kredi hesaplaması yapabilirsiniz. İhtiyaç kredisi, konut kredisi, taşıt kredisi ve KOBİ kredisi ürünleri için yapacağınız hesaplama neticesinde sizin için en avantajlı olacak kredi ürününü bulduğunuzda sitemizden online kredisi başvurusunda bulunabilirsiniz.

Kredi Hesaplama
Makaleyi faydalı buldunuz mu?
Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp

Henüz yorum yapılmamış, yorumunuzu aşağıya ekleyin!


Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir