Hesap Kesim Tarihi Nasıl Değiştirilir?

Alışveriş yapmak için kullanışlı bir yöntem olan kredi kartları tüketicilerin işini kolaylaştırsa da ödeme konusundaki sıkıntılar sorunlara yol açabiliyor. Kredi kartı borcunuzun hesap kesim tarihi size uymuyorsa, bu tarihi değiştirerek borcunuzu daha kolay şekilde ödeyebilirsiniz….

Peki kredi kartı hesap kesim tarihi nasıl değiştirilir?

Merve Mumcu Bayraklı/Hangikredi.com

Kredi kartınızın hesap kesim tarihini bankanızın şubelerinden, telefon bankacılığı üzerinden, internet şubesinden ve mobil şubeden öğrenebilir yine aynı kanallar aracılığı ile kolayca değiştirebilirsiniz.

Hesap kesim tarihinizi değiştirmek istiyorsanız dikkat etmeniz gereken bazı noktalar var. Çoğu bankada hesap kesim tarihi sadece üç defaya mahsus olmak üzere değiştirilebilir. Bu nedenle hesap kesim tarihinizi değiştirmek istediğinizde bunun için sadece üç şansınız olduğu unutmayın.

Yeni hesap kesim tarihi seçerken borcunuzun gecikmeye düşmemesi için doğru tarihi seçebilmeniz oldukça önemli. Kredi kartınız için seçeceğiniz yeni hesap kesim tarihinin 10 gün sonrası borcunuzun son ödeme günü olacaktır. Yani dönem borcunuzu ödemek için seçtiğiniz yeni hesap kesim tarihinden itibaren borcunuzu ödemek için 10 günlük süreniz olacaktır. Bu nedenle yeni tarih seçerken mutlaka bu bilgiyi göz önünde bulundurun.

En Avantajlı Kredi Kartını Bulmak İçin Tıklayın
Makaleyi faydalı buldunuz mu?
Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp

Henüz yorum yapılmamış, yorumunuzu aşağıya ekleyin!


Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir