Kredi Kartı Son Ödeme Tarihi 1 Gün Geçerse Ne Olur?

Kredi Kartı Borcu Gecikirse Ne Olur

Kredi kartları hayatımızı büyük oranda kolaylaştırsa da borç ödeme sıkıntısını birçok vatandaşımız sıklıkla yaşıyor. Bu nedenle kredi kartı borçlarını düzenli biçimde ödemek büyük önem arz ediyor. Kredi kartı borcu ödenmezse ne olur sorusu vatandaşın en çok merak ettiği soruların başında geliyor. Kredi kartının son ödeme tarihi genellikle hesap kesim tarihinin 8-9 gün sonrasına tekabül eder. Bu süre içerisinde kredi kartınızın asgari borcunu ödemeniz gerekir. Son ödeme tarihi geçtiği takdirde, geciktirmiş olduğunuz gün kadar akdi faiz ödersiniz.

Kredi Kartı Borcu 1 Gün Geç Ödenirse Faiz İşler Mi?

Kredi kartınızın borcunun son ödeme tarihi geçtiği takdirde, ödemediğiniz her gün için gecikme ve akdi faiz ödersiniz. Bu nedenle bir gün geç ödediğinizde bir gün gecikme ve akdi faiz ödemiş olursunuz.

Kredi Kartı Borç Ödeme 30 Günlük Gecikmede Ne Olur?

Kredi kartı borcunuzun asgari ödeme tutarını 30 gün süre zarfında ödemezseniz, kredi kartı borcunuz bir dönem gecikmiş olarak görünecektir. Bu süreç zarfında borcunuza gecikme faizi ve akdi faiz eklenecektir. 30 günlük gecikme herhangi bir yasal takibe sebebiyet vermez. Ancak bu 30 günlük gecikme nedeniyle kredi notunuz düşmeye başlar.

Kredi Kartı Borcu 90 Günlük Gecikme

Kredi kartı borcunuzu 60 günlük süreyle ödemediğiniz takdirde, kartınız kullanıma kapatılacaktır. Yine 60 günlük gecikme ve akdi faiz borcunuza ilave edilecektir. Bununla birlikte kredi sicilinize de yine eksi puan yer alacaktır.

Kredi kartı borcunuzu 90 gün boyunca yani üç dönem ödemediğiniz takdirde, bankanız ödeme yapmanız için size son 7 günlük bir süre tanır. Bu süre sonunda hala ödeme yapmamış olursanız hakkınızda yasal takip işlemi başlatılabilir.

Kredi Kartı Borç Ödeme Planı Talebi

Birikmiş kredi kartı borçlarınızı bankanızla anlaşarak yapılandırma şansına sahipsiniz. Bunun için bankanızla iletişim kurabilirsiniz. Kredi borcu yapılandırması ile borçlarınızı kolaylıkla ödeyebilirsiniz. Aidatsız kredi kartı seçeneklerine sitemizden kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Kredi Kartı Borcu Yapılandırma

Kredi kartı borcu yapılandırma işlemleri, borçlarınızı rahatça ödeyebilmeniz için en makul yöntemlerin başında gelir. Kredi kartı borçlarınızı bankanızla görüşerek kolaylıkla yapılandırabilirsiniz.

Asgari Ödeme Tutarı Hesaplama

Asgari ödeme tutarı, kartınızın dönem borcu için ödeyebileceğiniz minimum tutarı ifade eder. Kredi kartı borcunuzun, asgari ödeme tutarını sitemizden kolaylıkla hesaplayabilirsiniz.

Kredi Kartı Son Ödeme Tarihi 1 Gün Geçerse Ne Olur?
2.8 (56.67%) 6 vote[s]
Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp

Henüz yorum yapılmamış, yorumunuzu aşağıya ekleyin!


Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir