Kredi Kartı İşsizlik Sigortası Nedir?

Kredi Kartı İşsizlik Sigortası

Kredi kartı işsizlik sigortası nedir, kredi kartı işsizlik sigortası ne işe yarar gibi sorular tüketiciler için merak konusu. İşsizlik sigortası, işsiz kalma riskine karşı vatandaşı koruyan bir sigortadır. Aylık kazanca bağlı olarak kısmi bir ücret kenara ayrılarak kişi kendisini koruma altına alabilir. Bu şekilde işten çıkarılsa dahi, kredi kartı borcunu ödemede herhangi bir sorun yaşamaz.

Kredi Kartı İşsizlik Sigortası Veren Bankalar 2019

Kredi kartı işsizlik sigortasını günümüzde birçok banka kullanıcısına sunuyor. Bu bankaların başında da Akbank geliyor. Bunun dışında Garanti BBVA ve QNB Finansbank da müşterilerine işsizlik sigortası sunan bankalardan birisi. Yine aynı şekilde kolay kredi kartı veren bankalar, müşterilerine işsizlik sigortası da sunuyor.

Kredi Kartı İşsizlik Sigortası İçin Gereklilikler Nedir?

Kredi kartı işsizlik sigortası almak için her bankanın kendine göre şartları var. Fakat temelde şu gereklilikleri yerine getirmek yeterli oluyor.

  • Bankanın kredi kartına sahip olmak
  • Türkiye’de ikamet etmek
  • 18 ve 65 yaş aralığında olmak
  • 3 aydır aynı iş yerinde kesintisiz çalışıyor olmak

Kredi Kartı İşsizlik Sigortası İptali

Her bankanın kendisine göre farklı iptal prosedürleri bulunur. Bu nedenle kredi kartı işsizlik sigortası iptali yapabilmek için öncelikle bankanız ile görüşmeniz ve şartları öğrenmeniz gerekir.

Akbank Kredi Kartı İşsizlik Sigortası

Akbank müşterilerine kredi kartı işsizlik sigortası sunan bankalardan. Bu sigorta hakkında bilgi almak ve satın almak için 444 25 25 numaralı telefonu arayabilir ve direkt olarak poliçenizi başlatabilirsiniz.

Aksigorta Kredi Kartı İşsizlik Sigortası

Akbank aslında kendi sigorta kuruluşu olan Aksigorta aracılığı ile bu sigortayı yapıyor. Aksigorta’dan yaptırabileceğiniz işsizlik sigortası, işsizlik durumunda ödemelerin aksamamasını sağlıyor. İşsiz kalma gibi bir durumda müşteriler kendilerini güvende hissediyor.

İş Bankası Kredi Kartı İşsizlik Sigortası

İş Bankası da kredi kartı destek sigortası altında müşterilerine kredi kartı işsizlik sigortası sunmaktadır. İş Bankası’nın bu konuda limiti ise 5 bin TL.

Worldcard İşsizlik Sigortası

Worldcard, müşterilerine kredi kartı ödeme güvencesi sunuyor. Siz tekrar iş buluncaya kadar, kredi kartı borçlarınız bir yük olmaktan çıkıyor.

Yapı Kredi Kredi Kartı İşsizlik Sigortası

Yapı kredi kartı, bordrolu çalışanların işsiz kalması durumunda onlara kredi kartı ödeme güvencesi sunuyor.

 

Makaleyi faydalı buldunuz mu?
Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp

Henüz yorum yapılmamış, yorumunuzu aşağıya ekleyin!


Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir