Üyelik aktivasyonunuz tamamlanmadı!

Kredi Kartı İşsizlik Sigortası Nedir?

HangiKredi Uzman Yazarları

Yayımlama Tarihi: 10.08.2019 Güncelleme Tarihi: 8.10.2020

Kredi kartı işsizlik sigortası nedir, kredi kartı işsizlik sigortası ne işe yarar gibi sorular tüketiciler için merak konusu.
Kredi Kartı İşsizlik Sigortası Nedir?
İşsizlik sigortası, işsiz kalma riskine karşı vatandaşı koruyan bir sigortadır. Aylık kazanca bağlı olarak kısmi bir ücret kenara ayrılarak kişi kendisini koruma altına alabilir. Bu şekilde işten çıkarılsa dahi, kredi kartı borcunu ödemede herhangi bir sorun yaşamaz.

Kredi kartı işsizlik sigortası nedir, kredi kartı işsizlik sigortası ne işe yarar gibi sorular tüketiciler için merak konusu. İşsizlik sigortası, işsiz kalma riskine karşı vatandaşı koruyan bir sigortadır. Aylık kazanca bağlı olarak kısmi bir ücret kenara ayrılarak kişi kendisini koruma altına alabilir. Bu şekilde işten çıkarılsa dahi, kredi kartı borcunu ödemede herhangi bir sorun yaşamaz.

Kredi Kartı İşsizlik Sigortası Veren Bankalar 2019

Kredi kartı işsizlik sigortasını günümüzde birçok banka kullanıcısına sunuyor. Bu bankaların başında da Akbank geliyor. Bunun dışında Garanti BBVA ve QNB Finansbank da müşterilerine işsizlik sigortası sunan bankalardan birisi. Yine aynı şekilde kolay kredi kartı veren bankalar, müşterilerine işsizlik sigortası da sunuyor.

Kredi Kartı İşsizlik Sigortası İçin Gereklilikler Nedir?

Kredi kartı işsizlik sigortası almak için her bankanın kendine göre şartları var. Fakat temelde şu gereklilikleri yerine getirmek yeterli oluyor.

 • Bankanın kredi kartına sahip olmak
 • Türkiye’de ikamet etmek
 • 18 ve 65 yaş aralığında olmak
 • 3 aydır aynı iş yerinde kesintisiz çalışıyor olmak

Kredi Kartı İşsizlik Sigortası İptali

Her bankanın kendisine göre farklı iptal prosedürleri bulunur. Bu nedenle kredi kartı işsizlik sigortası iptali yapabilmek için öncelikle bankanız ile görüşmeniz ve şartları öğrenmeniz gerekir.

Akbank Kredi Kartı İşsizlik Sigortası

Akbank müşterilerine kredi kartı işsizlik sigortası sunan bankalardan. Bu sigorta hakkında bilgi almak ve satın almak için 444 25 25 numaralı telefonu arayabilir ve direkt olarak poliçenizi başlatabilirsiniz.

Aksigorta Kredi Kartı İşsizlik Sigortası

Akbank aslında kendi sigorta kuruluşu olan Aksigorta aracılığı ile bu sigortayı yapıyor. Aksigorta’dan yaptırabileceğiniz işsizlik sigortası, işsizlik durumunda ödemelerin aksamamasını sağlıyor. İşsiz kalma gibi bir durumda müşteriler kendilerini güvende hissediyor.

İş Bankası Kredi Kartı İşsizlik Sigortası

İş Bankası da kredi kartı destek sigortası altında müşterilerine kredi kartı işsizlik sigortası sunmaktadır. İş Bankası’nın bu konuda limiti ise 5 bin TL.

Worldcard İşsizlik Sigortası

Worldcard, müşterilerine kredi kartı ödeme güvencesi sunuyor. Siz tekrar iş buluncaya kadar, kredi kartı borçlarınız bir yük olmaktan çıkıyor.

Yapı Kredi Kredi Kartı İşsizlik Sigortası

Yapı kredi kartı, bordrolu çalışanların işsiz kalması durumunda onlara kredi kartı ödeme güvencesi sunuyor.

close icon

Yazar Hakkında

yazar
HangiKredi Uzman Yazarları

Finansal uzmanlıkları doğrultusunda en doğru ve en güncel bilgileri sizler için derleyen Hangikredi.com uzman finans yazarları; kredi, mevduat ve para gibi pek çok konuyu sizler için kaleme almaktadır.

Devamını Oku

Bu makale size ne kadar faydalı oldu?

0 Oy

-

0 Puan

Oy verdiğiniz için teşekkür ederiz. 😊

Yorum Yazın

yorum yaz

Konuyla ilgili sormak ya da eklemek istedikleriniz için yorum bırakabilirsiniz.

Yorum Yapılmamış

Son Eklenen İçerikler

 • IBAN Sorgulama Nedir, Banka IBAN Adresleri Neler? 7.10.2021

  IBAN Sorgulama Nedir, Banka IBAN Adresleri Neler?

 • Kredi Kartı mı Yoksa Nakit mi Kullanılmalı? 1.10.2021

  Kredi Kartı mı Yoksa Nakit mi Kullanılmalı?

 • ÖTV Muafiyeti Nedir? 1.10.2021

  ÖTV Muafiyeti Nedir?

 • Güvenli İnternet İçin Nelere Dikkat Edilmeli? 1.10.2021

  Güvenli İnternet İçin Nelere Dikkat Edilmeli?

Size daha iyi hizmet sunabilmek için sitemizde çerezler kullanıyoruz. Ayrıntılı bilgi için Gizlilik Politikamızı ve Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.

ikon