Üyelik aktivasyonunuz tamamlanmadı!

hangikredi.com

Bloke Teminatlı Kredi Kartı Nedir?

HangiKredi Uzman Yazarları

Yayımlama Tarihi: 31.07.2019 Güncelleme Tarihi: 16.03.2023

Kredi kartı alabilmek için kredi notunuz yeterli değilse belli bir miktar nakit parayı bankaya ipotek ettireceğiniz bloke teminatlı kredi kartı seçeneğinden yararlanabilirsiniz.

Bloke Teminatlı Kredi Kartı Nedir?
Bloke teminatlı kredi kartı, mevduat blokesi güvencesi vererek alabileceğiniz bir kart türüdür.

Bu kredi kartına sahip olmak için bankadan mevduat hesabı açtırmanız gerekir. Tüm kredi kartlarında olduğu gibi bloke teminatlı kredi kartlarında da taksitli alışveriş yapabilir, harcadıkça puan kazanabilirsiniz.

Teminatlı Kredi Kartı Nedir, Ne İşe Yarar?

Bloke teminatlı kredi kartı, daha önceden ödenmemiş kredi kartı borçları sebebiyle yasal takip süresi geçirmiş kişilerin çıkarabileceği bir kart. Tüm borçlarınızı ödemenize rağmen kredi kartı başvurunuz onaylanmıyorsa, teminatlı kredi kartı başvurusu yapabilirsiniz. Teminatlı olarak alacağınız kredi kartı ile ayrıca kredi notunuzu da yükseltebilirsiniz.

Bloke Teminatlı Kredi Kartı Nasıl Alınır?

Bloke teminatlı kredi kartı, sıradan kredi kartlarıyla benzer bir başvuru sürecine sahip değildir. İnternet üzerinden ya da telefondan başvuru yapılamaz. Bloke teminatlı kredi kartı için bankaya giderek, yüz yüze görüşme yapmanız önemli. Bu görüşme olumlu sonuçlandığı takdirde bloke verilecek tutar belirlenebilir ve kredi kartı limitiniz de buna göre şekillenir.

Aidatsız kredi kartı seçenekleri son zamanlarda oldukça popüler hale geldi. Aidatsız kredi kartı seçenekleri için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Bloke Teminatlı Kredi Kartı Aldıktan Ne Kadar Süre Sonra Kredi Kullanılır?

Kredi alabilmek için gereken en temel koşullar belgelenebilir gelirinizin olması ve kredi notunuzun yüksek olması. Kredi ve kredi kartı borçlarının ödemelerinin gecikmesinden ya da bu borçlar nedeni ile yasal takibe girilmesinden dolayı kredi notu düşer. Kredi notunun düşük olması sebebi ile kredi kartı alamadığınız durumda bankaların sunduğu bloke teminatlı kredi kartı seçeneklerinden yararlanabilirsiniz. Bloke teminatlı kredi kartı düzenli olarak kullanılmaya başladıktan sonra kredi notu da buna paralel olarak artmaya başlar. Kredi kartının limiti ve kullanım sıklığına göre kredi notu yükselecektir. Kredi notunuz 1-2 sene içinde normal seviyelere çıkacaktır.

Bloke Teminatlı Kredi Kartı Veren Bankalar Hangileri?

Bloke teminatlı kredi kartları bankalar için aslında oldukça riskli kartlar olarak görülür. Çünkü en problemli müşteriler bloke teminatlı kredi kartlarına başvururlar. Bu nedenle bloke teminatlı kredi kartı veren bankalar, bu kredi kartlarının reklamını yapmazlar. Ayrıca bu kartlar her dönem değil, yılın belirli zamanında çıkarılabilir.

En çok bloke teminatlı kredi kartı veren banka Kuveyt Türk. Kuveyt Türk’ün yanı sıra TEB ve Ziraat Bankası da bloke teminatlı kredi kartı veren bankalar arasında yer alır.

Teminatlı Kredi Kartının Avantajları Neler?

Teminatlı kredi kartları, kredi kartı borçları sebebiyle yasal takip süreci geçirmiş kişiler için oldukça önemli. Çünkü bu kredi kartı sayesinde, kişiler kredi puanlarını tekrar eski haline döndürme şansını yakalarlar.

Kredi kartı nasıl kullanılır yazısını inceleyerek kredi kartı kullanımı ile ilgili detaylı bilgi alabilirsiniz. En avantajlı kredi kartını bulmak için Hangikredi.com Kredi Kartı sayfasından sorgulama yapabilir ve dilediğiniz karta online başvuruda bulunabilirsiniz.

Teminatlı Kredi Kartı Dezavantajları Neler?

Teminatlı kredi kartlarının en büyük dezavantajı, ilk etapta bloke ettirmeniz gereken bir meblağ olması. Teminatlı kredi kartlarıyla, taksitli alışveriş yapabilir ve kampanyalardan yararlanabilirsiniz. Ancak asgari ödeme tutarı bu kartlarda yer almaz.

Gecikme faizi hesaplama işlemi yapmak için sitemizde yer alan hesaplama aracını kullanabilirsiniz.

close icon

Yazar Hakkında

yazar
HangiKredi Uzman Yazarları

Finansal uzmanlıkları doğrultusunda en doğru ve en güncel bilgileri sizler için derleyen Hangikredi.com uzman finans yazarları; kredi, mevduat, bankacılık ve muhasebe gibi pek çok kategoride konuyu sizler için kaleme alır.

Devamını Oku

Bu makale size ne kadar faydalı oldu?

35 Oy

-

3,97 Puan

Oy verdiğiniz için teşekkür ederiz. 😊

Yorum Yazın

yorum yaz

Konuyla ilgili sormak ya da eklemek istedikleriniz için yorum bırakabilirsiniz.

Yorum Yapılmamış

Son Eklenen İçerikler

 • Noterde Hangi İşlemler Yapılır? 23.05.2024

  Noterde Hangi İşlemler Yapılır?

 • Sanal Ofis Nedir, Avantajları Nelerdir? 20.05.2024

  Sanal Ofis Nedir, Avantajları Nelerdir?

 • İnşaat Maliyetleri ve Konut Fiyatları İlişkisi 17.05.2024

  İnşaat Maliyetleri ve Konut Fiyatları İlişkisi

 • Stajyer Ehliyet Nedir? Süresi Ne Kadardır? 17.05.2024

  Stajyer Ehliyet Nedir? Süresi Ne Kadardır?