Taşıt Kredisi Şartları

Otomobil, pek çok kişinin hayali olmasının yanı sıra bir gereklilik. Araba alabilmenin en hızlı yolu ise tüketici kredilerinden geçiyor. Bankaların araba almak isteyenler için sunduğu taşıt kredileri cazip faiz oranları ve avantajlı geri ödeme planları ile tüketicilerin araç sahibi olmalarını sağlıyor. Araç kredisi kullanarak otomobil sahibi olmak isteyenler için taşıt kredisi şartlarını derledik.

Araba almak isteyen tüketiciler için bankalar tarafından sunulan araç kredileri maksimum 48 aya kadar vadelendirilebilmektedir. Sıfır araba için de ikinci el araba için de taşıt kredisi kullanılabilmesi mümkündür. Sıfır araçlar için kredi çıkma olasılığı daha yükselen ikinci el araçlar için  yaş sınırı bulunur.

Temel Şartlar

Diğer tüketici kredilerinde olduğu gibi taşıt kredisi alabilmeniz için de ilk şart 18 yaşından büyük olmanız. Bunun yanı sıra yine diğer tüketici kredilerinde olduğu gibi belgelenebilir geliriniz ve SGK kaydınız olmalıdır. Burada sigorta ile ilgili dikkat etmeniz gereken sigorta girişinizin en az 3 ay önce yapılmış olması ve hala devam ediyor olması.

En Avantajlı Taşıt Kredisi Hangisi?

Tüm bu şartları sağlayanlar için bir diğer önemli ve hatta belki de en önemli nokta kredi notunun yeterli olması. Kredi geçmişinizin sayısal bir değere dönüşerek bankanın sizinle ilgili fikir edinmesini sağlayan kredi notu, kredi alabilmeniz için en önemli kriter. Diğer tüketici kredilerinde olduğu gibi araç kredisinde de kredi notunuzun belli bir sınırın üstünde olması beklenir.

Taşıt Kredisine Özel Şartlar

Az önce de bahsettiğimiz gibi otomobil kredilerinde en uzun vade 48 aydır. Vade süresince, aldığınız araç banka tarafından ipotek altında olur. Ödemenin gerçekleşmemesi durumunda banka, aracınıza el koyma hakkına sahiptir.

Araç kredisi, almak istediğiniz arabanın fatura değeri üzerinden belli bir kısmına verilir. Burada değişen bir oran söz konusu. Nihai fatura değeri 50.000 TL ve altında olan araçlar için araç değerinin %70’i kadar kredi verilirken 50.000 TL’nin üstündeki araçlar için 50.000 TL’ye kadar olan kısım için %70, 50.000 TL’yi aşan kısım içinse %50 oranında kredi verilir.

Taşıt Kredisi Nasıl Alınır?

Bankalardan otomobil kredisi alabilmek için “Temel Şartlar” başlığında açıkladığımız şartlara sahip olamanız gerekir. Bu şartları sağlıyorsanız Hangikredi.com’un taşıt kredisi hesaplama aracını kullanarak dilediğiniz vade ve tutar için sorgulama yapabilir, bankaların sunduğu ürünleri inceleyebilirsiniz. Sizin için en uygun taşıt kredisine karar verdikten sonra sitemiz üzerinden online taşıt kredi başvurusunda bulunabilirsiniz.

Taşıt Kredisi Hesaplama
Taşıt Kredisi Şartları
4 (80%) 10 vote[s]
Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp

30 yorum

 1. Merhabalar , Ben 3000TL olan kredi kartımı düzenli , yüksek borç ödüyorum ve sigortam 4 aydır düzenli yatıyor. Kredi çekebilir miyim ve ne kadar çekebilirim ?

 2. 2100 puanim var taşıt kredisi cikarmi

 3. Sayın Can,

  Kredi notu 0-1900 arasındaki bir değerdir. Findeks web sayfasını ziyaret ederek kredi notunuzu öğrenebilirsiniz.

 4. Merhaba 2 aydır çalışmıyorum iş sizlik maaşı alıyorum fındık geliri falanda var kredi puanın 1900 seviyesine yakın gelir çalışıyor gözükmüyorum ama ödemelerimi rahat yaparım 20000 TL kadar kredi başvurusu yapsam onaylanır mı acaba

 5. Sayın Samed,

  Bankalardan kredi alabilmek için belgelenebilir geliriniz olmalıdır.

 6. Kredi kartım yok gelirim var 4 aydın sigortamda var 3 senedir bankalarla alakamda var bana çıkar mı kredı

 7. Sayın Büşra,

  Banka olmadığımız için Hangikredi.com olarak bu konuda size yardımcı olamayız ancak kredi sorgulama sayfamızdan kredi sorgulaması yapabilir ve online başvuru ger��ekleştirebilirsiniz.

 8. Merhaba 5 aydır üzerimde emlak ofisi vergisi ödüyorum bankalarla 3 aydır bir kart kullanıyorum 1105 findex puanım ve hiç gecikmeli ödemem yok araç kredisine başvursam çıkarmı ve 50 bin tl lik bir aracın % kaçına çıkar kredi?


Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir