Bankaların güncel ve avantajlı kredi
faiz/kâr oranları listeleniyor.

2. El Araç Kredisi Hesaplama

İkinci el araç kredisi faiz oranlarını kıyaslamak, 2. el araç kredisi veren bankaları incelemek ve başvuru gerçekleştirmek için sayfamızı inceleyin.
2. El Araç Kredisi Hesaplama

Tavsiye Ettiğimiz Taşıt Kredisi Ürünleri

2. El Araç (Taşıt) Kredisi Faiz Oranları

 

İkinci el araç kredisi faiz oranları bankadan bankaya değişiklik gösterir. Toplam geri ödemenizi doğrudan etkileyen faiz oranı, ne kadar düşük olursa o kadar kâr etmiş olursunu. En avantajlı 2. el araç kredisi sorgulaması için Hangikredi.com hesaplama aracından destek alabilirsiniz. Tüm bankaların kredi faiz oranlarını bir arada görmenizi sağlayan Hangikredi.com ile en ucuz 2. el oto kredisini bulabilir, hemen başvuru yapabilirsiniz.

2. El Taşıt Kredisi Nasıl Alınır?

 

2. el taşıt  kredisi kullanarak araba satın almak için öncelikle almak istediğiniz aracı seçmeniz gerekir. Taşıt kredisi ipotekli bir kredi ürünü olduğundan alabileceğiniz alacağınız aracın kasko değerinin belli bir oranına kadar kredi verilebilir. Taşıt kredilerinde kullandırım oranı olduğundan belli bir oranda peşinatınız olması gerekir. Kasko değeri 120 bin TL’ye kadar kadar olan araçlar için %70 oranında kredilendirme yapılabiliyo. Kasko değeri 120 bin TL’nin üzerinde ise 120 bin TL’ye kadar olan kısım için %70, 120 bin TL’nin üzerinde kalan kısım için %50 oranında kredilendirme yapılabiliyor. Yani, 120.000 TL’lik bir araç alacağınız zaman minimum 30.000 TL ikinci el araç kredisi peşinatınız olmalıdır.

2. El Taşıt Kredisi Şartları

 

2. el taşıt kredisi alabilmek için gereken en büyük şart aracın yaşıyla ilgili. Bankalar genellikle yaşı yüksek olan araca kredi vermek istemezler. Yaş sınırı bankadan bankaya değişse de genellikle maksimum 8 yaşa kadar olan araçlar için kredi verilir. Örneğin Vakıfbank ikinci el araç kredisi hesaplama işlemi yapabilmek için almak istediğiniz aracın yaşı maksimum 8 olabilir.

Aracın yaşı ile şartın dışında ikinci el taşıt kredisi kullanım şartları diğer krediler ile aynıdır. Yani 2. el taşıt kredisi kullanabilmek için 18 yaşından büyük olmanız, belgelenebilir gelire sahip olmanız ve kredi notunuzun risksiz grupta yer alması gerekir. Ayrıca kredi kullandırım oranı olduğundan  peşinatınız olmalıdır.

2. El Taşıt Kredisi İçin Gerekli Evraklar

 

2. el taşıt kredisi için gereken evraklar şunlar:

  • Nüfus cüzdanı veya sürücü belgenizin aslı ve fotokopisi
  • Gelir belgesi
  • Gerekli görülmesi durumunda adres teyit belgesi
  • Alacağınız araca ait bir fatura ya da noter satış sözleşmesi

İkinci El Araç Kredisi Yaş Sınırı Var Mıdır?

 

İkinci el taşıt kredisinde yaş sınırı vardır. Yaş sınırı bankadan bankaya değişiklik gösterir. Kimi bankada vade oranına göre bile değişiklik gösterebilir. İkinci el araç kredisi ile genellikle maksimum 8 yaşına kadar olan araçlar için kredi kullanılabilir.