Bankaların güncel ve avantajlı kredi
faiz/kâr oranları listeleniyor.

hangikredi.com

2. El Araç Kredisi Hesaplama

İkinci el araç kredisi faiz oranlarını kıyaslamak, 2. el araç kredisi veren bankaları incelemek ve başvuru gerçekleştirmek için sayfamızı inceleyin.

Araç Durumu

Araç Durumunu Seçiniz

Tavsiye Ettiğimiz Taşıt Kredisi Ürünleri

2. El Araç (Taşıt) Kredisi Faiz Oranları

 

İkinci el araç kredisi faiz oranları bankadan bankaya değişiklik gösterir. Toplam geri ödemenizi doğrudan etkileyen faiz oranı, ne kadar düşük olursa o kadar kâr etmiş olursunu. En avantajlı 2. el araç kredisi sorgulaması için Hangikredi.com hesaplama aracından destek alabilirsiniz. Tüm bankaların kredi faiz oranlarını bir arada görmenizi sağlayan Hangikredi.com ile en ucuz 2. el oto kredisini bulabilir, hemen başvuru yapabilirsiniz.

2. El Taşıt Kredisi Nasıl Alınır?

 

2. el taşıt  kredisi kullanarak araba satın almak için öncelikle almak istediğiniz aracı seçmeniz gerekir. Taşıt kredisi ipotekli bir kredi ürünü olduğundan alabileceğiniz alacağınız aracın kasko değerinin belli bir oranına kadar kredi verilebilir. Taşıt kredilerinde kullandırım oranı olduğundan belli bir oranda peşinatınız olması gerekir. Kasko değeri 120 bin TL’ye kadar kadar olan araçlar için %70 oranında kredilendirme yapılabiliyo. Kasko değeri 120 bin TL’nin üzerinde ise 120 bin TL’ye kadar olan kısım için %70, 120 bin TL’nin üzerinde kalan kısım için %50 oranında kredilendirme yapılabiliyor. Yani, 120.000 TL’lik bir araç alacağınız zaman minimum 30.000 TL ikinci el araç kredisi peşinatınız olmalıdır.

2. El Taşıt Kredisi Şartları

 

2. el taşıt kredisi alabilmek için gereken en büyük şart aracın yaşıyla ilgili. Bankalar genellikle yaşı yüksek olan araca kredi vermek istemezler. Yaş sınırı bankadan bankaya değişse de genellikle maksimum 8 yaşa kadar olan araçlar için kredi verilir. Örneğin Vakıfbank ikinci el araç kredisi hesaplama işlemi yapabilmek için almak istediğiniz aracın yaşı maksimum 8 olabilir.

Aracın yaşı ile şartın dışında ikinci el taşıt kredisi kullanım şartları diğer krediler ile aynıdır. Yani 2. el taşıt kredisi kullanabilmek için 18 yaşından büyük olmanız, belgelenebilir gelire sahip olmanız ve kredi notunuzun risksiz grupta yer alması gerekir. Ayrıca kredi kullandırım oranı olduğundan  peşinatınız olmalıdır.

2. El Taşıt Kredisi İçin Gerekli Evraklar

 

2. el taşıt kredisi için gereken evraklar şunlar:

  • Nüfus cüzdanı veya sürücü belgenizin aslı ve fotokopisi
  • Gelir belgesi
  • Gerekli görülmesi durumunda adres teyit belgesi
  • Alacağınız araca ait bir fatura ya da noter satış sözleşmesi

İkinci El Araç Kredisi Yaş Sınırı Var Mıdır?

 

İkinci el taşıt kredisinde yaş sınırı uygulaması bulunmaktadır. Yaş sınırı bankadan bankaya değişiklik gösterebilir. Kimi bankada vade oranına göre bile değişiklik gösterebilir. İkinci el araç kredisi ile genellikle maksimum 8 yaşına kadar olan araçlar için kredi kullanılabilir. Bazı bankalarda aracın yaşına göre maksimum vade oranı da değişiklik gösterebiliyor. 

Araç Kredisi Kaç Modele Kadar Veriliyor?

 

Daha önce de bahsettiğimiz gibi araç kredilerinde yaş sınırı uygulaması var. Bu nedenle ikinci el taşıt kredisi ile istediğiniz yaşta araç satın alamazsanız. Yaş sınırı bankadan bankaya değişebilmekle birlikte genellikle 8 yaşa kadar olan araçlara 2. el taşıt kredisi verilir. Bu sınır kimi bankalarda 10'a kadar çıkabiliyor. Ayrıca bazı bankalarda aracın yaşına göre farklı maksimum vade uygulaması da bulunmaktadır. 

En Uygun İkinci El Araç Kredisi Veren Bankalar

 

En uygun 2. el taşıt kredisini bulmak için bu sayfadan sorgulama yapabilirsiniz. Çekmek istediğiniz vade ve tutarı hesaplama aracının ilgili alanına girerek sorgulama başlatabilir, sorgulamanın sonucunda bankaların sunduğu ikinci el taşıt kredisi faiz oranlarını tek ekranda görüntüleyebilirsiniz. Denizbank ikinci el araç kredisi ve İş Bankası ikinci el araç kredisi hesaplama gibi popüler sorgulamaları da Hangikredi.com’dan gerçekleştirebilirsiniz.

2. El Oto Kredisi Hangi Marka Arabalarda Kullanılabilir?

 

İkinci el araç kredisi tüm markalar için kullanılabilir. Bazı bankaların 0 araçlar için çeşitli markalarla anlaşması olsa da ikinci el araçlarda böyle bir durum söz konusu değil. Bankanın talep ettiği yaş sınırını aşmadığınız sürece istediğiniz tüm marka araçlar için ikinci el taşıt kredisi kullanabilirsiniz.

Taşıt Kredisi Hesaplama

 

Hangikredi.com’dan taşıt kredisi hesaplaması yaparak tüm bankaların güncel taşıt kredisi faiz oranlarını öğrenebilirsiniz. Yaptığınız hesaplama sonucunda ayrıca çekmek istediğiniz tutar ve vade için ödemeniz gereken aylık taksitlerin ne kadar olduğunu ve yapacağınız toplam ödemeyi öğrenebilirsiniz.