Bankaların güncel ve avantajlı kredi
faiz/kâr oranları listeleniyor.

Kredi Yapılandırma Refinansman Hesaplama

Yapılandırmak istediğiniz kredinin bilgileri

Kalan borcunuzun yapılandırma bilgileri

Kalan Kredi Borcunuz:12.000 TL

Faiz Oranınız: 574,22 TL

Kalan borcunuzun yapılandırma bilgileri

Kalan Kredi Borcunuz: 12.000 TL

Cezası Eklenmiş Kapatma Tutarı: 574,22 TL
* %x kapatma cezası eklenmiştir

Faiz Oranınız: 574,22 TL
* sabit taksit ve faiz oranına göre ortalama olarak hesaplanmıştır

Toplam Zararınız: 500,00 TL

Toplam Kazancınız: 500,00 TL

Aylık Taksit: 450,00 TL

Aylık Taksit: 450,00 TL

Hangikredi.com’da kredi yapılandırma refinansman hesaplama aracı ile kredinizi yeniden yapılandırmak için mevcut kapatma tutarı ve aylık taksit hakkında bilgi alabilir, bankalara başvuruda bulunabilirsiniz. 

Popüler Krediler

Kredi Yapılandırma

 

Kredi yapılandırma, kredi borcunuzu ödediğiniz sırada bankanın sunduğu farklı faiz oranı ile kalan borcunuzun yeniden hesaplanması demektir. Kredi yapılandırma ile hem daha düşük bir faiz oranı ile borcunuzu yapılandırabilir hem de vadeyi uzatabilirsiniz. Bankaların sunduğu yapılandırma faiz oranı, güncel faiz oranlarından ayrı olarak belirlenmektedir. Bankanızdan yapılandırma faizini öğrenerek sitemizde yer alan yapılandırma hesaplama aracından kredinizi yeniden hesaplayabilirsiniz.

Kredi Yapılandırma Nasıl Yapılır?

 

Kredi yapılandırma işlemi banka tarafından yapılır. Kredinizi yapılandırmak için krediyi aldığınız banka ile birebir iletişim kurmanız gerekir. Krediniz yapılandırılırken yapılandırma faiz oranları dikkate alınır. Bu faiz oranları güncel faiz oranlarından ayrı olarak belirlenir ve her zaman avantajlı olmayabilir. 90 günlük ödeme gecikmesinin ardından bankanın teklifi ile yapılandırma yapabileceğiniz gibi vade sayınızı uzatmak ve taksitleri azaltmak için de bankanızdan kredi borcu yapılandırma talebinde bulunabilirsiniz.

Borç Transferi Yapan Bankalar Hangileri

 

Borç transferi genel olarak tüm bankalar tarafından yapılmaktadır ancak borç transferi de borç yapılandırma da tamamen bankaların inisiyatifinde olan kararlardır. Herhangi bir bankaya borç transferi ya da borç yapılandırması için başvurduğunuzda banka sizinle ilgili bilgileri inceleyerek karar verecektir.

Kredi Yeniden Yapılandırmada Dikkat Edilmesi Gerekenler

 

Kredi yeniden yapılandırma işlemi yaparken en çok dikkat etmeniz gereken şey faiz oranı. Yapılandırma faiz oranı bankanın sunduğu güncel tabela faiz oranından farklıdır. Borcunuzu yapılandırma kararı aldığınızda öncelikle bankanızın sunduğu güncel yapılandırma faiz oranını öğrenmenizi tavsiye ederiz.

Konut Kredisi Yapılandırma

 

Konut kredisi yapılandırma, yapılandırma işlemleri arasında en çok tercih edilen. Bunun nedeni yüksek aylık taksitler ve uzun vadeler. Konut kredisi aldıktan sonra eğer aylık taksitlerinizi ödemekte zorluk çekerseniz bankanızla iletişim kurarark konut kredisi yeniden yapılandırma talebinde bulunabilirsiniz. Böyle bir durumda borcunuz güncel yapılandırma faiz oranına göre yeniden hesaplanacaktır. Bu hesaplamanın neticesinde vadeniz uzayarak aylık taksitleriniz azalacaktır.

İhtiyaç Kredisi Yeniden Yapılandırma

 

İhtiyaç kredisi yeniden yapılandırması için bankanızla iletişim kurabilirsiniz. İhtiyaç kredisi yapılandırması ile ödemekte zorluk çektiğiniz kredi borcunuzun aylık taksit tutarını azaltabilirsiniz. İhtiyaç kredilerinde yeniden yapılandırma işlemi genellikle yasal takibe girmemek için tercih ediliyor. 90 günlük ödeme gecikmesi yasal takibe neden oluyor. Ödemenizi geciktirmek yerine kredinizi yapılandırarak yasal takibe girmenin önüne geçebilirsiniz.

Taşıt Kredisi Yeniden Yapılandırma

 

Taşıt kredisi yeniden yapılandırma işlemi, kredinin vadesini uzatıp aylık taksidini düşürmek isteyenler tarafından sıklıkla tercih ediliyor. Taşıt kredisi de tıpkı konut kredisi gibi yüksek tutarlı bir kredi ürünü olduğundan ödemeler konusunda bazen sıkıntı yaşanabiliyor. Böyle bir durumda yasal takibe girmemek için bankanızdan yapılandırma talep ederek ödemelerinizi kolaylaştırabilirsiniz.

Ziraat Bankası Kredi Borcu Yapılandırma

 

Ziraat Bankası yapılandırma yapan bankalar arasında. Ziraat Bankası’ndan aldığınız kredinizi, banka ile görüşerek güncel yapılandırma faiz oranı üzerinden yapılandırabilirsiniz. Ancak hatırlatmak isteriz ki yapılandırma kararı tamamen bankanın inisiyatifindedir.

VakıfBank Kredi Yapılandırma

 

VakıfBank kredi yapılandırma işlemi ile kredi borcunuzun vadesini uzatıp, taksit tutarını azaltarak borcunuzu daha kolay bir şekilde ödeyebilirsiniz. Yapılandırma talebi için VakıfBank ile birebir görüşmenizi tavsiye ederiz. Taşıt, konut ve ihtiyaç kredisi ödemelerinizin tümü için yapılandırma talebinde bulunabilirsiniz. 

İş Bankası Kredi Yapılandırma

 

İş Bankası’ndan aldığınız ihtiyaç, taşıt ya da konut kredisi ödemelerinizde zorlanıyorsanız banka ile görüşerek yapılandırma talebinde bulunabilirsiniz. Kredinizi yapılandırarak taksitlerinizi daha kolay ödeyebilirsiniz. Kredi yapılandırma hesaplama işlemini bu sayfa üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.

Halkbank Kredi Yapılandırma

 

Halkbank kredi yapılandırma işlemi yapabileceğiniz bankalardan biri. Halkbank’tan aldığınız konut, ihtiyaç ya da taşıt kredisi ödemelerini kolaylaştırmak için bankanızla birebir görüşerek yapılandırma talebinde bulunabilirsiniz. Krediniz yapılandırıldıktan sonra aylık taksit tutarı azalacağından ödemeleriniz de kolaylaşacaktır.

Garanti BBVA Kredi Yapılandırma

 

Garanti BBVA, borcunuzu yapılandırabileceğiniz bir diğer banka. Garanti BBVA’dan aldığınız konut, taşıt ya da ihtiyaç kredinizi ödemekte zorlanıyorsanız bankanızla birebir görüşerek yapılandırma talebinde bulunabilirsiniz. Bankanın sunduğu güncel yapılandırma faiz oranı ile yapılandırılacak olan borcunuzun vadesi uzayacağı için aylık taksit tutarı düşer. Böylece daha kolay ödeyebilirsiniz.

ING Kredi Yapılandırma

 

ING, kredi borcunuzu yapılandırabileceğiniz bankalardan biri. ING’den aldığınız kredinizi ödemekte zorlanıyorsanız bankanızla görüşerek yapılandırma talep edebilirsiniz. Bu sayede vadeniz uzar, aylık taksit tutarı düşer. 90 günlük gecikme süresini aşmamak için borcunuzu ödemekte zorlandığınız noktada bankanızdan yapılandırma talep etmenizi tavsiye ederiz.

Yapı Kredi Kredi Yapılandırma

 

Yapı Kredi Bankası’ndan aldığınız taşıt, konut ya da ihtiyaç kredinizi ödemekte zorlanıyorsanız aylık taksitleri azaltmak için bankanızla görüşerek borcunuzun yapılandırılmasını isteyebilirsiniz. Güncel yapılandırma faiz oranı ile yapılacak olan refinansman sayesinde kredinizin vadesi uzar, aylık taksitleri azalır.

KYK Kredi Yapılandırma

 

Yapılandırma denildiğinde akla gelen yapılandırmalardan biri de KYK (Kredi Yurtlar Kurumu) yapılandırması. Bu yapılandırmanın aslında bankalarla bir ilgisi yok. Devlete olan bir borç olduğundan yapılandırma talebi için Vergi Dairesi’ne gitmeniz gerekiyor. Ayrıca online kanallardan da yapılandırma yapılabiliyor.

Kredi Kartı Borcu Yapılandırma

 

Kredi borcunuzu yapılandırabileceğiniz gibi kredi kartı borcunuzu da yapılandırabilirsiniz. Tıpkı kredi borçlarında olduğu gibi kredi kartı borçlarında da ödeme gecikmeleri için tanınan toplam süre 90 gün. Bu süreyi aştığınızda hakkınızda yasal takip başlatılıyor. Yasal takip kredi notunuzun düşmesine neden olacağı gibi maaş haczi gibi çeşitli yaptırımlara da yol açıyor. Tüm bunların önüne geçebilmek adına ödeyemediğiniz kredi kartı borcunuzu da yapılandırabilirsiniz. Kredi kartı borcu yapılandırma işlemi için de bankanızla birebir görüşmeniz gerekmektedir.

Kredi Faiz Oranları 2020

 

Her bankanın sunduğu kredi faiz oranı birbirinden farklı ve dönemsel olarak değişiklik gösteriyor. Aldığınız kredinin maliyetini belirleyen en önemli unsur olan kredi faiz oranı, kredi seçerken en çok üzerinde durmanız gereken detay olmalı. Bankaların güncel faiz oranlarını öğrenmek için HangiKredi’den kredi sorgulaması yapabilirsiniz. Dilerseniz sitemiz üzerinden bankalara kredi başvurusunda da bulunabilirsiniz.