Üyelik aktivasyonunuz tamamlanmadı!

hangikredi.com

En Uygun Taşıt Kredisi Veren Bankalar

HangiKredi Uzman Yazarları

Yayımlama Tarihi: 13.04.2021 Güncelleme Tarihi: 20.06.2022

Sıfır ya da ikinci el araç almak için krediler sıkça tercih edilen yöntemler arasında yer almaktadır.

En Uygun Taşıt Kredisi Veren Bankalar
En uygun taşıt kredisi veren bankayı seçmek için iyi bir araştırma yapmak gerekir.

Bankaların düzenlediği düşük faizli araç kredi kampanyalarını takip ederek avantajlı bir şekilde araç almak mümkün. En uygun taşıt kredisi veren bankayı bulmak için öncelikle yapılması gereken ilk adım ödenecek peşinatın belirlenmesi. Alınacak aracın minimum yüzde 30 ödemesinin peşin yapılması gerekmektedir. Ödenecek olan peşinatın yüksek olması çekilecek kredide faiz bedelinin daha az olmasını sağlar. Ayrıca ne kadar kısa vadeli bir çalışma yaparsanız o kadar uygun faiz oranına sahip kredi alabilirsiniz.

HangiKredi'de tüm bankalar özelinde kredi hesaplaması yapabilir, anında başvuru bulunabilirsiniz.

Taşıt Kredisi İçin Gerekli Olan Belgeler ve Koşullar

Taşıt Kredisi için gerekli koşullara maddeler halinde bakacak olursak;

 • 18 yaşından büyük olmak,
 • Risk ve istihbaratta olumsuzluk olmamalı,
 • Gelir belgelendirilmeli,
 • Kredi taksiti hane halkının aylık ortalama gelirinin %50’sini geçmemeli,
 • Kredi hayat sigortası yapılmalı,
 • Kasko sigortası yapılmalı,
 • Gerçek kişilere ferdi kaza sigortası yapılmalı,
 • Satın alınan araç üzerine rehin konulur.

Taşıt kredisi için gerekli belgeler ise şu şekildedir;

 • Nüfus cüzdanı aslı ve fotokopisi,
 • Adres teyidi amaçlı belge,
 • Fatura veya noter satış sözleşmesi

Akbank Taşıt Kredisi

Aracın markası ve tipi ne olursa olsun Akbank’tan taşıt kredisi çekmek mümkün. Yüz Yirmi Bin Türk Lirasını aşan binek araçlara özel kredilendirme oranı, Yüz Yirmi Bin Türk Lirasına kadar olan kısmı için yüzde 70, Yüz Yirmi Bin Türk Lirasının üstünde olan kısım için ise yüzde 50 olarak uygulanır.

Akbank'ta taşıt kredisi faiz oranı 1,65%.  Uygun araba kredisi için Akbank taşıt kredisi  faiz oranları hesaplaması yapabilir ve sıfır veya ikinci el araç kredisi başvurusunda bulunabilirsiniz.

Denizbank Taşıt Kredisi

Denizbank sıfır ya da ikinci el araç alımında kullanılacak taşıt kredisinde uygun vade ve faiz oranının yanı sıra 3 ay erteleme fırsatını da sunuyor.  Denizbank Taşıt kredisi maliyet tablosu ise şu şekilde; 

 

Kredi Tutarı

Vade  Faiz Oranı (Aylık) Kredi Tahsis Ücreti  Aylık Taksit  Toplam Ödeme Yıllık Toplam Maliyet Oranı 
 50.000 TL  36 Ay  1,74% 250 1.989 TL 71.870 TL  %22.25

Sizler de "ikinci el taşıt kredisi nasıl alınır, gereken şartlar nelerdir?" diye düşünüyorsanız detaylı bilgiye "Taşıt Kredisi Nasıl Alınır?" yazımız üzerinden erişebilirsiniz.

Garanti BBVA Taşıt Kredisi

Araç satın almak isteyen Garanti BBVA müşterileri için bütçelerine uygun ödeme planı ve faiz oranları bulunmaktadır. Fiyatlandırmalar sıfır, ikinci el, araç marka, model, model yılı gibi pek çok şeye göre farklılık göstermektedir. 

Tüm bankalarda olduğu gibi Garanti BBVA’da da kredilerde araç bedeli 120.000 TL’ye kadar olan kısmı için %70, 120.000 TL’yi aşan kısmı için ise %50 oranında kredilendirme yapılmaktadır.

Garanti BBVA’dan alınacak 50.000 TL’lik bir araç kredisi hesaplaması yaparsak; 60 ay vade ile ödeneceğini varsaydığımız bu kredi için faiz oranı %1,72 olarak belirlenmektedir.  Aylık 1460 TL  ödemeyle, 87.908 TL toplam ödeme yapıyorsunuz. (Haziran 2021) 

Garanti BBVA taşıt kredisi  düşünüyorsanız en güncel faiz oranları ile hesaplamanızı sayfamız üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.

ING Taşıt Kredisi

ING bank taşıt kredisi ile hayalinizdeki araca sahip olabilirsiniz. Sıfır ya da ikinci el 60 aya kadar vade ile ING Bank taşıt kredisi faiz oranı %1,64 olarak çıkmaktadır. (Haziran 2021) 

İş Bankası Taşıt Kredisi

Düzenli ödemeler ile araç sahibi olmak isteyenler için İş Bankası taşıt kredilerine avantajlı fırsatlar sunmaktadır. Sıfır ya da ikinci el araç alımlarında kullanılabilen bu kredilerde 0 km araçlar için nihai fatura bedelinin 120.000 TL’ye kadar olan kısmı için %70’i, 120.000 TL’nin üstünde olan kısmı için %50’si dikkate alınarak hesaplanmaktadır. 

İş Bankası'nın zaman zaman kampanyaları olabiliyor. Bu nedenle sürekli olarak güncel oranları takip etmenizde fayda var. İş Bankası Taşıt Kredisi için HangiKredi'den destek alın!

En Uygun Taşıt Kredisi Veren Bankalar

Yapı Kredi Taşıt Kredisi

Yapı Kredi Taşıt kredisi 0 ya da 10 yaşına kadar olan 2. El araçlarda 60 ay vade ile kefilsiz ve ekspertiz süreci ile sağlanmaktadır. Düşük faiz oranları vade avantajlı vadeler ile Yapı Kredi Taşıt kredisi maliyet tablosu şu şekilde:

0 KM Taşıt Kredisi

Kredi Tutarı   Vade  Faiz Oranı Toplam Masraf

Yıllık Toplam Faiz

Maliyet Oranı

 Toplam Ödeme 

Taksit Tutarı
 20.000 TL 24 Ay %1.59 150 %20,57 25.214TL 1046 TL
 20.000 TL 48 Ay %1,59 150 %25,82 30.814 TL 639,89 TL

Halkbank Taşıt Kredisi

Hayalinizdeki aracı alabilmek için avantajlı vadeler ve faiz oranları ile Halkbank taşıt kredileri sizi bekliyor. Üstelik 2 ay erteleme avantajı da Halkbank taşıt kredilerinde bulunmakta. Tüm bankalarda olduğu gibi 60 ay vade imkanı bulunmaktadır. Halkbank taşıt kredisi oranları için sayfamıza göz atın. 

Kuveyt Türk Taşıt Kredisi

Sıfır ya da ikinci el araç satın almak isteyenlere Kuveyt Türk en avantajlı teklifleri sunmaktadır. İkinci el araçlarda 8 yaşa kadar taşıt kredisi imkanı sunulmaktadır. Kuveyt Türk ikinci el araçlarda 60 ay vadeye uzanan imkanlar sunmaktadır. Asgari peşinatlar ise araç tür ve modeline göre farklılık göstermektedir.  Kuveyt Türk taşıt finansmanı için kar payı oranı %1,56 ( Haziran 2021)

QNB Finansbank Taşıt Kredisi

60 ay vade imkanı, uygun faiz oranları ve kişiselleştirilebilir ödeme planları ile QNB Finansbank taşıt kredisi sizi araç sahibi yapıyor. QNB Finansbank'ın güncel taşıt kredisi faiz oranları için sayfamıza göz atın!

Vakıfbank Taşıt Kredisi

Vakıfbank taşıt kredisi fırsatlarını 0 km ve ikinci el olarak ikiye ayırmakta. 0 km araçlar için 60 aya varan vade ve cazip faiz oranları ile kredi imkanı sunuyor. İkinci el araç kredisinde ise 60 aya kadar elit taksitli, 3 aylık ödemesiz kredi imkanı sizi bekliyor. Vakıfbank taşıt kredisi örnek maliyet tablosu:

 Kredi Tutarı Vade (Ay) Faiz Oranı (Aylık) Kredi Tahsis Ücreti Efektif Yıllık Faiz Oranı
 50.000 TL 60 Ay %1.50  250 TL %24,17

Ziraat Bankası Taşıt Kredisi

0 km ya da ikinci el taşıt almak isteyen müşteriler için Ziraat Bankası 60 aya kadar vade imkanı taşıt kredisi seçeneklerini sunuyor. 0 km ya da maksimum 5 yaşındaki araçlar için kullanılabilen bu kredi 60 aya kadar vadelendirilebilmektedir. Ziraat Bankası taşıt kredisi kullanabilmek için aracın ruhsatta hususi olarak geçmesi gereklidir. Kredi kullanımında araç rehini teminat olarak alınmaktadır.

En Uygun Taşıt Kredisi  Veren Bankalar hakkında daha detaylı bilgi edinmek, bankalar hakkında detaylı bilgi almak ve farklı konularda bilgi almak için HangiKredi ile iletişime geçebilirsiniz.

Hayalindeki arabaya sahip olmak için araba kredisi  kullanmak isteyenlere araba kredileri ile ilgili önemli bilgileri Hangikredi.com olarak derledik! Detaylı bilgi için yazımızı incelemeyi unutmayın!

close icon

Yazar Hakkında

yazar
HangiKredi Uzman Yazarları

Finansal uzmanlıkları doğrultusunda en doğru ve en güncel bilgileri sizler için derleyen Hangikredi.com uzman finans yazarları; kredi, mevduat ve para gibi pek çok konuyu sizler için kaleme almaktadır.

Devamını Oku

Bu makale size ne kadar faydalı oldu?

11 Oy

-

2,91 Puan

Oy verdiğiniz için teşekkür ederiz. 😊

Yorum Yazın

yorum yaz

Konuyla ilgili sormak ya da eklemek istedikleriniz için yorum bırakabilirsiniz.

Yorum Yapılmamış

Son Eklenen İçerikler

 • Bankaların Emeklilik Promosyon ve Kampanyaları 1.12.2022

  Bankaların Emeklilik Promosyon ve Kampanyaları

 • Borsaya Yatırımcı İlgisi Çok Yoğun 29.11.2022

  Borsaya Yatırımcı İlgisi Çok Yoğun

 • EYT İçin Çırak ve Staj Sigortası Başlangıç Olarak Sayılabilir mi? 25.11.2022

  EYT İçin Çırak ve Staj Sigortası Başlangıç Olarak Sayılabilir mi?

 • Faiz Oranları, Konut Satışları Ve Fiyatlar 23.11.2022

  Faiz Oranları, Konut Satışları Ve Fiyatlar

Size daha iyi hizmet sunabilmek için sitemizde çerezler kullanıyoruz. Ayrıntılı bilgi için Gizlilik Politikamızı ve Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.

ikon