Taşıt Kredisi Başvuru Süreci

Taşıt alımlarında en sık başvurulan yöntem taşıt kredisi. Taşıt kredisi ile ilgili merak edilenleri Hangikredi.com Operasyon ekibinden Tuğçe Yüzügüler’e sorduk.

Merve Mumcu/Hangikredi.com

Kimler taşıt kredisi alabilir?

Taşıt kredisi kullanabilmek için, diğer kredi türlerinde olduğu gibi, öncelikle 18 yaşını doldurmuş olmak gerekiyor.  Kredi kullanmaya karar verdiğinizde gelirinizi ve sigortanızı bankaya ibraz etmelisiniz. Kredi kullanabilmek için sigortanızın en az üç aydır devam ediyor olması gerekir.  En önemli nokta ise kredi skoru. Kredi notunu yükseltmek için bankacılık ürünlerini kullanıp düzenli ödemeler yapabilirsiniz.

Taşıt kredisi almak için hangi belgeler gerekir?

Kimlik, ikametgâh kaydı, üzerinize kayıtlı ve adres gösterir fatura başvuru yapmak için gerekli. Bunun dışında gelir ve sigorta belgesi de olması gerekiyor. Eğer sıfır araç alınacaksa proforma fatura gerekiyor. Alabileceğiniz kredi tutarı proforma fatura üzerinden belirleniyor. Taşıt kredisinin vade süresi ise nihai fatura bedeli 100 bin TL’ye kadar olan araçlar için 60 ay, 100 bin TL’nin üstünde olan araçlar için 48 ay olarak uygulanır. İkinci el taşıt kredisi almak istiyorsanız aracın ruhsatı ile başvuru yapmanız gerekli.

Taşıt kredisi başvuru süreci nasıl işliyor?

Ön başvuru onaylandıktan sonra bankanın istediği belgelerle birlikte şubeye gitmeniz gerekir. Belgelerle birlikte yaptığınız başvuru genel müdürlük onayından geçerse krediniz onaylanmış oluyor. Taşıt kredisi ipotekli bir kredi ürünü olduğundan taşıt kredisini kullanabilmeniz için araca ipotek konuluyor. İpotek işlemlerinden sonra süreç tamamlanmış oluyor.

Taşıt Kredisi Faiz Oranları İçin Tıklayın
Taşıt Kredisi Başvuru Süreci
5 (100%) 1 vote[s]
Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp

Henüz yorum yapılmamış, yorumunuzu aşağıya ekleyin!


Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir