Üyelik aktivasyonunuz tamamlanmadı!

Taşıt Kredisi Başvuru Süreci

Merve Mumcu

Merve Mumcu

7.06.2017

Taşıt alımlarında en sık başvurulan yöntem taşıt kredisi.

Taşıt Kredisi Başvuru Süreci

Taşıt kredisi ile ilgili merak edilenleri Hangikredi.

Taşıt alımlarında en sık başvurulan yöntem taşıt kredisi. Taşıt kredisi ile ilgili merak edilenleri Hangikredi.com Operasyon ekibinden Tuğçe Yüzügüler’e sorduk.

Merve Mumcu/Hangikredi.com

Kimler taşıt kredisi alabilir?

Taşıt kredisi kullanabilmek için, diğer kredi türlerinde olduğu gibi, öncelikle 18 yaşını doldurmuş olmak gerekiyor.  Kredi kullanmaya karar verdiğinizde gelirinizi ve sigortanızı bankaya ibraz etmelisiniz. Kredi kullanabilmek için sigortanızın en az üç aydır devam ediyor olması gerekir.  En önemli nokta ise kredi skoru. Kredi notunu yükseltmek için bankacılık ürünlerini kullanıp düzenli ödemeler yapabilirsiniz.

Taşıt kredisi almak için hangi belgeler gerekir?

Kimlik, ikametgâh kaydı, üzerinize kayıtlı ve adres gösterir fatura başvuru yapmak için gerekli. Bunun dışında gelir ve sigorta belgesi de olması gerekiyor. Eğer sıfır araç alınacaksa proforma fatura gerekiyor. Alabileceğiniz kredi tutarı proforma fatura üzerinden belirleniyor. Taşıt kredisinin vade süresi ise nihai fatura bedeli 100 bin TL’ye kadar olan araçlar için 60 ay, 100 bin TL’nin üstünde olan araçlar için 48 ay olarak uygulanır. İkinci el taşıt kredisi almak istiyorsanız aracın ruhsatı ile başvuru yapmanız gerekli.

Taşıt kredisi başvuru süreci nasıl işliyor?

Ön başvuru onaylandıktan sonra bankanın istediği belgelerle birlikte şubeye gitmeniz gerekir. Belgelerle birlikte yaptığınız başvuru genel müdürlük onayından geçerse krediniz onaylanmış oluyor. Taşıt kredisi ipotekli bir kredi ürünü olduğundan taşıt kredisini kullanabilmeniz için araca ipotek konuluyor. İpotek işlemlerinden sonra süreç tamamlanmış oluyor.

Taşıt Kredisi Faiz Oranları İçin Tıklayın

Yazar Hakkında

Merve Mumcu

1990 yılı doğumlu olan Merve Mumcu Bayraklı, Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü mezunu olup, 2014 yılından bu yana HangiKredi’de editörlük ve kıdemli pazarlama uzmanı görevlerini başarıyla sürdürmektedir.

Devamını Oku

Bu makale size ne kadar faydalı oldu?

0 Oy

-

0 Puan

Oy verdiğiniz için teşekkür ederiz. 😊

Yorum Yazın

Konuyla ilgili sormak ya da eklemek istedikleriniz için yorum bırakabilirsiniz.

Yorum Yapılmamış

Son Eklenen İçerikler

 • Adım Adım Tapu Alım ve Satım İşlemleri 4.01.2021

  Adım Adım Tapu Alım ve Satım İşlemleri

 • Parite Nedir? 3.01.2021

  Parite Nedir?

 • En Hızlı İnternet Altyapısı Sunan Firmalar 3.01.2021

  En Hızlı İnternet Altyapısı Sunan Firmalar

 • Kesin Onaylı Kredi Nedir? Nasıl Alınır? 3.01.2021

  Kesin Onaylı Kredi Nedir? Nasıl Alınır?

Size daha iyi hizmet sunabilmek için sitemizde çerezler kullanıyoruz. Ayrıntılı bilgi için Gizlilik Politikamızı ve Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.