Üyelik aktivasyonunuz tamamlanmadı!

Taşıt Kredisi Başvuru Süreci

Merve Mumcu

Yayımlama Tarihi: 7.06.2017 Güncelleme Tarihi: 24.11.2020

Taşıt alımlarında en sık başvurulan yöntem taşıt kredisi.
Taşıt Kredisi Başvuru Süreci
Taşıt kredisi ile ilgili merak edilenleri Hangikredi.

Taşıt alımlarında en sık başvurulan yöntem taşıt kredisi. Taşıt kredisi ile ilgili merak edilenleri Hangikredi.com Operasyon ekibinden Tuğçe Yüzügüler’e sorduk.

Merve Mumcu/Hangikredi.com

Kimler taşıt kredisi alabilir?

Taşıt kredisi kullanabilmek için, diğer kredi türlerinde olduğu gibi, öncelikle 18 yaşını doldurmuş olmak gerekiyor.  Kredi kullanmaya karar verdiğinizde gelirinizi ve sigortanızı bankaya ibraz etmelisiniz. Kredi kullanabilmek için sigortanızın en az üç aydır devam ediyor olması gerekir.  En önemli nokta ise kredi skoru. Kredi notunu yükseltmek için bankacılık ürünlerini kullanıp düzenli ödemeler yapabilirsiniz.

Taşıt kredisi almak için hangi belgeler gerekir?

Kimlik, ikametgâh kaydı, üzerinize kayıtlı ve adres gösterir fatura başvuru yapmak için gerekli. Bunun dışında gelir ve sigorta belgesi de olması gerekiyor. Eğer sıfır araç alınacaksa proforma fatura gerekiyor. Alabileceğiniz kredi tutarı proforma fatura üzerinden belirleniyor. Taşıt kredisinin vade süresi ise nihai fatura bedeli 100 bin TL’ye kadar olan araçlar için 60 ay, 100 bin TL’nin üstünde olan araçlar için 48 ay olarak uygulanır. İkinci el taşıt kredisi almak istiyorsanız aracın ruhsatı ile başvuru yapmanız gerekli.

Taşıt kredisi başvuru süreci nasıl işliyor?

Ön başvuru onaylandıktan sonra bankanın istediği belgelerle birlikte şubeye gitmeniz gerekir. Belgelerle birlikte yaptığınız başvuru genel müdürlük onayından geçerse krediniz onaylanmış oluyor. Taşıt kredisi ipotekli bir kredi ürünü olduğundan taşıt kredisini kullanabilmeniz için araca ipotek konuluyor. İpotek işlemlerinden sonra süreç tamamlanmış oluyor.

Taşıt Kredisi Faiz Oranları İçin Tıklayın
close icon

Yazar Hakkında

yazar
Merve Mumcu

1990 yılı doğumlu olan Merve Mumcu Bayraklı, Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü mezunu olup, 2014 yılından bu yana HangiKredi’de editörlük ve kıdemli pazarlama uzmanı görevlerini başarıyla sürdürmektedir.

Devamını Oku

Bu makale size ne kadar faydalı oldu?

0 Oy

-

0 Puan

Oy verdiğiniz için teşekkür ederiz. 😊

Yorum Yazın

yorum yaz

Konuyla ilgili sormak ya da eklemek istedikleriniz için yorum bırakabilirsiniz.

Yorum Yapılmamış

Son Eklenen İçerikler

 • IBAN Sorgulama Nedir, Banka IBAN Adresleri Neler? 7.10.2021

  IBAN Sorgulama Nedir, Banka IBAN Adresleri Neler?

 • Kredi Kartı mı Yoksa Nakit mi Kullanılmalı? 1.10.2021

  Kredi Kartı mı Yoksa Nakit mi Kullanılmalı?

 • ÖTV Muafiyeti Nedir? 1.10.2021

  ÖTV Muafiyeti Nedir?

 • Güvenli İnternet İçin Nelere Dikkat Edilmeli? 1.10.2021

  Güvenli İnternet İçin Nelere Dikkat Edilmeli?

Size daha iyi hizmet sunabilmek için sitemizde çerezler kullanıyoruz. Ayrıntılı bilgi için Gizlilik Politikamızı ve Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.

ikon