Sağlık giderleri için kredi çekebilir miyim?

Sağlık hepimiz için çok kıymetli. Günümüz şartlarında herhangi bir acil sağlık durumunun bedeli maddi olarak bütçeyi zorlayabiliyor. Sağlık sigortası yoksa ya da kapsamı yeterli değilse sağlık giderleri için kredi çekilebilir mi sorusunun cevabını sizlerle buluşturmak istedik. Bu sorunun cevabı ile birlikte hangi bankalar sağlık kredisi veriyor, en yüksek rakam ve vade oranları neler, kredinin onaylanması için gerekli şartlar nelerdir gibi temel soruların cevaplarını yazımızın ilerleyen bölümlerinde bulabilirsiniz.

Bankalar Sağlık Kredisi Veriyor mu?

Bankalar kredi seçenekleri olarak pek çok hizmet verse de genelde sağlık kredisi adı altında kapsamlı ve sabit opsiyonları bulunmuyor. Fakat alt ürün ve kampanya olarak bazı paketlerden faydalanmanız mümkün.

Bazı bankalar sabit olarak ihtiyaç kredilerinin altında, bazı bankalar ise dönemsel kampanyalar olarak ihtiyaç kredisi seçeneklerinin altında sağlık kredisi sunabiliyor. Akbank, Türkiye Finans, Anadolubank gibi büyük bankaların sağlık kredisi ya da sağlık finansmanı adı altında hizmet verdiğini söylemek mümkün.

Sağlık Kredisi Faiz ve Vadeleri Nelerdir?

Sağlık kredisi için bankaların sunduğu imkanlar değişiklik gösterebilir. Kendi ihtiyaç kredisi başlıkları altında verdikleri vade ve faiz oranları değişiklik gösterebilir. Eğer farklı bir kampanya ya da dönemsel kredi imkanı sunuluyorsa da ihtiyaç kredilerinden farklı olarak hesaplanması mümkün.

Sağlık Kredisi İçin Nasıl Başvuruda Bulunabilirim?

Eğer bankanın sağlık için özel bir paketi varsa direkt şubeden ya da mobil bankacılık üzerinden başvurunuzu yapmanız mümkün. Kredi notunuz ve gelir belgenize göre çok kısa sürede olumlu ya da olumsuz bir cevap alabilirsiniz.

Eğer bankalar ihtiyaç kredisi dışında direkt sağlık kredisi başvurusu alıyorsa, belli başlı evrak istenebilir. Bunların arasında ihtiyacınızı belirten güncel sağlık raporu, hastaneden alınmış masraf belgesi gibi evraklar olabilir. Tüm bankacılık işlemlerinde olduğu gibi bu evraklar için de kendi prosedürleri gereği değişiklik yapabilmekteler.

Sağlık ya da İhtiyaç Kredisinin Onaylanması İçin Gerekli Şartlar Nelerdir?

Bankadan herhangi bir maddi destek almak isteyenlerin sağlaması gereken belli başlı şartlar söz konusu. Kredi notu ve gelir belgesi bunların en önemlileri arasında.

Kredi notu bankaların kendilerine olan borçlarınızı ödemeniz konusunda en önemli güvenceyi verir. Bu zamana kadar kullandığınız tüm kredi ve kredi kartları, aynı zamanda bunların ödemelerini ne kadar düzenli yaptığını tamamen kredi notunu etkiler. Bu yüzden başvurularınızın ilk değerlendirme noktası olur. Aynı zamanda gelir seviyesi de bankaların ödeme alabilecekleri yönündeki güvencelerinden biri. Eğer aylık olarak düzenli bir maaşınız varsa ve bunu belgeleyebiliyorsanız direkt olarak olumlu sonuç elde etmeye yaklaştınız demektir. Kredi hesaplama işlemi için HangiKredi’den destek alabilirsiniz.

İhtiyaç kredisi için bankaların istedikleri belgeleri aşağıdaki tabloda görebilirsiniz:

Özel Sektör ÇalışanlarıKamu ÇalışanlarıEmeklilerVergi Levhalı Kurumlar
Nüfus CüzdanıNüfus CüzdanıNüfus CüzdanıNüfus Cüzdanı
Maaş BordrosuMaaş BordrosuEmekli Maaş DökümüGüncel Vergi Levhası
SGK Döküm Belgesiİkametgah Belgesiİkametgah Belgesiİmza Sirküleri
İkametgah BelgesiVarsa Ek Gelir BelgesiVarsa Ek Gelir BelgesiOda Kayıt Belgesi
İş Yeri İmza SirküsüBilanço ve Gelir Tablosu
Varsa Ek Gelir BelgesiTicaret Sicil Gazetesi
Varsa Ek Gelir Belgesi

 

Sağlık Harcamalarım İçin Kefilsiz Kredi Alabilir miyim?

Bazı bankalar kefilsiz kredi seçeneği sayesinde müşterilerinin daha hızlı ve anında nakit çözümlere kavuşmasına yardımcı oluyor. Genelde kefil göstermek de bankalar için geri ödemelerde bir güvence sağlasa da müşteri kaybetmemek adına zorunlu tutulmadığı durumlar olabiliyor.

Kefilsiz Kredi Veren Bankalar Hangileri?

Kefilsiz krediler bankalar tarafından sürekli bir opsiyon olarak ya da belli dönemlerde kampanya olarak sunulabilir. Bu yüzden belli dönemlerde ya da ihtiyacınız olan anda bankanın hem kefilsiz kredi hem de sağlık kredisi için sunduğu imkanları incelemenizde fayda var.

Genel olarak bakıldığında kefilsiz ve çok hızlı online işlemler ile kredi veren bankaları aşağıda bulabilirsiniz:

  • CEPTETEB
  • Enpara.com
  • N Kolay
  • Akbank Direkt Kredi
  • ING e-Kredi
  • Yapı Kredi Anında Şubesiz Kredi
  • İş Bankası Anında Kredi

Kredi bir çözüm olsa da küçük poliçe ücretleri ile satın alacağınız bir sağlık sigortası, sağlık giderlerinin karşılanması konusunda size destek olacaktır. Sağlık Sigortasının Avantajları Nelerdir? adlı içeriğimizden konuyla ilgili detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Sağlık giderleri için kredi çekebilir miyim?
5 (100%) 1 vote[s]
Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp

Henüz yorum yapılmamış, yorumunuzu aşağıya ekleyin!


Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir