Üyelik aktivasyonunuz tamamlanmadı!

hangikredi.com

Sağlık Giderleri için Kredi Çekebilir miyim?

HangiKredi Uzman Yazarları

Yayımlama Tarihi: 14.09.2020 Güncelleme Tarihi: 8.07.2024

Sağlık hepimiz için çok kıymetli ve günümüz şartlarında herhangi bir acil sağlık durumunun bedeli maddi olarak bütçeyi zorlayabiliyor.

Sağlık Giderleri için Kredi Çekebilir miyim?
Sağlık sigortası yoksa ya da kapsamı yeterli değilse sağlık giderleri için kredi çekilebilir mi sorusunun cevabını sizlerle buluşturmak istedik. 

Bankalar Sağlık Kredisi Veriyor mu?

Bankalar kredi seçenekleri olarak pek çok hizmet verse de genelde sağlık kredisi adı altında kapsamlı ve sabit opsiyonları bulunmuyor. Fakat alt ürün ve kampanya olarak bazı paketlerden faydalanmanız mümkün.

Bazı bankalar sabit olarak ihtiyaç kredilerinin altında, bazı bankalar ise dönemsel kampanyalar olarak ihtiyaç kredisi seçeneklerinin altında sağlık kredisi sunabiliyor. AkbankAnadolubank gibi büyük bankaların sağlık kredisi ya da sağlık finansmanı adı altında hizmet verdiğini söylemek mümkün.

Sağlık Kredisi Faiz ve Vadeleri Nelerdir?

Sağlık kredisi için bankaların sunduğu imkanlar değişiklik gösterebilir. Kendi ihtiyaç kredisi başlıkları altında verdikleri vade ve faiz oranları değişiklik gösterebilir. Eğer farklı bir kampanya ya da dönemsel kredi imkanı sunuluyorsa da ihtiyaç kredilerinden farklı olarak hesaplanması mümkün.

Sağlık Kredisi İçin Nasıl Başvuruda Bulunabilirim?

Eğer bankanın sağlık için özel bir paketi varsa direkt şubeden ya da mobil bankacılık üzerinden başvurunuzu yapmanız mümkün. Kredi notunuz ve gelir belgenize göre çok kısa sürede olumlu ya da olumsuz bir cevap alabilirsiniz.

Eğer bankalar ihtiyaç kredisi dışında direkt sağlık kredisi başvurusu alıyorsa, belli başlı evrak istenebilir. Bunların arasında ihtiyacınızı belirten güncel sağlık raporu, hastaneden alınmış masraf belgesi gibi evraklar olabilir. Tüm bankacılık işlemlerinde olduğu gibi bu evraklar için de kendi prosedürleri gereği değişiklik yapabilmekteler.

Sağlık ya da İhtiyaç Kredisinin Onaylanması İçin Gerekli Şartlar Nelerdir?

Bankadan herhangi bir maddi destek almak isteyenlerin sağlaması gereken belli başlı şartlar söz konusu. Kredi notu ve gelir belgesi bunların en önemlileri arasında.

Kredi notu bankaların kendilerine olan borçlarınızı ödemeniz konusunda en önemli güvenceyi verir. Bu zamana kadar kullandığınız tüm kredi ve kredi kartları, aynı zamanda bunların ödemelerini ne kadar düzenli yaptığını tamamen kredi notunu etkiler. Bu yüzden başvurularınızın ilk değerlendirme noktası olur. Aynı zamanda gelir seviyesi de bankaların ödeme alabilecekleri yönündeki güvencelerinden biri. Eğer aylık olarak düzenli bir maaşınız varsa ve bunu belgeleyebiliyorsanız direkt olarak olumlu sonuç elde etmeye yaklaştınız demektir. Kredi hesaplama işlemi için HangiKredi’den destek alabilirsiniz.

İhtiyaç kredisi için bankaların istedikleri belgeleri aşağıdaki tabloda görebilirsiniz:

Özel Sektör Çalışanları Kamu Çalışanları Emekliler Vergi Levhalı Kurumlar
Nüfus Cüzdanı Nüfus Cüzdanı Nüfus Cüzdanı Nüfus Cüzdanı
Maaş Bordrosu Maaş Bordrosu Emekli Maaş Dökümü Güncel Vergi Levhası
SGK Döküm Belgesi İkametgah Belgesi İkametgah Belgesi İmza Sirküleri
İkametgah Belgesi Varsa Ek Gelir Belgesi Varsa Ek Gelir Belgesi Oda Kayıt Belgesi
İş Yeri İmza Sirküsü Bilanço ve Gelir Tablosu
Varsa Ek Gelir Belgesi Ticaret Sicil Gazetesi
Varsa Ek Gelir Belgesi

Sağlık Harcamalarım İçin Kefilsiz Kredi Alabilir miyim?

Bazı bankalar kefilsiz kredi seçeneği sayesinde müşterilerinin daha hızlı ve anında nakit çözümlere kavuşmasına yardımcı oluyor. Genelde kefil göstermek de bankalar için geri ödemelerde bir güvence sağlasa da müşteri kaybetmemek adına zorunlu tutulmadığı durumlar olabiliyor.

Kefilsiz Kredi Veren Bankalar Hangileri?

Kefilsiz krediler bankalar tarafından sürekli bir opsiyon olarak ya da belli dönemlerde kampanya olarak sunulabilir. Bu yüzden belli dönemlerde ya da ihtiyacınız olan anda bankanın hem kefilsiz kredi hem de sağlık kredisi için sunduğu imkanları incelemenizde fayda var.

Genel olarak bakıldığında kefilsiz ve çok hızlı online işlemler ile kredi veren bankaları aşağıda bulabilirsiniz:

Kredi bir çözüm olsa da küçük poliçe ücretleri ile satın alacağınız bir sağlık sigortası, sağlık giderlerinin karşılanması konusunda size destek olacaktır. 

close icon

Yazar Hakkında

yazar
HangiKredi Uzman Yazarları

Finansal uzmanlıkları doğrultusunda en doğru ve en güncel bilgileri sizler için derleyen Hangikredi.com uzman finans yazarları; kredi, mevduat, bankacılık ve muhasebe gibi pek çok kategoride konuyu sizler için kaleme alır.

Devamını Oku

Bu makale size ne kadar faydalı oldu?

0 Oy

-

0 Puan

Oy verdiğiniz için teşekkür ederiz. 😊

Yorum Yazın

yorum yaz

Konuyla ilgili sormak ya da eklemek istedikleriniz için yorum bırakabilirsiniz.

Yorum Yapılmamış

Son Eklenen İçerikler

 • HGS Borç Sorgulama Nasıl Yapılır? 18.07.2024

  HGS Borç Sorgulama Nasıl Yapılır?

 • Hisse Başına Kar (HBK) Nedir? Nasıl Hesaplanır? 12.07.2024

  Hisse Başına Kar (HBK) Nedir? Nasıl Hesaplanır?

 • Satışı Yapılan Hisse Nasıl Çekilir? 8.07.2024

  Satışı Yapılan Hisse Nasıl Çekilir?

 • Brüt Takas Uygulaması Nedir? 2.07.2024

  Brüt Takas Uygulaması Nedir?