Kredi Kartı ve Banka Kartı Kullanmanın Yaş Sınırı Var Mıdır?

Kredi Kartı Yaş Sınırı

Kredi kartı yaş sınırı en çok merak edilen konulardan bir tanesidir. Genellikle kredi kartı çıkarmak isteyen kişilerin 18 yaşından büyük olması gerekir. Ancak bunun istisnaları da bulunur. Kredi kartı alma yaş sınırı 18 olsa da aileden çıkarılabilecek olan ek kartlar neticesinde bu yaş sınırının düştüğü durumlar da mevcuttur.

Yaş Sınırı Olmayan Kredi Kartı Var Mıdır?

Kredi kartı ek kart olarak çıkarılabilir. Ancak banka kartı çıkaran bankalar mevcuttur. İş Bankası, Vakıfbank ve Akbank bu bankalar arasında yer alır. 18 yaşını geçmiş bir bireyin kredi kartına ek olarak çıkarılabilen kredi kartları mevcuttur. Bu kredi kartlarında yaş sınırı genellikle 16 civarındadır. Bu da bankadan bankaya değişiklik gösterebilen bir durum.

Kredi Kartı Almak İçin SGK Şart Mıdır?

Kredi kartı almak için herhangi bir sigorta şartı bulunmaz. Kredi kartı başvurularında kişinin kredi puanı ve çalışma geçmişi incelenir. Bu bilgiler doğrultusunda kredi kartı başvuruları değerlendirilir. Tabi kredi kartı başvurusu yapan kişinin sigortalı olarak aktif biçimde çalışıyor olması, kredi kartı başvurusunda artı hanesine yazılacak bir değerdir.

Kredi Kartı Kullanımı Üst Yaş Sınırı Var Mı?

Kredi kartı kullanımında yaş sınırı olup olmadığı sıklıkla araştırılan bir konudur. Ancak bu araştırma genel olarak 18 yaş ve altı olan kişiler için yapılır. Peki üst yaş sınırı konusu hakkında ne biliyoruz?

Bankalar kredi kartı verirken herhangi bir üst yaş sınırına bakmamaktadırlar. Kişinin 18 yaşını doldurmuş olması yeterlidir.

Öğrenci Kredi Kartı Yaş Sınırı

Öğrenci kredi kartları yaş sınırı bankadan bankaya değişiklik gösterse de genel olarak 18-25 yaş aralığında. Ayrıca öğrencinin aktif olarak bir okulda öğrenim görüyor olması gerekiyor. Kişi öğrenci olsa bile 25 yaşını bitirdikten sonra herhangi bir şekilde öğrenci kartı kullanım hakkına sahip olamıyor.

Kredi Kartı ve Banka Kartı Kullanmanın Yaş Sınırı Var Mıdır?
5 (100%) 1 vote[s]
Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp

Henüz yorum yapılmamış, yorumunuzu aşağıya ekleyin!


Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir