Emeklilere Özel PTT İhtiyaç Kredisi

İhtiyaç kredisi başvurusu planı olanlar fakat en uygun ihtiyaç kredisi faizlerini bulma konusunda zorlananlardansanız doğru adrestesiniz. Anlık olarak güncellenen Hangikredi.com bilgi merkezi içerisinde bankalar ve finans kurumlarının ihtiyaç kredisi kampanyaları arasında incelemeler yapabilir ya da ihtiyaç kredisi hesaplama sistemi ile size en uygun ihtiyaç kredisi seçeneğine kolayca ulaşarak güvenle ihtiyaç kredisi başvurusu yapabilirsiniz.

Emekli iseniz ve ihtiyaç kredisi kullanmak istiyorsanız PTT aracılığı ile kredi kullanabilirsiniz. PTT ile anlaşması olan bankaların sunduğu avantajlı faiz oranlarından faydalanarak bireysel kredi alabilirsiniz. Kredi çekmek isteyenler için aracılık görevi üstlenen PTT, başvurunuzu ilgili bankaya yönlendirir ve başvurunuz banka tarafından değerlendirilir. Kredi başvurunuz banka tarafından onaylanırsa sözleşme imzalayarak kredinizi anında PTT şubesinden kullanabilirsiniz.

PTT’den aldığınız ihtiyaç kredilerinde de vade süresi normal ihtiyaç kredisinde olduğu gibi maksimum 48 aydır. Faiz oranları bankaya göre değişiklik göstermektedir. Güncel ihtiyaç kredisi faiz oranlarına Hangikredi.com’dan ulaşabilirsiniz.

PTT’den kredi çekmek isteyenlerin unutmaması gereken bir nokta var ki o da yaş sınırı. Yaş sınırı bankadan bankaya değişiklik gösterse de genellikle üst sınır 80’dir. Yaş sınırının içine vadede eklenir. Yani örneğin kredi kullanacağınız bankanın yaş sınırı 80 ise ve siz 78 yaşında iseniz maksimum iki sene vadeli kredi kullanabilirsiniz.

PTT Kredisi Veren Bankalar ve Yaş Sınırları

PTT aracılığı ile alacağınız kredide hayat sigortası yaptırmanız gerekir. Hayat sigortanın ücreti, tüketicinin yaşına ve cinsiyetine göre değişiklik gösterebilir.


243 Yorum

 1. murat

  Deniz bankta 2100 TL maaş alan kız kardeşim var is kazasında eşini kaybetti emekli gözüküyor 26 yasında ptt den ne kadar kredi çekebilir hiç kredi çekmedi.

  • Sayın Murat,

   Yasal olarak, aylık taksitlerin toplam tutarı belgelenebilir gelirin yüzde ellisini geçmeyecek şekilde düzenlenir. Bu bilgiyi göz önünde bulundurarak çekilebilecek maksimum kredi tutarı ile ilgili bir çıkarımda bulunabilirsiniz fakat kredi başvurusunu onaylayıp onaylamamak tamamen bankanın inisiyatifindedir ve bu noktada kişinin kredi notu da oldukça etkilidir.

 2. ozlm

  ptt de bu kredi ile ilgili bir kağıt vardi 70 ay vadeli yazıyordu burada 36 ay diyor hangisi ?

  • Sayın Ozlm,

   Yapılan yeni düzenleme ile ihtiyaç kredilerindeki maksimum vade 48 aya yükseltilmiştir.

 3. numan

  ptt den kredi çekme yaş sınırı kaçtır?

 4. Ayşe nur

  Merhabalar ben annem üzerinden emekli görünüyorum ve 1170 lira emekli maaşı alıyorum iş bankasından mayıs ayında anında kredi çektim 5 bin lira ama tekrar çekmek istiyorum farklı bi bankadan çekebilme imkanım var mı?

  • Sayın Ayşe Nur,

   Kredi notunuz kredi almak için uygunsa kredi başvurunuz onaylanabilir.

 5. ayse

  Merhabalar ben babam üzerinden emekli görünüyorum yetim aylığı alıyorum 1150 lira kkb puanım 1100 2012 yılında kredi kartımdan kanuni takip oldum ve o ay kapattım şimdi ptt den kredi çekebilir miyim

  • Sayın Ayşe,

   PTT’den alınan kredi de aslında bankaların verdiği kredidir. Kredi başvurusunu onaylayıp onaylamamak tamamen bankanın inisiyatifinde olduğundan başvuru yaparak bankanın dönüşünü beklemenizi tavsiye ederiz.

1 11 12 13
Değerli kullanıcımız;
Yorumlarınızın kolay okunabilmesi, anlaşılabilmesi ve size cevap verilebilmesi için, yorumlarınızı yazarken Türkçe Dil Bilgisi Kuralları'na uygun olarak yazmaya özen göstermenizi rica ederiz.
Teşekkür ederiz.
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*


*

Burada yer alan bilgi, yorum ve cevaplar, sorularınızı cevaplayan Hangikredi.com uzmanlarının kişisel bilgileriyle sınırlıdır ve sadece yardımcı olmak amaçlıdır. Bu yorum ve cevaplar bir danışmanlık veya tavsiye niteliğinde değildir. Sorunuza ve somut olaya uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak karar verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Sorununuzla ilgili profesyonel ve mesleki bilgisi olan kişilerden görüş almadan hareket etmemenizi öneririz