Kredi Alma İhtimalinizi Arttırın

İhtiyaç kredisi, konut kredisi, taşıt kredisi ya da KOBİ kredisi… Seçtiğiniz kredi türü ne olursa olsun kredi artık gereklilik haline geldi.

Bir nevi taksitle ödeme yöntemi olan kredi ürünleri sayesinde küçük büyük, ucuz pahalı tüm ihtiyaçlarınız için kredi çekerek bütçenize uygun taksitlerle geri ödeme yapabilirsiniz.

Bankalardan kredi alarak ihtiyaçlarınızı karşılama fikri güzel olsa da bankalardan kredi almak her zaman kolay olmuyor. Banka, verdiği krediyi geri alabileceğine dair sizden emin olmak ister. Bu nedenle bankalardan kredi alabilmeniz için taşımanız gereken bazı şartlar var.

En Uygun Taşıt Kredisini Bul

Bankalardan kredi alabilmek için gereken şartlardan ilki sigortalı bir çalışan olmak. Sigortalı bir çalışan olmakla birlikte gelirinizi de belgeleyebilmeniz gerekiyor. Belgeleyemediğniz gelirler ise banka tarafından dikkate alınmıyor. Bunların dışındaki diğer önemli şey ise kredi notunuz. Bankalarla olan geçmişinizi gösteren ve bankanın sizinle ilgili fikir sahibi olmasını sağlayan kredi notu, bankanın kararını en çok etkileyen etmenlerden.

Kredi Notunuzu Yüksek Tutmaya Özen Gösterin

Kredi alma ihtimalinizi arttırmanın en kestirme yolu kredi notunuzu yüksek tutmak. Bankalarla ilgili olan her türlü ödeme etkinliğiniz kredi notunuzun oluşmasına ve hareketlilik içine girmesine neden olur. Yani daha basit şekilde anlatmamız gerekirse kredi borcu ödeme, kredi kartı borcu ödeme, banka hesabından fatura ödeme ve eksi bakiyeye düşme gibi durumlarda yaptığınız ödemeler sizin kredi notunuzu etkileyen şeylerdir. Zamanında ve tam olarak yaptığınız tüm ödemeler kredi puanınızı olumlu yönde etkiler. Zamanında yapmadığınız ödemeler ise kredi notunuzu olumsuz yönde etkiler. Sistem aslında bu kadar basit.

Kredi kartı kullanıyorsanız ya da kredi çektiyseniz, bir sonraki kredi çekme ihtimalinizi arttırmak için ödemelerinizi düzenli yapmanızda fayda var. Zamanında ve tam olarak yaptığınız tüm ödemeler kredi notunuzu olumlu yönde etkileyecektir.

Güncel Kredi Faiz Oranları

Fazla Başvuru Yapmaktan Kaçının

Kredi puanınızın yüksek seviyede kalması için arka arkaya fazla kredi başvurusu yapmaktan kaçının. Tüm bankalara başvuru yaparak şansınızı denemek isteyebilirsiniz ancak yaptığınız fazla başvurular kredi skorunuzu olumsuz yönde etkileyecektir. Tüm bankalara kredi başvurusunda bulunmak yerine Hangikredi.com kredi hesaplama aracını kullanarak aradığınız kriterlere en uygun kredi ürünlerini bulabilir, sadece bu ürünlere başvurarak kredi skorunuzun düşme ihtimalini ortadan kaldırabilirsiniz.

Gelir Bildirimi

Daha önce de belirttiğimiz gibi banka verdiği borcu geri alabileceğinden emin olmak ister. Bu nedenle sizden gelir durumunuzun belgelenmesi istenir. Bazı durumlarda sadece kendinize ait gelir durumu ibrazı yeterli olsa da hane halkının gelir durumunun da ibraz edilmesi istenebilir. Böyle bir durumla karşılaştığınızda hane halkının tamamının gelir durumunu banka iletmenizde fayda var.

Özetle, kredi alma ihtimalinizi arttırmak için:

 • Kredi notunuzu yüksek tutun,
 • Gereksiz kredi başvurusu yapmayın,
 • Gerekirse hane halkının gelirini de bildirin.
En Uygun Kredi Faiz Oranını Bulmak İçin Tıkla
Kredi Alma İhtimalinizi Arttırın
3 (60%) 3 vote[s]
Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp

89 yorum

 1. Çok fazla kredi başvurusunda bulunduğum için 1 ay içerisinde çok sayıda başvuru yaptğnız için krediniz olumsuz değerlendirilmiştir dilerseniz 1 ay sonra tekrar deneyebilirsiniz die msj geldi tam 1 ay oldu tekrar denemelimiyim ne yapmalıyım kredi çekmek için

 2. Sicilimde biraz sıkıntılar var. Bankalardan epey red cevabı aldım. Geçen ay vergi mükellefi oldum.yalnız kredi kartım yok. Dolaysıyla kredi notumu yükseltme şansım yok.ayrıca 70 bin tl kredi ihtiyacım var.acıkçası ne zaman bu miktar krediyi çekebilirim. Bu işin en kısa süre oluru nedir

 3. Sayın Yourself Zınar,

  Kredi notunuz düşükse ya da kredi siciliniz bozuksa bankalara yapacağınız kredi başvurularının onaylanma ihtimali düşüktür. İpotekli ihtiyaç kredisine başvurarak kredi alma ihtimalinizi artırabilirsiniz.

 4. Şu anda toplam 18 bin TL tutarında 2 bankada (2 adet kredi düzenli ödeme yaptığım 2 kredi kartı gecikmeli ödemesi olan) borcum var. Bankalara cep şubeden 11 defa kredi başvurusu yaptım ve olumsuz sonuç aldım. Elime geçecek nakit iletüm borcu kapatmak istiyorum. Ancak sonrasında 40000 tl lik yeni bir kredi çıkma ihtimalini bilmiyorum nasıl bir yol izlemeliyim?

 5. Sayın Emrecan,

  Art arda yapılan başvuralar kredi notunu olumsuz etkiler. Başvurular ortalama 30 gün içinde sistemden silindiğinden dolayı bir ay sonrasında başvuru yapmanız doğru olacaktır.

 6. Sayın Ezgi,

  Bankalardan kredi çekebilmek için belgelenebilir geliriniz ve girişi en az üç ay önce başlatılmış hala devam etmekte olan sigortanız olmalıdır.Kredi alma ihtimalinizi yüksek tutmak için ise kredi notunuzu yüksek tutmanız gerekmektedir. Yapacağınız düzenli ödemelerle kredi puanınızı yükseltebilirsiniz.

 7. Merhaba 3 bankadan ard arda krediye basvurdum red geldi acaba kefille yeni bir bankaya basvursam kredi onaylanmır mı

 8. Merhaba Emrah,

  Arka arkaya yapılan başvurular kredi notunu düşürür. Bu nedenle yeni bir başvuru yapmadan önce bir süre beklemeni tavsiye ederiz.

 9. Merhaba Emrah,

  Arka arkaya yapılan başvurular kredi notunu düşürür. Bu nedenle yeni bir başvuru yapmadan önce bir süre beklemeni tavsiye ederiz.


Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir