Kredi Alma İhtimalinizi Arttırın

İhtiyaç kredisi, konut kredisi, taşıt kredisi ya da KOBİ kredisi… Seçtiğiniz kredi türü ne olursa olsun kredi artık gereklilik haline geldi.

Bir nevi taksitle ödeme yöntemi olan kredi ürünleri sayesinde küçük büyük, ucuz pahalı tüm ihtiyaçlarınız için kredi çekerek bütçenize uygun taksitlerle geri ödeme yapabilirsiniz.

Bankalardan kredi alarak ihtiyaçlarınızı karşılama fikri güzel olsa da bankalardan kredi almak her zaman kolay olmuyor. Banka, verdiği krediyi geri alabileceğine dair sizden emin olmak ister. Bu nedenle bankalardan kredi alabilmeniz için taşımanız gereken bazı şartlar var.

En Uygun Taşıt Kredisini Bul

Bankalardan kredi alabilmek için gereken şartlardan ilki sigortalı bir çalışan olmak. Sigortalı bir çalışan olmakla birlikte gelirinizi de belgeleyebilmeniz gerekiyor. Belgeleyemediğniz gelirler ise banka tarafından dikkate alınmıyor. Bunların dışındaki diğer önemli şey ise kredi notunuz. Bankalarla olan geçmişinizi gösteren ve bankanın sizinle ilgili fikir sahibi olmasını sağlayan kredi notu, bankanın kararını en çok etkileyen etmenlerden.

Kredi Notunuzu Yüksek Tutmaya Özen Gösterin

Kredi alma ihtimalinizi arttırmanın en kestirme yolu kredi notunuzu yüksek tutmak. Bankalarla ilgili olan her türlü ödeme etkinliğiniz kredi notunuzun oluşmasına ve hareketlilik içine girmesine neden olur. Yani daha basit şekilde anlatmamız gerekirse kredi borcu ödeme, kredi kartı borcu ödeme, banka hesabından fatura ödeme ve eksi bakiyeye düşme gibi durumlarda yaptığınız ödemeler sizin kredi notunuzu etkileyen şeylerdir. Zamanında ve tam olarak yaptığınız tüm ödemeler kredi puanınızı olumlu yönde etkiler. Zamanında yapmadığınız ödemeler ise kredi notunuzu olumsuz yönde etkiler. Sistem aslında bu kadar basit.

Kredi kartı kullanıyorsanız ya da kredi çektiyseniz, bir sonraki kredi çekme ihtimalinizi arttırmak için ödemelerinizi düzenli yapmanızda fayda var. Zamanında ve tam olarak yaptığınız tüm ödemeler kredi notunuzu olumlu yönde etkileyecektir.

Güncel Kredi Faiz Oranları

Fazla Başvuru Yapmaktan Kaçının

Kredi puanınızın yüksek seviyede kalması için arka arkaya fazla kredi başvurusu yapmaktan kaçının. Tüm bankalara başvuru yaparak şansınızı denemek isteyebilirsiniz ancak yaptığınız fazla başvurular kredi skorunuzu olumsuz yönde etkileyecektir. Tüm bankalara kredi başvurusunda bulunmak yerine Hangikredi.com kredi hesaplama aracını kullanarak aradığınız kriterlere en uygun kredi ürünlerini bulabilir, sadece bu ürünlere başvurarak kredi skorunuzun düşme ihtimalini ortadan kaldırabilirsiniz.

Gelir Bildirimi

Daha önce de belirttiğimiz gibi banka verdiği borcu geri alabileceğinden emin olmak ister. Bu nedenle sizden gelir durumunuzun belgelenmesi istenir. Bazı durumlarda sadece kendinize ait gelir durumu ibrazı yeterli olsa da hane halkının gelir durumunun da ibraz edilmesi istenebilir. Böyle bir durumla karşılaştığınızda hane halkının tamamının gelir durumunu banka iletmenizde fayda var.

Özetle, kredi alma ihtimalinizi arttırmak için:

 • Kredi notunuzu yüksek tutun,
 • Gereksiz kredi başvurusu yapmayın,
 • Gerekirse hane halkının gelirini de bildirin.
En Uygun Kredi Faiz Oranını Bulmak İçin Tıkla
Kredi Alma İhtimalinizi Arttırın
5 (100%) 1 vote[s]
Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp

80 yorum

 1. Kredi basvurusu yaptım ama kimse bana donmedi nasil ogrene bilirim bunu

 2. Ben kredi kartı alamıyorum peki nasıl kredi notumu nasıl yukselticem

 3. Sayın Haci Coskunsu,

  Mevduat hesabınızdaki düzenli para giriş çıkışları ve düzenli fatura ödemeleri de kredi notunuzu olumlu etkiler.

 4. Merhabalar yaklaşık olarak 5 yıldır maaş müşterisi olduğum banka dahil hiç bir bankadan kredi veya kredi kartı alamıyorum,,,yaptığım başvuru red oluyor,,daha önce yaklaşık 10 yıl öncesi kullandığım kredili ürünlerdeki gecikme nedeniyle red oluyor,,şuan benim kredi notumu yükseltme imkanım maalesef kredili ürün kullanımı olmadığından yok..
  Bu durumda nasıl olacak ta ben tekrar kredili ürün kullanımı yapacağım ,,bunun bı çözüm yolu olmalı,,maaşında icra yada kesinti yok düzenli bı şekilde hesabıma yatıyor,,ama ben bankamdan ürün kullanamıyorum..
  Bu konuda ne yapmam gerekiyor

 5. Sayın Mehmet Ali Sarı,

  Mevduat hesabınızdaki düzenli para giriş çıkışları da kredi notunuzu yükseltecektir.

 6. Ben kredi çekmek istiyorum paraya ihtiyacım var ama kredi puanım çok düşük ama acil krediye ihtiyacım var

 7. Kolay gelsin benim kredi notun 1408 ama fazla başvurum var 3 aydır başvuru yapmıyorum bana kredi çıkar mı

 8. Sayın Bülent,

  Bankalara yapılan başvurular ortalama 30 gün içinde sistemden silinmektedir. Bir süre bekledikten sonra yeniden başvuru yapmayı deneyebilirsiniz.

 9. Maaşımı aldığım bankadan iki sefer tüketici kredisi çektim ve zamanın da ödeniyor sadece ufak tefek kredi kartından kalanları da geç ödediğim için tekrar bir kredi ihtiyacı oldu almak istedim üç sefer müracaat ettim hepsinde ret cevabı geldi bu şekilde değerlendirme olmaması gerekiyor…


Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir