Trafik Sigortasını Gününden Önce Yenilemek

Trafik sigortası zorunlu sigortalar kapsamına giren bir sigorta türü. Zorunlu trafik sigortası olarak da anılan trafik sigortası, trafikte yaşanabilecek olası hasar durumlarında üçüncü kişileri maddi güvence altına almayı hedefleyen bir sigorta. Her yıl yenilenmesi gereken trafik sigortası ile ilgili merak edilen trafik sigortasını gününden önce yenileme konusunun detaylarını sizin için derledik.

Öncelikle bilmelisiniz ki az önce de belirttiğimiz gibi trafik sigortası, her yıl zorunlu olarak yeniletmeniz gereken bir sigorta türü. Trafik sigortası yaptırmadığınız araçla trafiğe çıkıp trafik polisine yakalanmanız halinde cezai işleme maruz kalabilirsiniz. Trafik sigortasını zamanında yeniletmediğinizde gecikme cezası uygulanmaktadır. Ayrıca sigortanızı yaptırmayı geciktirdiğiniz için cezanın yanı sıra poliçe fiyatı da artabilir.

Günü gelmeden araç sigortası yapılır mı?

Sigorta poliçenizi gününden önce yeniletmek istediğinizde mevcut poliçeniz bu durumdan etkilenmez. Yani bir örnekle açıklamak gerekirse, mevcut poliçenizin bitmesine henüz 1 ay varken yeni bir trafik sigortası yaptırırsanız, yeni poliçe bir ay sonra kullanılabilir olur. Mevcut trafik sigortası poliçesinin, poliçede belirtilen bitiş tarihi dolmadan yeni poliçenin geçerliliği olmaz. Gününden önce yenilemiş olduğunuz poliçe, mevcut poliçenin bitim tarihinde başlar ve 1 yıl süreyle geçerliliği olur. Sigorta poliçesini gününden önce yenilemenin daima sigortalıya avantaj sağlayan bir durum olduğunu unutmayın ve trafik sigortanızı günü gelmeden yenilemeye çalışın.

En avantajlı trafik sigortası poliçesine ulaşmak ve zorunlu trafik sigortası fiyatlarını öğrenmek için sigorta şirketlerini tek tek dolaşmanıza gerek yok. Hangikredi.com  sigorta sayfasını ziyaret ederek zorunlu trafik sigortası sorgulaması yapabilir ve farklı sigorta şirketlerinden teklifler alabilirsiniz. Sitemizin sunduğu trafik sigortası hesaplaması ile “Zorunlu trafik sigortası ne kadar” sorusunun cevabını öğrenebilir, sadece üç dakikada bütçeniz için en uygun sigorta ürününe ulaşabilirsiniz.

En Avantajlı Trafik Sigortasını Bulmak İçin Tıklayın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0 Yorum

İlk yorumu siz yapmak ister misiniz?

Burada yer alan bilgi, yorum ve cevaplar, sorularınızı cevaplayan Hangikredi.com uzmanlarının kişisel bilgileriyle sınırlıdır ve sadece yardımcı olmak amaçlıdır. Bu yorum ve cevaplar bir danışmanlık veya tavsiye niteliğinde değildir. Sorunuza ve somut olaya uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak karar verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Sorununuzla ilgili profesyonel ve mesleki bilgisi olan kişilerden görüş almadan hareket etmemenizi öneririz