Üyelik aktivasyonunuz tamamlanmadı!

Trafik Sigortasını Gününden Önce Yenilemek

Merve Mumcu

Yayımlama Tarihi: 10.10.2016 Güncelleme Tarihi: 17.08.2021

Trafik sigortası zorunlu sigortalar kapsamına giren bir sigorta türü.

Trafik Sigortasını Gününden Önce Yenilemek
Zorunlu trafik sigortası olarak da anılan trafik sigortası, trafikte yaşanabilecek olası hasar durumlarında üçüncü kişileri maddi güvence altına almayı hedefleyen bir sigorta.

Trafik sigortası zorunlu sigortalar kapsamına giren bir sigorta türü. Zorunlu trafik sigortası olarak da anılan trafik sigortası, trafikte yaşanabilecek olası hasar durumlarında üçüncü kişileri maddi güvence altına almayı hedefleyen bir sigorta. Her yıl yenilenmesi gereken trafik sigortası ile ilgili merak edilen trafik sigortasını gününden önce yenileme konusunun detaylarını sizin için derledik.

Öncelikle bilmelisiniz ki az önce de belirttiğimiz gibi trafik sigortası, her yıl zorunlu olarak yeniletmeniz gereken bir sigorta türü. Trafik sigortası yaptırmadığınız araçla trafiğe çıkıp trafik polisine yakalanmanız halinde cezai işleme maruz kalabilirsiniz. Trafik sigortasını zamanında yeniletmediğinizde gecikme cezası uygulanmaktadır. Ayrıca sigortanızı yaptırmayı geciktirdiğiniz için cezanın yanı sıra poliçe fiyatı da artabilir.

Trafik Sigortası Teklifi Al

Günü gelmeden araç sigortası yapılır mı?

Sigorta poliçenizi gününden önce yeniletmek istediğinizde mevcut poliçeniz bu durumdan etkilenmez. Yani bir örnekle açıklamak gerekirse, mevcut poliçenizin bitmesine henüz 1 ay varken yeni bir trafik sigortası yaptırırsanız, yeni poliçe bir ay sonra kullanılabilir olur. Mevcut trafik sigortası poliçesinin, poliçede belirtilen bitiş tarihi dolmadan yeni poliçenin geçerliliği olmaz. Gününden önce yenilemiş olduğunuz poliçe, mevcut poliçenin bitim tarihinde başlar ve 1 yıl süreyle geçerliliği olur. Sigorta poliçesini gününden önce yenilemenin daima sigortalıya avantaj sağlayan bir durum olduğunu unutmayın ve trafik sigortanızı günü gelmeden yenilemeye çalışın.

En avantajlı trafik sigortası poliçesine ulaşmak ve zorunlu trafik sigortası fiyatlarını öğrenmek için sigorta şirketlerini tek tek dolaşmanıza gerek yok. Hangikredi.com  sigorta sayfasını ziyaret ederek zorunlu trafik sigortası sorgulaması yapabilir ve farklı sigorta şirketlerinden teklifler alabilirsiniz. Sitemizin sunduğu trafik sigortası hesaplaması ile “Zorunlu trafik sigortası ne kadar” sorusunun cevabını öğrenebilir, sadece üç dakikada bütçeniz için en uygun sigorta ürününe ulaşabilirsiniz.

En Avantajlı Trafik Sigortasını Bulmak İçin Tıklayın

close icon

Yazar Hakkında

yazar
Merve Mumcu

1990 yılı doğumlu olan Merve Mumcu Bayraklı, Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü mezunu olup, 2014 yılından bu yana HangiKredi’de editörlük ve kıdemli pazarlama uzmanı görevlerini başarıyla sürdürmektedir.

Devamını Oku

Bu makale size ne kadar faydalı oldu?

4 Oy

-

4 Puan

Oy verdiğiniz için teşekkür ederiz. 😊

Yorum Yazın

yorum yaz

Konuyla ilgili sormak ya da eklemek istedikleriniz için yorum bırakabilirsiniz.

Yorum Yapılmamış

Son Eklenen İçerikler

 • IBAN Sorgulama Nedir, Banka IBAN Adresleri Neler? 7.10.2021

  IBAN Sorgulama Nedir, Banka IBAN Adresleri Neler?

 • Kredi Kartı mı Yoksa Nakit mi Kullanılmalı? 1.10.2021

  Kredi Kartı mı Yoksa Nakit mi Kullanılmalı?

 • ÖTV Muafiyeti Nedir? 1.10.2021

  ÖTV Muafiyeti Nedir?

 • Güvenli İnternet İçin Nelere Dikkat Edilmeli? 1.10.2021

  Güvenli İnternet İçin Nelere Dikkat Edilmeli?

Size daha iyi hizmet sunabilmek için sitemizde çerezler kullanıyoruz. Ayrıntılı bilgi için Gizlilik Politikamızı ve Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.

ikon