Üyelik aktivasyonunuz tamamlanmadı!

hangikredi.com

Tamamlayıcı Trafik Sigortası Nedir?

HangiKredi Uzman Yazarları

Yayımlama Tarihi: 7.12.2018 Güncelleme Tarihi: 29.12.2021

Trafikte neden olabileceğiniz kaza gibi durumlarda üçüncü kişilere vereceğiniz maddi ve bedeni hasarları karşılamaya yönelik olan Zorunlu Trafik Sigortasının teminatları belli limitlere bağlıdır.

Tamamlayıcı Trafik Sigortası Nedir?
Bu limitlerin yetmediği durumlarda sigortalının mağduriyetinin önüne geçebilmek amacıyla sigorta şirketleri tarafından sunulan ekstra bir hizmet var: Tamamlayıcı Trafik Sigortası!

Zorunlu trafik sigortası teminatları Hazine Müsteşarlığı tarafından belirlenir ve tüm sigorta şirketleri aynı teminatları sunar. Tamamlayıcı Trafik Sigortası ise sigorta şirketlerinin tüketiciler için sunduğu ekstra bir teminattır. Poliçenize ek olarak düzenlenen Tamamlayıcı Trafik Sigortası ile zorunlu trafik sigortası poliçenizin kapsamını genişleterek, trafik sigortasının karşılamadığı durum ve tutarları maddi güvence altına alabilirsiniz.

Tamamlayıcı Trafik Sigortası Neler Sunar?

Mevcut Zorunlu Trafik poliçenize ek olarak düzenlenen Tamamlayıcı Trafik poliçesi ile, hem trafik poliçenizin limitleri genişletilmekte hem de kaza sonrası ikame araç, çekici ,araç çilingir, acil ambulans gibi hizmetlerden faydalanma imkanı sunulmaktadır.

Tamamlayıcı Trafik Sigortası Teminatları Nelerdir?

Tamamlayıcı Trafik Sigortası kapsamında sunulan teminatlar sigorta şirketlerine göre farklılık gösterebilse de genel olarak şu teminatlar sunulmaktadır:

 • İhtiyari Mali Mesuliyet Teminatı (3. kişilere verilebilecek zararlara karşı mali güvence)
 • Yol Yardım Hizmetleri
 • Ekstra Asistans (İkame araç, çekici, taksi ücret vb.)
 • Araç Bakım

İhtiyari Mali Mesuliyet Teminatı Nedir?

Trafikte neden olabileceğiniz bir kaza neticesinde 3. kişilere verdiğiniz maddi ve bedeni zararlar zorunlu trafik poliçenizdeki yasal limitler çerçevesinde maddi olarak karşılanır. Zorunlu trafik sigortası poliçenizin limitinin yetmediği durumlar için İhtiyari Mali Mesuliyet diye bir teminat oluşturulmuştur. Tamamlayıcı Trafik Sigortası poliçenize dahil ettireceğiniz İhtiyari Mali Mesuliyet teminatı sayesinde herhangi bir hasar durumunda büyük bir maddi yükün altına girmeniz önlenmiş olur. İhtiyari Mali Mesuliyet Teminatı ile 250.000 TL’ye kadar ekstra güvence sağlayabilirsiniz.

En avantajlı Zorunlu Trafik Sigortası seçeneğine ulaşmak için Hangikredi.com Zorunlu Trafik Sigortası sorgulama aracını kullanarak hemen sorgulama yapabilirsiniz.

Zorunlu Trafik Sigortası Sorgulamak İçin Tıklayın!

close icon

Yazar Hakkında

yazar
HangiKredi Uzman Yazarları

Finansal uzmanlıkları doğrultusunda en doğru ve en güncel bilgileri sizler için derleyen Hangikredi.com uzman finans yazarları; kredi, mevduat ve para gibi pek çok konuyu sizler için kaleme almaktadır.

Devamını Oku

Bu makale size ne kadar faydalı oldu?

0 Oy

-

0 Puan

Oy verdiğiniz için teşekkür ederiz. 😊

Yorum Yazın

yorum yaz

Konuyla ilgili sormak ya da eklemek istedikleriniz için yorum bırakabilirsiniz.

Yorum Yapılmamış

Son Eklenen İçerikler

 • Emeklilikten Sonra Çalışmada Maaş Kesintisi 6.02.2023

  Emeklilikten Sonra Çalışmada Maaş Kesintisi

 • Kira Öder Gibi Nasıl Ev Sahibi Olunur? 1.02.2023

  Kira Öder Gibi Nasıl Ev Sahibi Olunur?

 • Merkez Bankasından Döviz Dönüşüm Desteği 31.01.2023

  Merkez Bankasından Döviz Dönüşüm Desteği

 • Kur Korumalı Mevduat Faiz Üst Sınırı Kaldırıldı! 30.01.2023

  Kur Korumalı Mevduat Faiz Üst Sınırı Kaldırıldı!

Size daha iyi hizmet sunabilmek için sitemizde çerezler kullanıyoruz. Ayrıntılı bilgi için Gizlilik Politikamızı ve Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.

ikon