Tamamlayıcı trafik sigortası nedir?

Trafikte neden olabileceğiniz kaza gibi durumlarda üçüncü kişilere vereceğiniz maddi ve bedeni hasarları karşılamaya yönelik olan Zorunlu Trafik Sigortasının teminatları belli limitlere bağlıdır. Bu limitlerin yetmediği durumlarda sigortalının mağduriyetinin önüne geçebilmek amacıyla sigorta şirketleri tarafından sunulan ekstra bir hizmet var: Tamamlayıcı Trafik Sigortası!

Zorunlu trafik sigortası teminatları Hazine Müsteşarlığı tarafından belirlenir ve tüm sigorta şirketleri aynı teminatları sunar. Tamamlayıcı Trafik Sigortası ise sigorta şirketlerinin tüketiciler için sunduğu ekstra bir teminattır. Poliçenize ek olarak düzenlenen Tamamlayıcı Trafik Sigortası ile zorunlu trafik sigortası poliçenizin kapsamını genişleterek, trafik sigortasının karşılamadığı durum ve tutarları maddi güvence altına alabilirsiniz.

Tamamlayıcı trafik sigortası neler sunar?

Mevcut Zorunlu Trafik poliçenize ek olarak düzenlenen Tamamlayıcı Trafik poliçesi ile, hem trafik poliçenizin limitleri genişletilmekte hem de kaza sonrası ikame araç, çekici ,araç çilingir, acil ambulans gibi hizmetlerden faydalanma imkanı sunulmaktadır.

Tamamlayıcı Trafik Sigortası teminatları nelerdir?

Tamamlayıcı Trafik Sigortası kapsamında sunulan teminatlar sigorta şirketlerine göre farklılık gösterebilse de genel olarak şu teminatlar sunulmaktadır:

  • İhtiyari Mali Mesuliyet Teminatı (3. kişilere verilebilecek zararlara karşı mali güvence)
  • Yol Yardım Hizmetleri
  • Ekstra Asistans (İkame araç, çekici, taksi ücret vb.)
  • Araç Bakım

İhtiyari  Mali Mesuliyet teminatı nedir?

Trafikte neden olabileceğiniz bir kaza neticesinde 3. kişilere verdiğiniz maddi ve bedeni zararlar zorunlu trafik poliçenizdeki yasal limitler çerçevesinde maddi olarak karşılanır. Zorunlu trafik sigortası poliçenizin limitinin yetmediği durumlar için İhtiyari Mali Mesuliyet diye bir teminat oluşturulmuştur. Tamamlayıcı Trafik Sigortası poliçenize dahil ettireceğiniz İhtiyari Mali Mesuliyet teminatı sayesinde herhangi bir hasar durumunda büyük bir maddi yükün altına girmeniz önlenmiş olur. İhtiyari Mali Mesuliyet Teminatı ile 250.000 TL’ye kadar ekstra güvence sağlayabilirsiniz.

En avantajlı Zorunlu Trafik Sigortası seçeneğine ulaşmak için Hangikredi.com Zorunlu Trafik Sigortası sorgulama aracını kullanarak hemen sorgulama yapabilirsiniz.

Zorunlu Trafik Sigortası Sorgulamak İçin Tıklayın!
Makaleyi faydalı buldunuz mu?
Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp

Henüz yorum yapılmamış, yorumunuzu aşağıya ekleyin!


Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir