Üyelik aktivasyonunuz tamamlanmadı!

Kredi Kartı Borç Transferi Nedir?

HangiKredi Uzman Yazarları

Yayımlama Tarihi: 29.06.2019 Güncelleme Tarihi: 27.11.2020

Kredi kartıyla borç transferi konusu bankalar arasında rekabetin artmasına neden olan bir konu.
Kredi Kartı Borç Transferi Nedir?
Kredi kartı borç transferi ile birden fazla bankaya borcu olan kişinin, borçlarını tek bir bankada toplaması mümkün hale geliyor.

Kredi kartıyla borç transferi konusu bankalar arasında rekabetin artmasına neden olan bir konu. Kredi kartı borç transferi ile birden fazla bankaya borcu olan kişinin, borçlarını tek bir bankada toplaması mümkün hale geliyor. Bu da bankaların müşteri kaybetmesine neden olduğundan, bankalar için önemli bir konu.

Konu bankalar arasında rekabet unsuru haline geldiğinden, müşteriler bu durumdan karlı çıkan kesim oldu. Borçlarını ödemekte zorluk çeken tüketiciler için, oldukça avantajlı fırsatlarla ödeme kolaylıkları sunuluyor. Tüm bankalar, müşterilerini kaptırmamak ve yeni müşteriler elde edebilmek için oldukça önemli kampanyalara imza atıyor.

Borç Kapatma Kredisi Nedir?

Borç kapatma kredisi, adından da anlaşılacağı üzere kişinin birikmiş olan borçlarını tek kerede kapatabilmesi için verilen ihtiyaç kredisidir. Bu kredi aracılığıyla borçlarınızı yapılandırabilme şansına sahip olursunuz. Fazla borcu olan kişilerin ödeme yapmasını kolaylaştıran bu sistem, günümüzde yaygın olarak kullanılmaya başlanmıştır.

Bu sistem tüm borçların tek bir bankada toplanmasını ve akabinde düzenli bir ödeme planı oluşmasına yardımcı olur.

Kredi Kartı Borç Transferi Nasıl Yapılır?

Borç transferi işleminin gerçekleşebilmesi için kişinin birden fazla bankaya borçlu olması gerekir. Bu fırsattan yararlandıktan sonra sahip olduğunuz borçları tek bir elden ödeme fırsatına sahip olacaksınız. Farklı kredi kartlarına sahip olduğunuzdan borç ödeme tarihlerinizde de farklılık yaşanır. Borç transfer işleminden sonra bu sıkıntı da ortadan kalkacak.

Örneğin Yapı Kredi, Akbank ve Garanti BBVA’ya borcunuz bulunuyor. Bu borçları bir bankada toplamak sizin elinizde. Tüm borçları Yapı Kredi veya diğer bankalarda toplayabilir, böylelikle tek elden borçlarınızı ödeyebilirsiniz.

Kredi Kartı Borç Transferinde Hangi Evraklar Gereklidir?

Borç transferi işlemi için, temin etmeniz gereken bir takım evraklar bulunur. Bu evraklar nüfuz cüzdanı, ikamet adresiniz, en son ödemiş olduğunuz fatura bilgileriniz ve gelir beyanınızı belirten belgedir. Eğer aylık ödeme tutarınız, gelir beyanınızdan fazlaysa borç transferi talebiniz olumsuz olarak sonuçlanacaktır.

Kredi Kartı Borç Transferinin Avantajları ve Dezavantajları Nelerdir?

Kredi kartı borç transferinin en önemli avantajı ödeme kolaylığı sağlaması. Borçlarınız tek bir kanaldan düzenli bir şekilde ödeyip takip etmenize yarayan bu sistem, son derece popüler hale gelmiş durumda. En büyük dezavantajı ise bankaların uygulamış olduğu yüksek faiz oranları.

Yazar Hakkında

yazar
HangiKredi Uzman Yazarları

Finans dünyasıdan en güncel haberler ve tüm merak ettikleriniz HangiKredi'de!

Devamını Oku

Bu makale size ne kadar faydalı oldu?

0 Oy

-

0 Puan

Oy verdiğiniz için teşekkür ederiz. 😊

Yorum Yazın

yorum yaz

Konuyla ilgili sormak ya da eklemek istedikleriniz için yorum bırakabilirsiniz.

Yorum Yapılmamış

Son Eklenen İçerikler

 • Gayrinakdi Kredi Nedir?  8.04.2021

  Gayrinakdi Kredi Nedir? 

 • Aylık Faturalarınızı Azaltmanın Yolları 7.04.2021

  Aylık Faturalarınızı Azaltmanın Yolları

 • Bütçe Kontrolü Nedir? 5.04.2021

  Bütçe Kontrolü Nedir?

 • İşsizlik Maaşı Yardımı Nedir? 31.03.2021

  İşsizlik Maaşı Yardımı Nedir?

Size daha iyi hizmet sunabilmek için sitemizde çerezler kullanıyoruz. Ayrıntılı bilgi için Gizlilik Politikamızı ve Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.

ikon