Üyelik aktivasyonunuz tamamlanmadı!

Kredi Kartı Borç Transferi Nedir?

HangiKredi Uzman Yazarları

Yayımlama Tarihi: 29.06.2019 Güncelleme Tarihi: 27.11.2020

Kredi kartıyla borç transferi konusu bankalar arasında rekabetin artmasına neden olan bir konu.
Kredi Kartı Borç Transferi Nedir?
Kredi kartı borç transferi ile birden fazla bankaya borcu olan kişinin, borçlarını tek bir bankada toplaması mümkün hale geliyor.

Kredi kartıyla borç transferi konusu bankalar arasında rekabetin artmasına neden olan bir konu. Kredi kartı borç transferi ile birden fazla bankaya borcu olan kişinin, borçlarını tek bir bankada toplaması mümkün hale geliyor. Bu da bankaların müşteri kaybetmesine neden olduğundan, bankalar için önemli bir konu.

Konu bankalar arasında rekabet unsuru haline geldiğinden, müşteriler bu durumdan karlı çıkan kesim oldu. Borçlarını ödemekte zorluk çeken tüketiciler için, oldukça avantajlı fırsatlarla ödeme kolaylıkları sunuluyor. Tüm bankalar, müşterilerini kaptırmamak ve yeni müşteriler elde edebilmek için oldukça önemli kampanyalara imza atıyor.

Borç Kapatma Kredisi Nedir?

Borç kapatma kredisi, adından da anlaşılacağı üzere kişinin birikmiş olan borçlarını tek kerede kapatabilmesi için verilen ihtiyaç kredisidir. Bu kredi aracılığıyla borçlarınızı yapılandırabilme şansına sahip olursunuz. Fazla borcu olan kişilerin ödeme yapmasını kolaylaştıran bu sistem, günümüzde yaygın olarak kullanılmaya başlanmıştır.

Bu sistem tüm borçların tek bir bankada toplanmasını ve akabinde düzenli bir ödeme planı oluşmasına yardımcı olur.

Kredi Kartı Borç Transferi Nasıl Yapılır?

Borç transferi işleminin gerçekleşebilmesi için kişinin birden fazla bankaya borçlu olması gerekir. Bu fırsattan yararlandıktan sonra sahip olduğunuz borçları tek bir elden ödeme fırsatına sahip olacaksınız. Farklı kredi kartlarına sahip olduğunuzdan borç ödeme tarihlerinizde de farklılık yaşanır. Borç transfer işleminden sonra bu sıkıntı da ortadan kalkacak.

Örneğin Yapı Kredi, Akbank ve Garanti BBVA’ya borcunuz bulunuyor. Bu borçları bir bankada toplamak sizin elinizde. Tüm borçları Yapı Kredi veya diğer bankalarda toplayabilir, böylelikle tek elden borçlarınızı ödeyebilirsiniz.

Kredi Kartı Borç Transferinde Hangi Evraklar Gereklidir?

Borç transferi işlemi için, temin etmeniz gereken bir takım evraklar bulunur. Bu evraklar nüfuz cüzdanı, ikamet adresiniz, en son ödemiş olduğunuz fatura bilgileriniz ve gelir beyanınızı belirten belgedir. Eğer aylık ödeme tutarınız, gelir beyanınızdan fazlaysa borç transferi talebiniz olumsuz olarak sonuçlanacaktır.

Kredi Kartı Borç Transferinin Avantajları ve Dezavantajları Nelerdir?

Kredi kartı borç transferinin en önemli avantajı ödeme kolaylığı sağlaması. Borçlarınız tek bir kanaldan düzenli bir şekilde ödeyip takip etmenize yarayan bu sistem, son derece popüler hale gelmiş durumda. En büyük dezavantajı ise bankaların uygulamış olduğu yüksek faiz oranları.

close icon

Yazar Hakkında

yazar
HangiKredi Uzman Yazarları

Finansal uzmanlıkları doğrultusunda en doğru ve en güncel bilgileri sizler için derleyen Hangikredi.com uzman finans yazarları; kredi, mevduat ve para gibi pek çok konuyu sizler için kaleme almaktadır.

Devamını Oku

Bu makale size ne kadar faydalı oldu?

0 Oy

-

0 Puan

Oy verdiğiniz için teşekkür ederiz. 😊

Yorum Yazın

yorum yaz

Konuyla ilgili sormak ya da eklemek istedikleriniz için yorum bırakabilirsiniz.

Yorum Yapılmamış

Son Eklenen İçerikler

 • IBAN Sorgulama Nedir, Banka IBAN Adresleri Neler? 7.10.2021

  IBAN Sorgulama Nedir, Banka IBAN Adresleri Neler?

 • Kredi Kartı mı Yoksa Nakit mi Kullanılmalı? 1.10.2021

  Kredi Kartı mı Yoksa Nakit mi Kullanılmalı?

 • ÖTV Muafiyeti Nedir? 1.10.2021

  ÖTV Muafiyeti Nedir?

 • Güvenli İnternet İçin Nelere Dikkat Edilmeli? 1.10.2021

  Güvenli İnternet İçin Nelere Dikkat Edilmeli?

Size daha iyi hizmet sunabilmek için sitemizde çerezler kullanıyoruz. Ayrıntılı bilgi için Gizlilik Politikamızı ve Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.

ikon