Kasko Yaptırmalı Mıyım?

Kasko sigortası zorunlu bir araç sigortası olmadığından tüketiciler kasko ile ilgili bazen ikilemde kalabiliyorlar. Bu yazımızda kasko yaptırmak mantıklı mı sorusuna cevap arıyoruz…

Aracınız için yaptırabileceğiniz iki ayrı sigorta türü var: Kasko ve trafik sigortası. Trafik sigortası yapmakla yükümlü olduğunuz zorunlu bir sigorta türüyken kasko, zorunlu sigortalar kapsamında değil. Ancak bu iki sigorta türünün kapsamı arasında farklar var.

Olası bir kaza durumunda trafik sigortası üçüncü kişilerin hasarını karşılarken kasko sizin aracınızda meydana gelen hasarı karşılar. Herhangi bir hasar ya da arızanın sigortanız tarafından karşılanmasını istiyorsanız kasko yaptırmanız gerekir.

Kasko yaptırmak bazen tüketicilere mantıklı gelmiyor ancak trafikte her an aracımızda hasar meydana gelebilir. Kimi zaman yüksek tutarlı onarım masraflarına neden olan bu hasarların onarımını kasko sigortanız sayesinde hiç ücret vermeden sağlayabilirsiniz. Çoğu zaman aracınızdaki küçük onarımların maliyeti bile kaskoya vereceğiniz tutardan daha fazla olabiliyor.

Sadece kazalarda değil…

Kasko sigortanızı, poliçenizin kapsamına göre, sadece kaza sonucunda oluşan hasarlar için değil yangın, doğal afet, hırsızlık, terör olayları gibi durumlarda oluşan hasarlar için de kullanabilirsiniz. Kasko sigortanızın içeriğini kendiniz belirleyerek her türlü hasar riskine karşı sigortanızla maddi güvence sağlayabilirsiniz.

Kasko sigortasının sunduğu ek hizmetler

Hasar onarımının yanı sıra kasko sigortanız sayesinde, sigorta şirketinin size sunduğu yol yardım, ambulans, çekici, konaklama, yedek anahtar gibi acil durumlarda ihtiyaç duyabileceğiniz ek hizmetlerden de ücretsiz şekilde yararlanabilirsiniz.

Kasko sigortanız sayesinde aracınızla kaza yaptıktan sonra aracınız onarılana kadar sigorta şirketinin size vereceği ikame aracı kullanabilirsiniz. Bu sayede düşük bir tutara aldığınız kasko poliçeniz sayesinde araçsız kalmamış olursunuz.

Hemen Kasko Sorgulayın!'
Makaleyi faydalı buldunuz mu?
Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp

Henüz yorum yapılmamış, yorumunuzu aşağıya ekleyin!


Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir