Üyelik aktivasyonunuz tamamlanmadı!

Kasko Yaptırmalı Mıyım?

Merve Mumcu

Yayımlama Tarihi: 26.10.2018 Güncelleme Tarihi: 27.11.2020

Kasko sigortası zorunlu bir araç sigortası olmadığından tüketiciler kasko ile ilgili bazen ikilemde kalabiliyorlar.
Kasko Yaptırmalı Mıyım?
Bu yazımızda kasko yaptırmak mantıklı mı sorusuna cevap arıyoruz.

Kasko sigortası zorunlu bir araç sigortası olmadığından tüketiciler kasko ile ilgili bazen ikilemde kalabiliyorlar. Bu yazımızda kasko yaptırmak mantıklı mı sorusuna cevap arıyoruz…

Aracınız için yaptırabileceğiniz iki ayrı sigorta türü var: Kasko ve trafik sigortası. Trafik sigortası yapmakla yükümlü olduğunuz zorunlu bir sigorta türüyken kasko, zorunlu sigortalar kapsamında değil. Ancak bu iki sigorta türünün kapsamı arasında farklar var.

Olası bir kaza durumunda trafik sigortası üçüncü kişilerin hasarını karşılarken kasko sizin aracınızda meydana gelen hasarı karşılar. Herhangi bir hasar ya da arızanın sigortanız tarafından karşılanmasını istiyorsanız kasko yaptırmanız gerekir.

Kasko yaptırmak bazen tüketicilere mantıklı gelmiyor ancak trafikte her an aracımızda hasar meydana gelebilir. Kimi zaman yüksek tutarlı onarım masraflarına neden olan bu hasarların onarımını kasko sigortanız sayesinde hiç ücret vermeden sağlayabilirsiniz. Çoğu zaman aracınızdaki küçük onarımların maliyeti bile kaskoya vereceğiniz tutardan daha fazla olabiliyor.

Sadece kazalarda değil…

Kasko sigortanızı, poliçenizin kapsamına göre, sadece kaza sonucunda oluşan hasarlar için değil yangın, doğal afet, hırsızlık, terör olayları gibi durumlarda oluşan hasarlar için de kullanabilirsiniz. Kasko sigortanızın içeriğini kendiniz belirleyerek her türlü hasar riskine karşı sigortanızla maddi güvence sağlayabilirsiniz.

Kasko sigortasının sunduğu ek hizmetler

Hasar onarımının yanı sıra kasko sigortanız sayesinde, sigorta şirketinin size sunduğu yol yardım, ambulans, çekici, konaklama, yedek anahtar gibi acil durumlarda ihtiyaç duyabileceğiniz ek hizmetlerden de ücretsiz şekilde yararlanabilirsiniz.

Kasko sigortanız sayesinde aracınızla kaza yaptıktan sonra aracınız onarılana kadar sigorta şirketinin size vereceği ikame aracı kullanabilirsiniz. Bu sayede düşük bir tutara aldığınız kasko poliçeniz sayesinde araçsız kalmamış olursunuz.

Hemen Kasko Sorgulayın!'

Yazar Hakkında

yazar
Merve Mumcu

1990 yılı doğumlu olan Merve Mumcu Bayraklı, Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü mezunu olup, 2014 yılından bu yana HangiKredi’de editörlük ve kıdemli pazarlama uzmanı görevlerini başarıyla sürdürmektedir.

Devamını Oku

Bu makale size ne kadar faydalı oldu?

0 Oy

-

0 Puan

Oy verdiğiniz için teşekkür ederiz. 😊

Yorum Yazın

yorum yaz

Konuyla ilgili sormak ya da eklemek istedikleriniz için yorum bırakabilirsiniz.

Yorum Yapılmamış

Son Eklenen İçerikler

 • En Uygun Konut Kredisi Veren Bankalar 12.04.2021

  En Uygun Konut Kredisi Veren Bankalar

 • Gayrinakdi Kredi Nedir?  8.04.2021

  Gayrinakdi Kredi Nedir? 

 • Aylık Faturalarınızı Azaltmanın Yolları 7.04.2021

  Aylık Faturalarınızı Azaltmanın Yolları

 • Bütçe Kontrolü Nedir? 5.04.2021

  Bütçe Kontrolü Nedir?

Size daha iyi hizmet sunabilmek için sitemizde çerezler kullanıyoruz. Ayrıntılı bilgi için Gizlilik Politikamızı ve Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.

ikon