Üyelik aktivasyonunuz tamamlanmadı!

hangikredi.com

İhtiyaç Kredisi Nedir, Nasıl Alınır?

HangiKredi Uzman Yazarları

Yayımlama Tarihi: 4.07.2017 Güncelleme Tarihi: 31.03.2023

Acil nakit ihtiyacını karşılamanın en çok kullanılan yollarından birisi ihtiyaç kredisi.

İhtiyaç Kredisi Nedir, Nasıl Alınır?

Acil nakit ihtiyacını karşılamanın en çok kullanılan yollarından birisi ihtiyaç kredisi. Peki nedir ihtiyaç kredisi, nasıl alınır? Daha da önemlisi cayma hakkı var mı ve ödenememesi durumunda neler yapılabilir? 

İhtiyaç Kredisi Nedir?

İhtiyaç kredisi bankaların bize sunduğu kredi türlerinden birisidir. Tüketici kredisi olarak da adlandırılmaktadır. Daha çok nakit ihtiyaçlarımızı karşılamak için kullanıyoruz. Alt kategorileri de mevcuttur: Evlilik kredisi, alışveriş kredisi, tatil kredisi, eğitim kredisi gibi… İhtiyaç kredisinde maksimum 36 aya kadar vade seçeneğinden yararlanabiliriz. Ayrıca ihtiyaç kredisini kullanabilmek için gelir düzeyimiz ve bankalardaki skor oranımız önemli.

HangiKredi'nin dijital gücü ile oluşan HangiKredi Notu'nuzu hemen öğrenin!

Vadeye Dikkat! 

50 Bin TL üzeri kredilerde ise ihtiyaç kredisi vade sayısı 17 Eylül 2021 tarihinde 36 aydan 24 aya indirildi.

İhtiyaç Kredisi Nasıl Alınır?

Şubeye gitmeden kredi başvurunuzu rahatlıkla yapabilirsiniz. Pandemi ile birlikte gelişen uzaktan bankacılık sistemleri sayesinde internet bağlantınızın olduğu bir yerde güvenli şekilde bankaya başvurabilir, işleme uyumlu akıllı telefonunuz ile görüntülü görüşme yaparak tüketici kredinize başvurabilirsiniz.

Şubeye gitmeden kredi başvurusu alan bankalara HangiKredi Uzaktan Müşteri Edinimi sayfamız üzerinden başvuru yapabilirsiniz.

İhtiyaç Kredisi Nedir, Nasıl Alınır?
İhtiyaç kredinize HangiKredi ile başvurun.

İhtiyaç Kredisinde Cayma Hakkı Var mı?

Cayma hakkı tabii ki var… Diyelim ki krediyi kullanmaya karar verdik. Kredimiz onaylandı. Fakat sonrasında kullanmaktan vazgeçtik. 14 gün içerisinde kredimizden cayabiliriz. Bunun için öncelikle müşteri temsilcimize bunu belirtmiş olmamız gerekiyor. Cayma hakkını kullandığımızda kredi yani anapara ve geri iade tarihine kadar ödeyeceğimiz faiz tutarını 30 gün içerisinde kullandığımız kuruma yatırmış olmamız gerekiyor.

İhtiyaç Kredisine Başvur

Kredi Yapılandırma 

Diyelim ki tüketiciler ihtiyaç kredisi kullandı. Ancak ödemekte zorluk çekti. Böyle bir durumda diğer kredilerde olduğu gibi yapılandırma şansı var mı?

Kredimizi tabii ki yapılandırma yapabiliriz. Eğer krediyi ödemekte zorluk çekiyorsak bunu öncelikle müşteri temsilcimize bildirmemiz gerekiyor. Bu sayede bize yeni bir ödeme planı oluşturulabilir. Yapılandırma ile beraber ödeme planının vadesi de uzamış olacak. Fakat aylık ödeme tutarlarımız düştüğü için kredimizi daha kolaylıkla ödeyebileceğiz.

HangiKredi.com’da kredi yapılandırma hesaplama aracı ile mevcut kapatma tutarı ve aylık taksit hakkında bilgi alabilir, bankalara başvuruda bulunabilirsiniz. 

Kredi yapılandırma yapmak kredi notunu düşürür mü diye merak ediyorsanız Bilgi Merkezi içeriğimize göz atın!

close icon

Yazar Hakkında

yazar
HangiKredi Uzman Yazarları

Finansal uzmanlıkları doğrultusunda en doğru ve en güncel bilgileri sizler için derleyen Hangikredi.com uzman finans yazarları; kredi, mevduat ve para gibi pek çok konuyu sizler için kaleme almaktadır.

Devamını Oku

Bu makale size ne kadar faydalı oldu?

232 Oy

-

3,16 Puan

Oy verdiğiniz için teşekkür ederiz. 😊

Yorum Yazın

yorum yaz

Konuyla ilgili sormak ya da eklemek istedikleriniz için yorum bırakabilirsiniz.

1 Yorum

Son Eklenen İçerikler

 • Kredi Kartı Blokesi Nasıl Kaldırılır? 5.06.2023

  Kredi Kartı Blokesi Nasıl Kaldırılır?

 • Varant Hisse Nedir? 1.06.2023

  Varant Hisse Nedir?

 • Olayınkolayı ile Kredi Hayat Sigortasında Avantaj! 30.05.2023

  Olayınkolayı ile Kredi Hayat Sigortasında Avantaj!

 • Davranışsal Finans Nedir? 29.05.2023

  Davranışsal Finans Nedir?

kapat

Size daha iyi hizmet sunabilmek için sitemizde çerezler kullanıyoruz. Ayrıntılı bilgi için Gizlilik Politikamızı ve Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.

ikon