Ertelemeli kredi nedir?

Ertelemeli kredi, bankalardan alınan kredinin ödemesinin hemen başlamayıp belirtilen dönemde başladığı kredi ürünleridir. Cebinizi rahatlatan ertelemeli kredi ile ilgili detayları sizin için derledik…

Merve Mumcu Bayraklı/Hangikredi.com

Ertelemeli kredilerde vade ötelenmiş olur. Normal koşullarda aldığınız krediyi bir sonraki ay ödemeye başlamanız gerekirken ertelemeli krediyi belirtilen tarihte ödemeye başlarsınız. Ertelemeli kredilerde erteleme süresi en fazla 3 ay olabiliyor.

Faize dikkat!

Ertelemeli kredilerde, ertelenen süre için faiz uygulanır. Ertelemeli kredi ile ilgili dikkat etmeniz gereken nokta kredinin ödenmediği aylar için işleyecek olan faizdir. Kimi banka bu aylar için geçerli olan faizi ilk taksitte alırken kimi banka tüm vadeye eşit olarak dağıtır.

Vade değişmiyor…

Ertelemeli kredilerde, ertelenen süre ödeme yapılmış gibi sayıldığından maksimum vade süresi kısalır. Normal koşullarda taşıt ve ihtiyaç kredileri için maksimum vade 48 aydır. 3 ay ertelemeli ihtiyaç kredisi almak istediğinizde borcunuz en fazla 45 aya bölünebilir. Böyle bir durumda ödeyeceğiniz toplam tutar 48 yerine 45’e bölündüğünden taksit tutarları artıyor. Bu nedenle ertelemeli kredi alacağınız zaman bu detaya dikkat etmenizde fayda var.

En Avantajlı İhtiyaç Kredisi İçin Tıklayın!


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*


*

0 Yorum

İlk yorumu siz yapmak ister misiniz?

Burada yer alan bilgi, yorum ve cevaplar, sorularınızı cevaplayan Hangikredi.com uzmanlarının kişisel bilgileriyle sınırlıdır ve sadece yardımcı olmak amaçlıdır. Bu yorum ve cevaplar bir danışmanlık veya tavsiye niteliğinde değildir. Sorunuza ve somut olaya uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak karar verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Sorununuzla ilgili profesyonel ve mesleki bilgisi olan kişilerden görüş almadan hareket etmemenizi öneririz