Üyelik aktivasyonunuz tamamlanmadı!

Ertelemeli Kredi Nedir?

Merve Mumcu

Yayımlama Tarihi: 13.06.2018 Güncelleme Tarihi: 27.11.2020

Ertelemeli kredi, bankalardan alınan kredinin ödemesinin hemen başlamayıp belirtilen dönemde başladığı kredi ürünleridir.
Ertelemeli Kredi Nedir?
Cebinizi rahatlatan ertelemeli kredi ile ilgili detayları sizin için derledik.

Ertelemeli kredi, bankalardan alınan kredinin ödemesinin hemen başlamayıp belirtilen dönemde başladığı kredi ürünleridir. Cebinizi rahatlatan ertelemeli kredi ile ilgili detayları sizin için derledik…

Merve Mumcu Bayraklı/Hangikredi.com

Ertelemeli kredilerde vade ötelenmiş olur. Normal koşullarda aldığınız krediyi bir sonraki ay ödemeye başlamanız gerekirken ertelemeli krediyi belirtilen tarihte ödemeye başlarsınız. Ertelemeli kredilerde erteleme süresi en fazla 3 ay olabiliyor.

Faize dikkat!

Ertelemeli kredilerde, ertelenen süre için faiz uygulanır. Ertelemeli kredi ile ilgili dikkat etmeniz gereken nokta kredinin ödenmediği aylar için işleyecek olan faizdir. Kimi banka bu aylar için geçerli olan faizi ilk taksitte alırken kimi banka tüm vadeye eşit olarak dağıtır.

Vade değişmiyor…

Ertelemeli kredilerde, ertelenen süre ödeme yapılmış gibi sayıldığından maksimum vade süresi kısalır. Normal koşullarda taşıt ve ihtiyaç kredileri için maksimum vade 48 aydır. 3 ay ertelemeli ihtiyaç kredisi almak istediğinizde borcunuz en fazla 45 aya bölünebilir. Böyle bir durumda ödeyeceğiniz toplam tutar 48 yerine 45’e bölündüğünden taksit tutarları artıyor. Bu nedenle ertelemeli kredi alacağınız zaman bu detaya dikkat etmenizde fayda var.

En Avantajlı İhtiyaç Kredisi İçin Tıklayın!

close icon

Yazar Hakkında

yazar
Merve Mumcu

1990 yılı doğumlu olan Merve Mumcu Bayraklı, Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü mezunu olup, 2014 yılından bu yana HangiKredi’de editörlük ve kıdemli pazarlama uzmanı görevlerini başarıyla sürdürmektedir.

Devamını Oku

Bu makale size ne kadar faydalı oldu?

0 Oy

-

0 Puan

Oy verdiğiniz için teşekkür ederiz. 😊

Yorum Yazın

yorum yaz

Konuyla ilgili sormak ya da eklemek istedikleriniz için yorum bırakabilirsiniz.

Yorum Yapılmamış

Son Eklenen İçerikler

 • IBAN Sorgulama Nedir, Banka IBAN Adresleri Neler? 7.10.2021

  IBAN Sorgulama Nedir, Banka IBAN Adresleri Neler?

 • Kredi Kartı mı Yoksa Nakit mi Kullanılmalı? 1.10.2021

  Kredi Kartı mı Yoksa Nakit mi Kullanılmalı?

 • ÖTV Muafiyeti Nedir? 1.10.2021

  ÖTV Muafiyeti Nedir?

 • Güvenli İnternet İçin Nelere Dikkat Edilmeli? 1.10.2021

  Güvenli İnternet İçin Nelere Dikkat Edilmeli?

Size daha iyi hizmet sunabilmek için sitemizde çerezler kullanıyoruz. Ayrıntılı bilgi için Gizlilik Politikamızı ve Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.

ikon