Yurtdışında Yaşayanlar Konut Kredisi Kullanabilir Mi?

Yurt dışında yaşayıp Türkiye’den ev almak isteyen vatandaşların en çok merak ettiği sorulardan birisidir, “Yurt dışında yaşayan mortgage kullanabilir mi?”. Bu konuyla ilgili merakı ve soru işaretlerini gidermek için böyle bir makale hazırladık. Gelin zaman kaybetmeden bu konuyu birlikte inceleyelim.

Yurtdışında Yaşayanlar İçin Mortgage

Yurt dışında yaşayan Türk vatandaşları Türkiye’den konut kredisi ile ev alabilir mi? Hemen cevap verelim: Evet, alabilir. Hangi ülkede olursanız olun, Türkiye’den ev sahibi olmak isteyen gurbetçiler için hazırlanmış özel konut kredisi paketlerinden faydalanarak ev kredisi kullanılabilir. Fakat hazırlanan bu özel konut kredisi kampanyaları bazı koşullar özel koşullar içerebilir. Peki nedir özel koşullar?

Yurt dışında yaşayan vatandaşlar Türkiye’den ev sahibi olmak ve konut kredisi başvurusu yapmak istediklerinde, hazırlanmış seçeneklere göre TL’ye ve dövize bağlı konut kredisi ürünlerini, sabit faizli ev kredisi ürünlerini veya değişken faizli mortgage ürünlerini kullanabilmektedirler.

 

Özel Konut Projeleri

Bunların yanı sıra bankalar, konut projeleri ile anlaşmalı olarak özel kredi ürünleri de sunabiliyor.

Bu kredilerden faydalanmak isteyenler vergi kimlik numarası, pasaport veya Türkiye Cumhuriyeti nüfus cüzdanı, konuta ait kat irtifakı veya kat mülkiyeti tapusu, yurt dışındaki ikamet adresi, çalıştığı ülkedeki gelir belgesi, üç aylık kredi kartı ekstresi gibi belgeler istenmekte.

İster yurt içinde, ister yurt dışında yaşıyor olun, siz de mortgage başvurusu yapmak istiyorsanız Hangikredi.com konut kredisi karşılaştırma sistemi ile size uygun seçeneği bulabilir ve güvenle başvurabilirsiniz.

Konut Kredisi Faiz Oranları

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

47 Yorum

 1. Ozan

  2 yıldır Yurt dışında çalışıyorum. 3.500 euro maaş alıyorum. Türkiyeden ev almak istiyorum ama; Türkiyede eski den bankalar ile düzenli çalışmadığım için kredi notum çok düşük ,bankalar kredi vermek istemiyor. Nasıl fikir verirsiniz…

  • Hangikredi.com

   Sayın Ozan,

   Bankalar kredi başvurusunu incelerken en çok kişinin kredi notu üzerinde durur çünkü kredi notu sizin finansal kimliğinizdir. Banka, verdiği borcun ödeneceğinden emin olmak ister. Bu yüzden kredi alabilmek için kredi notunuz risksiz bir seviyede olmalıdır.

 2. Selda usta

  Merhaba Avusturya da ikamet ediyoruz bu imkandan bizde yararlanmak istiyoruz kredi sınırınız nedir ve nasıl kontak kurabiliriz

  • Hangikredi.com

   Sayın Selda Usta,

   Hangikredi.com, Hangisi İnternet ve Bilgi Hizmetleri A.Ş. tarafından kredi veren kuruluşlarla tüketicileri (kredi kullanıcılarını) internet ortamında buluşturmak için geliştirilmiş bir platformdur. Hangikredi.com, kredi başvurularınızı başvuru yaptığınızı bankaya iletir ve başvuru süreci tamamen banka tarafından yürütülür.

 3. Selda usta

  Peki nasıl başvuru yapmamız gerekir bizi bilgilendirir mısınız?

  • Hangikredi.com

   Sayın Selda Usta,

   Bu konuyla ilgili bankalarla birebir iletişime geçmenizi tavsiye ederiz.

 4. Recep

  15 yıldır Fransa’da yaşıyorum Ankara’dan bir ev almak istiyorum Türkiye’de daha önce hiç kredi kartı ve kredi kullanmadım 150 000 TL çekmek istiyorum nasıl yardımcı olabilirsiniz

  • Hangikredi.com

   Sayın Recep,

   Bankaların gurbetçiler için hazırladığı özel kredi ürünlerinden faydalanabilirsiniz. Bu ürünler ile ilgili bankalarla birebir görüşmenizi tavsiye ederiz.

1 2 3

Burada yer alan bilgi, yorum ve cevaplar, sorularınızı cevaplayan Hangikredi.com uzmanlarının kişisel bilgileriyle sınırlıdır ve sadece yardımcı olmak amaçlıdır. Bu yorum ve cevaplar bir danışmanlık veya tavsiye niteliğinde değildir. Sorunuza ve somut olaya uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak karar verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Sorununuzla ilgili profesyonel ve mesleki bilgisi olan kişilerden görüş almadan hareket etmemenizi öneririz