Üyelik aktivasyonunuz tamamlanmadı!

Yurtdışında Yaşayanlar Konut Kredisi Kullanabilir Mi?

Merve Mumcu

Yayımlama Tarihi: 23.11.2012 Güncelleme Tarihi: 24.11.2020

Yurt dışında yaşayıp Türkiye’den ev almak isteyen vatandaşların en çok merak ettiği sorulardan birisidir, “Yurt dışında yaşayan mortgage kullanabilir mi?”.
Yurtdışında Yaşayanlar Konut Kredisi Kullanabilir Mi?
Bu konuyla ilgili merakı ve soru işaretlerini gidermek için böyle bir makale hazırladık.

Yurt dışında yaşayıp Türkiye’den ev almak isteyen vatandaşların en çok merak ettiği sorulardan birisidir, “Yurt dışında yaşayan mortgage kullanabilir mi?”. Bu konuyla ilgili merakı ve soru işaretlerini gidermek için böyle bir makale hazırladık. Gelin zaman kaybetmeden bu konuyu birlikte inceleyelim.

Yurt Dışında Yaşayanlar İçin Mortgage

Yurt dışında yaşayan Türk vatandaşları Türkiye’den konut kredisi ile ev alabilir mi? Hemen cevap verelim: Evet, alabilir. Hangi ülkede olursanız olun, Türkiye’den ev sahibi olmak isteyen gurbetçiler için hazırlanmış özel konut kredisi paketlerinden faydalanarak ev kredisi kullanılabilir. Fakat hazırlanan bu özel konut kredisi kampanyaları bazı koşullar özel koşullar içerebilir. Peki nedir özel koşullar?

Yurt dışında yaşayan vatandaşlar Türkiye’den ev sahibi olmak ve konut kredisi başvurusu yapmak istediklerinde, hazırlanmış seçeneklere göre TL’ye ve dövize bağlı konut kredisi ürünlerini, sabit faizli ev kredisi ürünlerini veya değişken faizli mortgage ürünlerini kullanabilmektedirler.

Özel Konut Projeleri

Bunların yanı sıra bankalar, konut projeleri ile anlaşmalı olarak özel kredi ürünleri de sunabiliyor.

Bu kredilerden faydalanmak isteyenler vergi kimlik numarası, pasaport veya Türkiye Cumhuriyeti nüfus cüzdanı, konuta ait kat irtifakı veya kat mülkiyeti tapusu, yurt dışındaki ikamet adresi, çalıştığı ülkedeki gelir belgesi, üç aylık kredi kartı ekstresi gibi belgeler istenmekte.

İster yurt içinde, ister yurt dışında yaşıyor olun, siz de mortgage başvurusu yapmak istiyorsanız Hangikredi.com konut kredisi karşılaştırma sistemi ile size uygun seçeneği bulabilir ve güvenle başvurabilirsiniz.

Konut Kredisi Faiz Oranları
close icon

Yazar Hakkında

yazar
Merve Mumcu

1990 yılı doğumlu olan Merve Mumcu Bayraklı, Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü mezunu olup, 2014 yılından bu yana HangiKredi’de editörlük ve kıdemli pazarlama uzmanı görevlerini başarıyla sürdürmektedir.

Devamını Oku

Bu makale size ne kadar faydalı oldu?

2 Oy

-

4,5 Puan

Oy verdiğiniz için teşekkür ederiz. 😊

Yorum Yazın

yorum yaz

Konuyla ilgili sormak ya da eklemek istedikleriniz için yorum bırakabilirsiniz.

52 Yorum

Ismail Ersoy
Ismail Ersoy 16.12.2019 • 00:00

Türkiye de konut sahibi olmak istiyorum , konut kredilerinden yararlanmak istiyorum, bilgilerinizi rica ederim saygilaimla. Ismail Ersoy

Yanıtla Beğen(0)
ikon
Hangikredi.com 17.12.2019 • 00:00

Sayın İsmail, Hangikredi.com olarak kredi sorgulama, karşılaştırma ve başvuru hizmeti vermekteyiz. Aşağıda linki bulunan kredi sorgulama sayfamızdan kredi sorgulaması yapabilir ve online konut kredisi başvurusu gerçekleştirebilirsiniz. https://www.hangikredi.com/kredi/konut-kredisi

Beğen(1)
Şemsettin Bingöl
Şemsettin Bingöl 8.09.2019 • 00:00

Merhabalar. Yurtdışında yaşıyorum. Türkiyede biri yaklaşık 250000 biride 150000 değerinde iki tane dairem var. Yeni bir daire almak istiyorum. Elimde nakit olmadığı için ne kadar ve nasıl kredi çekebilirim. Karşılığında var olan dairelerimi teminat olarak gostereebilirmiyim...

Yanıtla Beğen(0)
ikon
Hangikredi.com 10.09.2019 • 00:00

Sayın Şemsettin Bingöl, Bankaların gurbetçilerin için hazırladığı konut kredilerinden yararlanabilirsiniz. Bankalarla birebir görüşerek konut kredisi talebinde bulunabilirsiniz.

Beğen(0)
Daha Fazla Yorum

Son Eklenen İçerikler

 • IBAN Sorgulama Nedir, Banka IBAN Adresleri Neler? 7.10.2021

  IBAN Sorgulama Nedir, Banka IBAN Adresleri Neler?

 • Kredi Kartı mı Yoksa Nakit mi Kullanılmalı? 1.10.2021

  Kredi Kartı mı Yoksa Nakit mi Kullanılmalı?

 • ÖTV Muafiyeti Nedir? 1.10.2021

  ÖTV Muafiyeti Nedir?

 • Güvenli İnternet İçin Nelere Dikkat Edilmeli? 1.10.2021

  Güvenli İnternet İçin Nelere Dikkat Edilmeli?

Size daha iyi hizmet sunabilmek için sitemizde çerezler kullanıyoruz. Ayrıntılı bilgi için Gizlilik Politikamızı ve Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.

ikon