Yurtdışında Yaşayanlar Konut Kredisi Kullanabilir Mi?

Yurt dışında yaşayıp Türkiye’den ev almak isteyen vatandaşların en çok merak ettiği sorulardan birisidir, “Yurt dışında yaşayan mortgage kullanabilir mi?”. Bu konuyla ilgili merakı ve soru işaretlerini gidermek için böyle bir makale hazırladık. Gelin zaman kaybetmeden bu konuyu birlikte inceleyelim.

Yurt Dışında Yaşayanlar İçin Mortgage

Yurt dışında yaşayan Türk vatandaşları Türkiye’den konut kredisi ile ev alabilir mi? Hemen cevap verelim: Evet, alabilir. Hangi ülkede olursanız olun, Türkiye’den ev sahibi olmak isteyen gurbetçiler için hazırlanmış özel konut kredisi paketlerinden faydalanarak ev kredisi kullanılabilir. Fakat hazırlanan bu özel konut kredisi kampanyaları bazı koşullar özel koşullar içerebilir. Peki nedir özel koşullar?

Yurt dışında yaşayan vatandaşlar Türkiye’den ev sahibi olmak ve konut kredisi başvurusu yapmak istediklerinde, hazırlanmış seçeneklere göre TL’ye ve dövize bağlı konut kredisi ürünlerini, sabit faizli ev kredisi ürünlerini veya değişken faizli mortgage ürünlerini kullanabilmektedirler.

Özel Konut Projeleri

Bunların yanı sıra bankalar, konut projeleri ile anlaşmalı olarak özel kredi ürünleri de sunabiliyor.

Bu kredilerden faydalanmak isteyenler vergi kimlik numarası, pasaport veya Türkiye Cumhuriyeti nüfus cüzdanı, konuta ait kat irtifakı veya kat mülkiyeti tapusu, yurt dışındaki ikamet adresi, çalıştığı ülkedeki gelir belgesi, üç aylık kredi kartı ekstresi gibi belgeler istenmekte.

İster yurt içinde, ister yurt dışında yaşıyor olun, siz de mortgage başvurusu yapmak istiyorsanız Hangikredi.com konut kredisi karşılaştırma sistemi ile size uygun seçeneği bulabilir ve güvenle başvurabilirsiniz.

Konut Kredisi Faiz Oranları
Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp

49 yorum

  1. 15 yıldır Fransa’da yaşıyorum Ankara’dan bir ev almak istiyorum Türkiye’de daha önce hiç kredi kartı ve kredi kullanmadım 150 000 TL çekmek istiyorum nasıl yardımcı olabilirsiniz

  2. Sayın Recep,

    Bankaların gurbetçiler için hazırladığı özel kredi ürünlerinden faydalanabilirsiniz. Bu ürünler ile ilgili bankalarla birebir görüşmenizi tavsiye ederiz.

  3. Merhaba, ingiletere de yasıyorum KKTC vatandaşıyım turkiyeden ev alabilir miyim.

  4. İbrahim Ozturk,

    Gerekli koşulları sağlayarak ev alabilirsiniz.


Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir