Üyelik aktivasyonunuz tamamlanmadı!

hangikredi.com

Kredi Vadesi Uzatılabilir mi?

HangiKredi Uzman Yazarları

Yayımlama Tarihi: 22.06.2018 Güncelleme Tarihi: 7.12.2021

Her kredinin maksimum bir vadesi olsa da tüketiciler bazen bu süreyi uzatmak isteyebiliyor.

Kredi Vadesi Uzatılabilir mi?
Peki kredi vadesini uzatmak mümkün mü? 

Yapılandırma

Kredilerde vadeyi uzatmanın yolu kredi yapılandırmadan geçiyor. Kredi borcunuzu ödemekte zorlanıyorsanız  yapılandırma ile vadeyi uzatarak taksit tutarlarını düşürebilir ve daha kolay ödeme yapabilirsiniz.

Kredi yapılandırma, mevcut kredinizin kapatalıp güncel yapılandırma faiz oranı üzerinden size yeni kredi açılması anlamına gelir. Yapılandırma sayesinde kalan borç tutarınız, kullandığınız kredi ürünün maksimum vadesine yeniden bölünür ve bu sayede aylık taksitlerinizin tutarı düşer. İhtiyaç kredisi, konut kredisi ve taşıt kredisi borçlarınız için bankanızla görüşerek yapılandırma talebinde bulunabilirsiniz.

Borç Transferi

Başvurabileceğiniz yöntemlerden biri de borç transferi. Aslında yapılandırma ile benzer bir yöntem olan borç transferinde borcunuzu başka bankaya taşırsınız. Borcunuzu taşıdığınız banka borçlarınızı kapatmak kaydıyla size yeni bir kredi açar. Bu krediyi maksimum vadeden alarak taksitlerinizin tutarını azaltabilirsiniz.

Kredi Yapılandırma Hesaplaması Yapmak İçin Tıklayın!

close icon

Yazar Hakkında

yazar
HangiKredi Uzman Yazarları

Finansal uzmanlıkları doğrultusunda en doğru ve en güncel bilgileri sizler için derleyen Hangikredi.com uzman finans yazarları; kredi, mevduat ve para gibi pek çok konuyu sizler için kaleme almaktadır.

Devamını Oku

Bu makale size ne kadar faydalı oldu?

0 Oy

-

0 Puan

Oy verdiğiniz için teşekkür ederiz. 😊

Yorum Yazın

yorum yaz

Konuyla ilgili sormak ya da eklemek istedikleriniz için yorum bırakabilirsiniz.

3 Yorum

Özer Öztürk
Özer Öztürk 1.05.2020 • 00:00

Evet beş yıl bende bekledim önemli olan düzenli ödeme yapmak asgari ödemesinin üstünde ödeme yapmak yada tamamını ödemek lazım kartların varsa kredi ödemesi falan yapılandırma yada zamanında ödemek lazım yoksa vermiyorlar bankayla çalışmanın önemini o zaman anladım o yüzden her şeyi hatta zamanından önce ödemesini yapıyorum.

Yanıtla Beğen(0)
ferhat
ferhat 19.04.2020 • 00:00

slm bnde kiredi cekmek istiyorum findeks puanm 1129 ve sadece bireysel devlet destekli kiredi onalandi suan kullaniyorm ama ihtiyacimi gormuyor baskda hic bi bnka kiredi vermedi ne yaplayim borclrim vardi kapattim 6 ay oldu odiyeli takibe dusmuştm ve kredi bas vuru yaptigm net gelir belgesi istiyor ne yapliyim

Yanıtla Beğen(0)
ikon
Hangikredi 21.04.2020 • 00:00

Merhaba Ferhat, Kredi borcundan dolayı yasal takibe girdiğinizde kredi siciliniz bozulur. Kredi sicili beş senede bir yenilendiğinden borç ödendikten sonra ortalama 5 yıl beklemek gerekir. Bu süreçte kredi verip vermemek tamamen bankanın inisiyatifinde olsa da düşük bir ihtimaldir.

Beğen(0)

Son Eklenen İçerikler

 • Dijital Ayak İzi Nedir? 27.09.2022

  Dijital Ayak İzi Nedir?

 • Ticaret Bakanlığı’ndan Tüketici ve Konut Kredilerinde Yeni Düzenleme 26.09.2022

  Ticaret Bakanlığı’ndan Tüketici ve Konut Kredilerinde Yeni Düzenleme

 • Borsada Neler Oldu? Bundan Sonra Neler Olacak? 22.09.2022

  Borsada Neler Oldu? Bundan Sonra Neler Olacak?

 • Yüksek Faiz Ortamında Kredi İle Konut Yatırımı 21.09.2022

  Yüksek Faiz Ortamında Kredi İle Konut Yatırımı

Size daha iyi hizmet sunabilmek için sitemizde çerezler kullanıyoruz. Ayrıntılı bilgi için Gizlilik Politikamızı ve Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.

ikon