Kredi Vadesi Uzatılabilir Mi?

Her kredinin maksimum bir vadesi olsa da tüketiciler bazen bu süreyi uzatmak isteyebiliyor. Peki kredi vadesini uzatmak mümkün mü?

Merve Mumcu Bayraklı/Hangikredi.com

Yapılandırma

Kredilerde vadeyi uzatmanın yolu kredi yapılandırmadan geçiyor. Kredi borcunuzu ödemekte zorlanıyorsanız  yapılandırma ile vadeyi uzatarak taksit tutarlarını düşürebilir ve daha kolay ödeme yapabilirsiniz.

Kredi yapılandırma, mevcut kredinizin kapatalıp güncel yapılandırma faiz oranı üzerinden size yeni kredi açılması anlamına gelir. Yapılandırma sayesinde kalan borç tutarınız, kullandığınız kredi ürünün maksimum vadesine yeniden bölünür ve bu sayede aylık taksitlerinizin tutarı düşer. İhtiyaç kredisi, konut kredisi ve taşıt kredisi borçlarınız için bankanızla görüşerek yapılandırma talebinde bulunabilirsiniz.

Borç Transferi

Başvurabileceğiniz yöntemlerden biri de borç transferi. Aslında yapılandırma ile benzer bir yöntem olan borç transferinde borcunuzu başka bankaya taşırsınız. Borcunuzu taşıdığınız banka borçlarınızı kapatmak kaydıyla size yeni bir kredi açar. Bu krediyi maksimum vadeden alarak taksitlerinizin tutarını azaltabilirsiniz.

Kredi Yapılandırma Hesaplaması Yapmak İçin Tıklayın!

Makaleyi faydalı buldunuz mu?
Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp

Henüz yorum yapılmamış, yorumunuzu aşağıya ekleyin!


Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir