Kredi Vadesi Uzatılabilir Mi?

Her kredinin maksimum bir vadesi olsa da tüketiciler bazen bu süreyi uzatmak isteyebiliyor. Peki kredi vadesini uzatmak mümkün mü?

Merve Mumcu Bayraklı/Hangikredi.com

Yapılandırma

Kredilerde vadeyi uzatmanın yolu kredi yapılandırmadan geçiyor. Kredi borcunuzu ödemekte zorlanıyorsanız  yapılandırma ile vadeyi uzatarak taksit tutarlarını düşürebilir ve daha kolay ödeme yapabilirsiniz.

Kredi yapılandırma, mevcut kredinizin kapatalıp güncel yapılandırma faiz oranı üzerinden size yeni kredi açılması anlamına gelir. Yapılandırma sayesinde kalan borç tutarınız, kullandığınız kredi ürünün maksimum vadesine yeniden bölünür ve bu sayede aylık taksitlerinizin tutarı düşer. İhtiyaç kredisi, konut kredisi ve taşıt kredisi borçlarınız için bankanızla görüşerek yapılandırma talebinde bulunabilirsiniz.

Borç Transferi

Başvurabileceğiniz yöntemlerden biri de borç transferi. Aslında yapılandırma ile benzer bir yöntem olan borç transferinde borcunuzu başka bankaya taşırsınız. Borcunuzu taşıdığınız banka borçlarınızı kapatmak kaydıyla size yeni bir kredi açar. Bu krediyi maksimum vadeden alarak taksitlerinizin tutarını azaltabilirsiniz.

Kredi Yapılandırma Hesaplaması Yapmak İçin Tıklayın!

Kredi Vadesi Uzatılabilir Mi?
4.5 (90%) 4 vote[s]
Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp

3 yorum

  1. slm bnde kiredi cekmek istiyorum findeks puanm 1129 ve sadece bireysel devlet destekli kiredi onalandi suan kullaniyorm ama ihtiyacimi gormuyor baskda hic bi bnka kiredi vermedi ne yaplayim borclrim vardi kapattim 6 ay oldu odiyeli takibe dusmuştm ve kredi bas vuru yaptigm net gelir belgesi istiyor ne yapliyim

  2. Merhaba Ferhat,

    Kredi borcundan dolayı yasal takibe girdiğinizde kredi siciliniz bozulur. Kredi sicili beş senede bir yenilendiğinden borç ödendikten sonra ortalama 5 yıl beklemek gerekir. Bu süreçte kredi verip vermemek tamamen bankanın inisiyatifinde olsa da düşük bir ihtimaldir.

  3. Evet beş yıl bende bekledim önemli olan düzenli ödeme yapmak asgari ödemesinin üstünde ödeme yapmak yada tamamını ödemek lazım kartların varsa kredi ödemesi falan yapılandırma yada zamanında ödemek lazım yoksa vermiyorlar bankayla çalışmanın önemini o zaman anladım o yüzden her şeyi hatta zamanından önce ödemesini yapıyorum.


Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir