Üyelik aktivasyonunuz tamamlanmadı!

Kasko Araçtaki Arızayı Karşılar Mı?

Merve Mumcu

Yayımlama Tarihi: 24.11.2015 Güncelleme Tarihi: 19.11.2020

Pek çoğumuz kasko sigortası ile aracımızı olası hasar durumlarına karşı güvence altına alıyoruz.
Kasko Araçtaki Arızayı Karşılar Mı?
Kasko sigortası kaza, afet, yanma, çalınma gibi pek çok hasar durumuna karşı aracı maddi koruma altına alıyor.

Pek çoğumuz kasko sigortası ile aracımızı olası hasar durumlarına karşı güvence altına alıyoruz. Kasko sigortası kaza, afet, yanma, çalınma gibi pek çok hasar durumuna karşı aracı maddi koruma altına alıyor. Arabada yaşanacak teknik bir arızanın da kasko tarafından karşılanıp karşılanamayacağı ise kasko yaptıranların merak ettiği konulardan.

Kasko sigortası araçta oluşabilecek ani, beklenmedik riskleri karşılamak üzere vardır. Otomobilinizde oluşabilecek arıza durumu her ne kadar sizin başınıza aniden gelse de aslında öngörülebilir arızlardır. Örneğin motor yağını değiştirmemeniz ya da radyatörü susuz bırakmanızdan dolayı oluşabilecek arıza durumları kasko kapsamında değildir. Eski Kasko Sigortası Genel Şartları’na göre yağsızlık, susuzluk, donma, bozukluk, eskime, çürüme, paslanma ve bakımsızlık gibi sebepler neticesinde araçta meydana gelen zararlar kasko poliçesi tarafından karşılanmaz. Bu sebeplerden dolayı sorun yaşamamak adına aracınızın dönemsel bakımlarını aksatmamanız sizin yararınıza olacaktır.

Gelelim Yeni Kasko Sistemi Genel Şartları’na. Yeni kasko sistemine göre susuzluk, yağsızlık, bakımsızlık, kemirgen hayvanların vereceği zararlar gibi risk durumları kasko sigortası ile güvence altına alınabilir. Ancak bu durum sigorta şirketinden sigorta şirketine değişebilmektedir. Yani yeni sistem buna izin vermekte fakat tüm sigorta şirketleri uygulamamakta. Uygulayan sigorta şirketleri ise bu hizmeti ek prim neticesinde ek teminat olarak sunmaktadır. Aracınızı bu gibi durumlara karşı da güvence altına almak istiyorsanız susuzluk, yağsızlık, bakımsızlık, bozukluk gibi durumlara karşı sigorta şirketinizden ek teminat talebinde bulunabilirsiniz.

En avantajlı kasko sigortasını bulmak için Hangikredi.com’dan destek alabilirsiniz. Hangikredi.com Sigorta sayfasını ziyaret ederek online olarak kasko fiyatlarını öğrenebilir, kasko teklifi alabilirsiniz.

En Avantajlı Kaskoyu Bul

Yazar Hakkında

yazar
Merve Mumcu

1990 yılı doğumlu olan Merve Mumcu Bayraklı, Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü mezunu olup, 2014 yılından bu yana HangiKredi’de editörlük ve kıdemli pazarlama uzmanı görevlerini başarıyla sürdürmektedir.

Devamını Oku

Bu makale size ne kadar faydalı oldu?

0 Oy

-

0 Puan

Oy verdiğiniz için teşekkür ederiz. 😊

Yorum Yazın

yorum yaz

Konuyla ilgili sormak ya da eklemek istedikleriniz için yorum bırakabilirsiniz.

Yorum Yapılmamış

Son Eklenen İçerikler

 • En Uygun Konut Kredisi Veren Bankalar 12.04.2021

  En Uygun Konut Kredisi Veren Bankalar

 • Gayrinakdi Kredi Nedir?  8.04.2021

  Gayrinakdi Kredi Nedir? 

 • Aylık Faturalarınızı Azaltmanın Yolları 7.04.2021

  Aylık Faturalarınızı Azaltmanın Yolları

 • Bütçe Kontrolü Nedir? 5.04.2021

  Bütçe Kontrolü Nedir?

Size daha iyi hizmet sunabilmek için sitemizde çerezler kullanıyoruz. Ayrıntılı bilgi için Gizlilik Politikamızı ve Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.

ikon