Kasko Araçtaki Arızayı Karşılar Mı?

Pek çoğumuz kasko sigortası ile aracımızı olası hasar durumlarına karşı güvence altına alıyoruz. Kasko sigortası kaza, afet, yanma, çalınma gibi pek çok hasar durumuna karşı aracı maddi koruma altına alıyor. Arabada yaşanacak teknik bir arızanın da kasko tarafından karşılanıp karşılanamayacağı ise kasko yaptıranların merak ettiği konulardan.

Kasko sigortası araçta oluşabilecek ani, beklenmedik riskleri karşılamak üzere vardır. Otomobilinizde oluşabilecek arıza durumu her ne kadar sizin başınıza aniden gelse de aslında öngörülebilir arızlardır. Örneğin motor yağını değiştirmemeniz ya da radyatörü susuz bırakmanızdan dolayı oluşabilecek arıza durumları kasko kapsamında değildir. Eski Kasko Sigortası Genel Şartları’na göre yağsızlık, susuzluk, donma, bozukluk, eskime, çürüme, paslanma ve bakımsızlık gibi sebepler neticesinde araçta meydana gelen zararlar kasko poliçesi tarafından karşılanmaz. Bu sebeplerden dolayı sorun yaşamamak adına aracınızın dönemsel bakımlarını aksatmamanız sizin yararınıza olacaktır.

Gelelim Yeni Kasko Sistemi Genel Şartları’na. Yeni kasko sistemine göre susuzluk, yağsızlık, bakımsızlık, kemirgen hayvanların vereceği zararlar gibi risk durumları kasko sigortası ile güvence altına alınabilir. Ancak bu durum sigorta şirketinden sigorta şirketine değişebilmektedir. Yani yeni sistem buna izin vermekte fakat tüm sigorta şirketleri uygulamamakta. Uygulayan sigorta şirketleri ise bu hizmeti ek prim neticesinde ek teminat olarak sunmaktadır. Aracınızı bu gibi durumlara karşı da güvence altına almak istiyorsanız susuzluk, yağsızlık, bakımsızlık, bozukluk gibi durumlara karşı sigorta şirketinizden ek teminat talebinde bulunabilirsiniz.

En avantajlı kasko sigortasını bulmak için Hangikredi.com’dan destek alabilirsiniz. Hangikredi.com Sigorta sayfasını ziyaret ederek online olarak kasko fiyatlarını öğrenebilir, kasko teklifi alabilirsiniz.

En Avantajlı Kaskoyu Bul

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0 Yorum

İlk yorumu siz yapmak ister misiniz?

Burada yer alan bilgi, yorum ve cevaplar, sorularınızı cevaplayan Hangikredi.com uzmanlarının kişisel bilgileriyle sınırlıdır ve sadece yardımcı olmak amaçlıdır. Bu yorum ve cevaplar bir danışmanlık veya tavsiye niteliğinde değildir. Sorunuza ve somut olaya uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak karar verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Sorununuzla ilgili profesyonel ve mesleki bilgisi olan kişilerden görüş almadan hareket etmemenizi öneririz