İhtiyaç Kredisi Mi, Nakit Avans Mı?

Kredi veren bankalar ve ihtiyaç kredisi seçenekleri her ne kadar bu yıl güncel gelişmelere paralel olarak genel bir faiz artırımı yaşamak zorunda kaldıysa da yine de herkese en uygun ihtiyaç kredisi seçenekleri ihtiyaç kredisi başvurusu yapmak için ihtiyaç kredisi hesaplama listeleri yapanlara sunulmaya devam ediliyor.

İhtiyaç kredisi başvurusu yapacak ihtiyaçlar hissedildiğinde hemen her tüketicinin ilk aklına gelen soru, ihtiyaç kredisi seçeneğinin mi yoksa nakit avans seçeneğinin mi daha cazip olduğudur. İhtiyaç kredisi faiz oranları karşısında nakit avans faiz oranları daha yüksek görünse de bazı koşullarda nakit avans seçeneğinin daha cazip olduğunu söylemekte fayda var.

İhtiyaç kredisi hesaplama işlemleri yaptığınızda, ihtiyaç kredisi faiz oranlarının uzun vadelerde daha avantajlı hale geldiğini görebilirsiniz. Çünkü bir krediyi en uygun ihtiyaç kredisi yapan tek şey faiz oranları değil dosya masrafları, sigorta ücretleri gibi ek koşullardır.

“İhtiyaç kredisi mi, nakit avans mı” sorusuna bu açıdan bakınca, nakit avansın ek koşullarının ihtiyaç kredisine göre çok daha masrafsız olduğunu görürüz ve netice itibariyle şunu söyleyebiliriz: Birkaç haftalık kısa vadeli ve yakın zamanda geri ödenebilecek bir ihtiyaç için nakit avans çekmek çok daha cazip. Ancak en az birkaç aylık bir ihtiyaç söz konusuysa nakit avans, ihtiyaç kredisi başvurusuna göre çok daha zahmetli ve masraflı olacaktır.

İhtiyaç Kredisi Hesapla

En uygun ihtiyaç kredisi seçeneklerine tüm kredi veren bankalar arasından ulaşmak için Hangikredi.com ihtiyaç kredisi hesaplama aracı 7/24 hizmetinizde.


0 Yorum

İlk yorumu siz yapmak ister misiniz?

Değerli kullanıcımız;
Yorumlarınızın kolay okunabilmesi, anlaşılabilmesi ve size cevap verilebilmesi için, yorumlarınızı yazarken Türkçe Dil Bilgisi Kuralları'na uygun olarak yazmaya özen göstermenizi rica ederiz.
Teşekkür ederiz.
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*


*

Burada yer alan bilgi, yorum ve cevaplar, sorularınızı cevaplayan Hangikredi.com uzmanlarının kişisel bilgileriyle sınırlıdır ve sadece yardımcı olmak amaçlıdır. Bu yorum ve cevaplar bir danışmanlık veya tavsiye niteliğinde değildir. Sorunuza ve somut olaya uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak karar verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Sorununuzla ilgili profesyonel ve mesleki bilgisi olan kişilerden görüş almadan hareket etmemenizi öneririz