İhtiyaç Kredisi Mi, Nakit Avans Mı?

Acil nakit paraya ihtiyaç duyulduğunda hemen her tüketicinin ilk aklına gelen soru, ihtiyaç kredisi seçeneğinin mi yoksa nakit avans seçeneğinin mi daha cazip olduğudur. İhtiyaç kredisi faiz oranları karşısında nakit avans faiz oranları daha yüksek görünse de bazı koşullarda nakit avans seçeneğinin daha cazip olduğunu söylemekte fayda var…

İhtiyaç kredisi hesaplama işlemleri yaptığınızda, ihtiyaç kredisi faiz oranlarının uzun vadelerde daha avantajlı hale geldiğini görebilirsiniz. Ancak unutulmamalıdır ki bir krediyi en uygun kredi yapan tek şey faiz oranları değil dosya masrafları, sigorta ücretleri gibi ek koşullardır. Öte yandan nakit avans almak ihtiyaç kredisi almaktan daha kolay. Zaten halihazırda kredi kartını kullandığınız bankanın size sunmuş olduğu ek bir limit olduğundan anında şubeye gitmeye gerek kalmadan ve belge sunmadan nakit avans çekebilirsiniz. Nakit avans ile ilgili unutulmaması gereken ise faiz oranının daha yüksek olabileceği ancak bu da dönemsel olarak değişiklik gösterebiliyor.

Çekeceğiniz tutar…

İhtiyaç kredisi ve taksitli nakit avans arasındaki farklılıklardan biri de çekilebilecek tutar ile ilgili. Taksitli nakit avans bankanın belirlediği tutara kadar çekilebilir ki bu tutar genelikle düşük bir tutardır. İhtiyaç kredisi ile daha yüksek tutarlarda kredi alabilirsiniz.

“İhtiyaç kredisi mi, nakit avans mı” sorusuna bu açıdan bakınca, nakit avansın ek koşullarının ihtiyaç kredisine göre çok daha masrafsız olduğunu görürüz ve netice itibariyle şunu söyleyebiliriz: Birkaç haftalık kısa vadeli ve yakın zamanda geri ödenebilecek bir ihtiyaç için nakit avans çekmek daha avantajlı olabilir. Ancak yüksek tutarlı bir ihtiyaç söz konusuysa ihtiyaç kredisi daha mantıklı bir seçenek olacaktır. 

Sitemiz üzerinden ihtiyaç kredisi ve taksitli nakit avans sorgulaması yaparak hızla karşılaştırma yapabilir ve sizin için en avantajlı olacak seçeneğe kolayca karar verebilirsiniz.

 

İhtiyaç Kredisi Hesapla Taksitli Nakit Avans Hesapla

En uygun ihtiyaç kredisi seçeneklerine tüm kredi veren bankalar arasından ulaşmak için Hangikredi.com ihtiyaç kredisi hesaplama aracı 7/24 hizmetinizde.


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0 Yorum

İlk yorumu siz yapmak ister misiniz?

Burada yer alan bilgi, yorum ve cevaplar, sorularınızı cevaplayan Hangikredi.com uzmanlarının kişisel bilgileriyle sınırlıdır ve sadece yardımcı olmak amaçlıdır. Bu yorum ve cevaplar bir danışmanlık veya tavsiye niteliğinde değildir. Sorunuza ve somut olaya uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak karar verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Sorununuzla ilgili profesyonel ve mesleki bilgisi olan kişilerden görüş almadan hareket etmemenizi öneririz