Kamu Bankalarından Destek Kredisi 2020

Destek Kredisi

Kamu bankaları başta olmak üzere dönemsel olarak özel bankaların da katılım gösterdikleri en uygun kredi seçeneklerinden biri de destek kredisi. Müşterilerin farklı ihtiyaçlarına yönelik hazırlanan destek kredileri, uygun faiz oranları ve erteleyerek ödemeli sistemi neticesinde kolay kullanım ve kolay ödeme imkanı sunuyor.

Temel ihtiyaç kredisi nedir, Halkbank destek kredisi, Vakıfbank Destek kredisi, Ziraat Bankası destek kredisi ve özel bankaların ihtiyaç kredisi faiz oranları hakkındaki detayları yazımızın ilerleyen bölümlerinde bulabilirsiniz.

Temel İhtiyaç Kredisi nedir?

Temel ihtiyaç kredisi bankaların müşterilerine ya da başvuruda bulunan kişilere en fazla 10.000 TL değerinde olacak şekilde kredi kullandırması anlamına gelir. Değişiklikler söz konusu olabilse de ortalama 6 ay geç ödemeli olarak destek kredisinden faydalanılır. Bu da kolay ödeme ve krediyi teşvik eden işlemlerin önünü açıyor. Bu şekilde en uygun kredi opsiyonlarını değerlendirmek mümkün oluyor.

Kredi almak için gerekli olan tüm ödeme planlarınızı kredi hesaplama sayfamız üzerinden hesaplayabilirsiniz.

Halkbank Destek Kredisi Başvurusu

Halkbank bireysel destek kredisi, kredi teminatı üzerinden konut ipoteği alınarak kişilerin nakit ihtiyaçlarına yönelik kullandırılan kredi türüdür. Destek kredisi için birinci derecen ipotek yapılmaz. Konut üzerinden destek kredisi alınması durumunda, evin değerinin yüzde 80’ini geçmeyecek şekilde üst limit belirlenebilir. 60 ay vade kullanarak yüzde 1,25 faiz oranı ile destek kredisinden faydalanabilirsiniz.

Halkbank destek kredisi için örnek ödeme tablosunu aşağıda inceleyebilirsiniz:

Kredi TutarıKredi VadesiFaiz OranıTahsis ÜcretiTaksit TutarıMasraflarYıllık Maliyet Oranı
100.000 TL60%1,25500 TL2.498,721.105,76%19,5652


Vakıfbank Destek Kredisi Başvurusu

Vakıfbank destek kredisinin en çok kullanılanları arasında tatil destek kredisi bulunuyor. Vakıfbank destek kredisinden yararlanmak için bankanın maaş müşterisi ya da BES müşterisi olunması gerekiyor. Otomatik BES katılımında olan kişiler kampanyaya dahil olamaz.

Vakıfbank destek kredisine başvurmak için tatil için anlaşmalı olunan acente üzerinden direkt olarak başvurmak mümkün. Maaşınızın ya da BES’inizin bağlı olduğu şubeyi tercih etmeniz oldukça önemli. Jolly Tour, ETS Tour, Setur, Tatilbudur, Gezinomi ve Touristica acenteleri sayesinde Vakıfbank kredisinden faydalanabilirsiniz.

6 ay ödeme ertelemeli destek kredisi için şubelerden ya da mobil olarak başvurmak mümkün. Zaten bankanın müşterilerine özel bir seçenek olduğunda online olarak başvuru süreci yürütülebilir. Bu kredinin en az 8, en fazla 10 bin TL değerinde olabileceğini de belirtmekte fayda var.

6 ay ödemeli örnek ödeme tablosunu aşağıda bulabilirsiniz:

Kredi TutarıKredi VadesiAylık Faiz OranıKredi Tahsis ÜcretiTaksit TutarıEfektif Yıllık Faiz Oranı
10.0006+30 ay%1,0952,50 TL431,88 TL%16,2215

 

Ziraat Bankası Destek Kredisi Başvurusu

Ziraat Bankası destek kredisi, uygun kredi seçenekleri ile tatil yapmak isteyenlere sunuluyor. Ne kadar kredi çekebilirim sorusunun cevabı ise en az 2.500 TL, en fazla 10.000 TL oluyor.

Ziraat Bankası destek kredisinin uygun kredi seçeneği olmasının en önemli sebeplerinden beri 6 ay ödemesiz ve 36 ay vade ile seçenek sunuyor olması. Başvurunun yapılmasının ardından kredinin yüzde 80’i konaklama, kalan yüze 20’si ise tatil harcamaları olacak şekilde acenteye bildirilir.

Genel ödeme dönemleri incelendiğinde ise kredinin birinci taksidini acente, ikinci taksidini ise banka öder. Bu durumda müşterilerin taksit ödeme neticesi ortalama 9 ay kadar ertelenmiş olur. Müşterilerin acenteler üzerinden kredi başvurusunda bulunmasının sonucunda onaylanırsa SMS üzerinden bilgi veriliyor. Kredi onaylanırsa 72 saat içerisinde başvuru yapılması ve mobil ya da internet bankacılığı üzerinden kredinin son aşamasına getirilmesi beklenir. Ziraat Bankası’ndan tatil destek kredisi kullanabilmek için Jolly Tour, ETS Tour, Setur, Tatilbudur, Gezinomi ve Touristica acenteleri üzerinden başvur yapılması gerekiyor.

Ziraat Bankası örnek ödeme tablosunu aşağıda bulabilirsiniz:

Kredi TutarıKredi VadesiÖdemesiz Dönem VadesiTaksit SayısıAylık Faiz OranıKredi Tahsis ÜcretiTaksit TutarıToplam Geri Ödeme Tutarı
10.00036630%1,0952,50 TL431,31 TL12.939,19

 

Özel Bankalar Hangi Durumda? İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları

 

İhtiyaç kredisi faiz oranları bankaların kendi prosedürlerine göre değişiklik gösteriyor. Özel bankaların sundukları birbirinden farklı kampanyaların yanında faiz seçenekleri de ön planda yer alıyor. Yılın belli dönemlerinde faiz oranlarında ekonomik nedenlere bağlı olarak değişiklik söz konusu olabilir.

 

10.000 TL 36 ay vadeli ihtiyaç kredisi için bankaların kredi teklifleri

BankaFaizAylık TaksitToplam Ödeme
%1,29364,42 TL13.169,12 TL Hemen Başvur
%1,78400,95 TL14.484,20 TL Hemen Başvur
%1,30365,15 TL13.195,40 TL Hemen Başvur
Tüm kredi tekliflerini gör

 

 

Bankaların kredi faiz oranlarını detaylı bir şekilde incelemek, en uygun kredi imkanlarından yararlanmak için oldukça önemli. Faiz oranları aylık ödeme miktarınızı ve toplam geri ödeme tutarınızı belirlediğinden, en düşük oranları takip etmenizde büyük fayda var.

Ne kadar kredi çekebilirim diye düşündüğünüzde karşınıza çıkan hesaplama yöntemlerinin doğru sonuç vermesi için faiz oranlarına karar vermiş olmanız gerekiyor. Eğer sadece vade süresi ve kredi miktarını biliyorsanız bankaları faiz oranlarına göre HangiKredi üzerinden hesaplama yapabilirsiniz.

Özel bankaların ihtiyaç kredisi faiz oranlarını aşağıdaki tablodan inceleyebilirsiniz:

Banka AdıKredi TutarıKredi VadesiFaiz OranıToplam Ödeme
Garanti BBVA30.00060 ay%1,5950.785,20
ING Bank30.00060 ay%1,1444.311,40
Türkiye İş Bankası30.00060 ay%1,3046.566,00
AkBank25.00048 ay%1,3536.284,36
QNB Finans Bank30.00036 ay%1,0737.804,56

 

Yukarıdaki bankalar hem faiz oranları hem de vade seçenekleri neticesinde en uygun kredi imkanı sunan kurumlar olarak görülüyor. Buna karşın halihazırda maaş bankanız olan bir kurum ya da önceden çalıştığınız bir banka varsa, bu kurumlar dışında size en uygun opsiyonu sunabilir. Belli dönemlerde yapılan kampanyalar ve müşterilere özel indirimler neticesinde de fırsat yakalamak mümkün.

Kamu Bankalarından Destek Kredisi 2020
4.1 (82.96%) 27 vote[s]
Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp

47 yorum

 1. Merhaba Mehmet,

  Kredi borcundan dolayı yasal takip sürecindeyken yapacağın başvurular onaylanmayacaktır.

 2. Merhaba Ömer,

  Başvurunun sonucu için banka ile iletişim kurabilirsin.

 3. Merhaba,

  Almak istediğiniz aslında yeni bir kredi olduğundan standart şartlar geçerli olacaktır. Bu nedenle sigorta kaydınız ve belgelenebilir geliriniz olmadan kredi alamazsınız.

 4. Merhaba Cihan,

  Kamu bankalarının destek kredilerine başvurabilirsin.

 5. 30 gundur basvuru yapmisim bir netice alamadim magduruz surekli sokaga cikma yasagi var cocuklarim ac esim dogum yapacak madi yonden cok sikinttidayim kamu bankalara sesleniyorum coluk cocugunuz yokmu zor durumdayin kredimi onaylayin allah rizasi icin ya

 6. Merhaba Yener,

  Kredi sicili beş yılda bir yenilenir bu nedenle takibe düşen borçlarını kapattıktan sonra birkaç sene beklemen gerekiyor. Kredi sicil affı ise hükümetin kararları doğrultusunda dönem dönem sunulan bir imkan.

 7. Merhaba Hasan,

  Bankalarla birebir görüşerek borç transferi kredisi talebinde bulunabilirsin.


Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir