Üyelik aktivasyonunuz tamamlanmadı!

hangikredi.com

Kamu Bankalarından Destek Kredisi

HangiKredi Uzman Yazarları

Yayımlama Tarihi: 2.09.2020 Güncelleme Tarihi: 5.01.2023

Kamu bankaları başta olmak üzere dönemsel olarak özel bankaların da katılım gösterdikleri en uygun kredi seçeneklerinden biri de destek kredisi.

Kamu Bankalarından Destek Kredisi
Müşterilerin farklı ihtiyaçlarına yönelik hazırlanan destek kredileri, uygun faiz oranları ve erteleyerek ödemeli sistemi neticesinde kolay kullanım ve kolay ödeme imkanı sunuyor.

Temel ihtiyaç kredisi nedir, Halkbank destek kredisi, Vakıfbank Destek kredisi, Ziraat Bankası destek kredisi ve özel bankaların ihtiyaç kredisi faiz oranları hakkındaki detayları yazımızın ilerleyen bölümlerinde bulabilirsiniz.

Temel İhtiyaç Kredisi Nedir?

Temel ihtiyaç kredisi bankaların müşterilerine ya da başvuruda bulunan kişilere en fazla 10.000 TL değerinde olacak şekilde kredi kullandırması anlamına gelir. Değişiklikler söz konusu olabilse de ortalama 6 ay geç ödemeli olarak destek kredisinden faydalanılır. Bu da kolay ödeme ve krediyi teşvik eden işlemlerin önünü açıyor. Bu şekilde en uygun kredi opsiyonlarını değerlendirmek mümkün oluyor.

Kredi almak için gerekli olan tüm ödeme planlarınızı kredi hesaplama sayfamız üzerinden hesaplayabilirsiniz.

Halkbank Destek Kredisi Başvurusu

Halkbank bireysel destek kredisi, kredi teminatı üzerinden konut ipoteği alınarak kişilerin nakit ihtiyaçlarına yönelik kullandırılan kredi türüdür. Destek kredisi için birinci dereceden ipotek yapılmaz. Konut üzerinden destek kredisi alınması durumunda, evin değerinin yüzde 80’ini geçmeyecek şekilde üst limit belirlenebilir. 

Halkbank destek kredisi için örnek ödeme tablosunu aşağıda inceleyebilirsiniz:

Kredi Tutarı Kredi Vadesi Faiz Oranı Tahsis Ücreti Taksit Tutarı Yıllık Maliyet Oranı
50.000 TL 36 %1,63 250 TL 1.947,81 TL %26,63

Vakıfbank Destek Kredisi Başvurusu

Vakıfbank destek kredisinin en çok kullanılanları arasında tatil destek kredisi bulunuyor. Vakıfbank destek kredisinden yararlanmak için bankanın maaş müşterisi ya da BES müşterisi olunması gerekiyor. Otomatik BES katılımında olan kişiler kampanyaya dahil olamaz.

Vakıfbank destek kredisine başvurmak için tatil için anlaşmalı olunan acente üzerinden direkt olarak başvurmak mümkün. Maaşınızın ya da BES’inizin bağlı olduğu şubeyi tercih etmeniz oldukça önemli. Jolly Tour, ETS Tour, Setur, Tatilbudur, Gezinomi ve Touristica acenteleri sayesinde Vakıfbank kredisinden faydalanabilirsiniz.

6 ay ödeme ertelemeli destek kredisi için şubelerden ya da mobil olarak başvurmak mümkün. Zaten bankanın müşterilerine özel bir seçenek olduğunda online olarak başvuru süreci yürütülebilir. Bu kredinin en az 8, en fazla 10 bin TL değerinde olabileceğini de belirtmekte fayda var.

6 ay ödemeli örnek ödeme tablosunu aşağıda bulabilirsiniz:

Kredi Tutarı Kredi Vadesi Faiz Oranı Tahsis Ücreti Taksit Tutarı Yıllık Maliyet Oranı
10.000 TL 6+30 ay %1,09 52,50 TL 431,88 TL %16,221

Ziraat Bankası destek kredisi, uygun kredi seçenekleri ile tatil yapmak isteyenlere sunuluyor. Ne kadar kredi çekebilirim sorusunun cevabı ise en az 2.500 TL, en fazla 10.000 TL oluyor.

Ziraat Bankası Destek Kredisi Başvurusu

Ziraat Bankası destek kredisinin uygun kredi seçeneği olmasının en önemli sebeplerinden beri 6 ay ödemesiz ve 36 ay vade ile seçenek sunuyor olması. Başvurunun yapılmasının ardından kredinin yüzde 80’i konaklama, kalan yüze 20’si ise tatil harcamaları olacak şekilde acenteye bildirilir.

Genel ödeme dönemleri incelendiğinde ise kredinin birinci taksidini acente, ikinci taksidini ise banka öder. Bu durumda müşterilerin taksit ödeme neticesi ortalama 9 ay kadar ertelenmiş olur. Müşterilerin acenteler üzerinden kredi başvurusunda bulunmasının sonucunda onaylanırsa SMS üzerinden bilgi veriliyor. Kredi onaylanırsa 72 saat içerisinde başvuru yapılması ve mobil ya da internet bankacılığı üzerinden kredinin son aşamasına getirilmesi beklenir. Ziraat Bankası’ndan tatil destek kredisi kullanabilmek için Jolly Tour, ETS Tour, Setur, Tatilbudur, Gezinomi ve Touristica acenteleri üzerinden başvur yapılması gerekiyor.

Ziraat Bankası örnek ödeme tablosunu aşağıda bulabilirsiniz:

Kredi Tutarı Kredi Vadesi Ödemesiz Dönem Vadesi Taksit Sayısı Aylık Faiz Oranı Kredi Tahsis Ücreti Taksit Tutarı Toplam Geri Ödeme Tutarı
10.000 TL 36 6 30 %1,09 52,50 TL 431,31 TL 12.939,19 TL

İhtiyaç kredisi faiz oranları bankaların kendi prosedürlerine göre değişiklik gösteriyor. Özel bankaların sundukları birbirinden farklı kampanyaların yanında faiz seçenekleri de ön planda yer alıyor. Yılın belli dönemlerinde faiz oranlarında ekonomik nedenlere bağlı olarak değişiklik söz konusu olabilir.

Özel Bankalar Hangi Durumda? İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları

Bankaların kredi faiz oranlarını detaylı bir şekilde incelemek, en uygun kredi imkanlarından yararlanmak için oldukça önemli. Faiz oranları aylık ödeme miktarınızı ve toplam geri ödeme tutarınızı belirlediğinden, en düşük oranları takip etmenizde büyük fayda var.

Ne kadar kredi çekebilirim diye düşündüğünüzde karşınıza çıkan hesaplama yöntemlerinin doğru sonuç vermesi için faiz oranlarına karar vermiş olmanız gerekiyor. Eğer sadece vade süresi ve kredi miktarını biliyorsanız bankaları faiz oranlarına göre HangiKredi üzerinden hesaplama yapabilirsiniz.

Özel bankaların ihtiyaç kredisi faiz oranlarını aşağıdaki tablodan inceleyebilirsiniz:

Banka Adı Kredi Tutarı Kredi Vadesi Faiz Oranı Toplam Ödeme
Garanti BBVA 30.000 TL 36 Ay %1,76 43.287,36 TL
ING 30.000 TL 36 Ay %1,49 41.092,44 TL
Akbank 30.000 TL 36 Ay %1,67 42.548,64 TL
Türkiye İş Bankası 30.000 TL 36 Ay %1,60 41.979,12 TL
QNB Finansbank 30.000 TL 36 Ay %1,49 41.092,44 TL

Yukarıdaki bankalar hem faiz oranları hem de vade seçenekleri neticesinde en uygun kredi imkanı sunan kurumlar olarak görülüyor. Buna karşın halihazırda maaş bankanız olan bir kurum ya da önceden çalıştığınız bir banka varsa, bu kurumlar dışında size en uygun opsiyonu sunabilir. Belli dönemlerde yapılan kampanyalar ve müşterilere özel indirimler neticesinde de fırsat yakalamak mümkün.

close icon

Yazar Hakkında

yazar
HangiKredi Uzman Yazarları

Finansal uzmanlıkları doğrultusunda en doğru ve en güncel bilgileri sizler için derleyen Hangikredi.com uzman finans yazarları; kredi, mevduat ve para gibi pek çok konuyu sizler için kaleme almaktadır.

Devamını Oku

Bu makale size ne kadar faydalı oldu?

14 Oy

-

3,29 Puan

Oy verdiğiniz için teşekkür ederiz. 😊

Yorum Yazın

yorum yaz

Konuyla ilgili sormak ya da eklemek istedikleriniz için yorum bırakabilirsiniz.

51 Yorum

Ramazan Şahin
Ramazan Şahin 17.03.2021 • 12:47

Esnafım kıredi çekcem

Yanıtla Beğen(0)
ikon
hangikredi 23.06.2021 • 09:05

Ramazan Bey merhabai

https://www.hangikredi.com/kredi/kobi-kredisi bu linkten en uygun esnaf kredilerini karşılaştırabilirsiniz.

Beğen(0)
Mehmet ulama
Mehmet ulama 2.03.2021 • 12:05

Teşekkürler

Yanıtla Beğen(0)
Daha Fazla Yorum

Son Eklenen İçerikler

 • Deprem Sonrası Konut Fiyatları Ne Olacak? 23.03.2023

  Deprem Sonrası Konut Fiyatları Ne Olacak?

 • Gram Altın ile İlgili Bilmeniz Gerekenler 23.03.2023

  Gram Altın ile İlgili Bilmeniz Gerekenler

 • 5G Teknolojisinin Fintech Üzerindeki Etkileri 20.03.2023

  5G Teknolojisinin Fintech Üzerindeki Etkileri

 • e-Ticaret Nedir? Ödeme Yöntemleri Nelerdir? 17.03.2023

  e-Ticaret Nedir? Ödeme Yöntemleri Nelerdir?

Size daha iyi hizmet sunabilmek için sitemizde çerezler kullanıyoruz. Ayrıntılı bilgi için Gizlilik Politikamızı ve Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.

ikon