Üyelik aktivasyonunuz tamamlanmadı!

hellobar image
hangikredi.com

En Çok Puan Veren Kredi Kartı Hangisi?

HangiKredi Uzman Yazarları

Yayımlama Tarihi: 19.07.2019 Güncelleme Tarihi: 17.04.2023

Kredi kartı puanları, alışverişleri avantajlı hâle getiren en kazançlı kredi kartı kampanyaları arasında yer almaktadır.

En Çok Puan Veren Kredi Kartı Hangisi?
Kredi kartı puanı sistemi, bankaların hem yeni müşteriler edinmek hem de mevcut müşterileri memnun etmek adına yürüttükleri bir uygulamadır.

Kampanya programları dahilinde, belirli şartları yerine getiren kart sahiplerine para yerine geçen puanlar verilir. Bu puanlarla alışverişleri bedava yapabilmek mümkündür. En çok puan veren kredi kartları arasında Garanti Bonus ve Akbank Axess ön plandadır.

Kredi kartı oldukça yaygın bir ödeme aracıdır ve hemen her banka bu hizmeti verir. Doğan rekabet ortamında kazançlı çıkmak için, bankalar tarafından kredi kartı kampanyaları düzenlenir. Bu kampanyaların en çok bilineni hiç şüphesiz puan sistemidir. Harcadıkça kazanabildiğiniz bu sistemde kredi kartı puanlarınız birikir ve bu puanları para yerine kullanarak alışveriş yapabilirsiniz. Bonus ve Axess programı dahilindeki kartlar, programı yürüten bankaların çok sayıda şirket ile anlaşmış olmasından dolayı puan konusunda avantajlıdır.

Kredi Kartı Puan Kampanyaları

Kredi kartı puan kampanyaları, bankalar tarafından sıklıkla yenilenir. Müşteri kazanmakla birlikte mevcut müşterileri sadakatini artırmak üzere yapılan bu kampanyalar, oldukça önemli fırsatlar sunar. Kart puanı kazanma fırsatı tanıyan kampanyalar ise oldukça avantajlıdır. İlgili kampanyalar kredi kartı puan yükseltmesi için kullanışlıdır. Puanları nasıl kazanacağınız ve nasıl harcayabileceğiniz konusundaki detaylar bankalara ve kampanyalara göre değişir. Bu nedenle bankanızın duyurularını takip etmelisiniz.

Eğer alışverişlerinizi daha kazançlı hâle getirmek istiyorsanız, en çok puan biriktirebileceğiniz kredi kartı seçeneklerinden birini tercih etmelisiniz. Kartınızı seçerken bankanın düzenlediği kampanyaların sektörlerine, kampanya sıklığına ve anlaşmalı iş yerlerinin yaygın olup olmadığına dikkat etmenizde fayda vardır.

En avantajlı kredi kartlarına göz atın!

Kredi Kartı Puan Sorgulama

Kredi kartı puan öğrenme işlemini bankanızla iletişime geçerek ya da farklı bankacılık kanallarını kullanarak yapabilirsiniz. Ekstra puan kazanmanızı sağlayan bazı kampanyalarda puanların son kullanma tarihi olur. Eğer ekstra puan kazanmak için bankaların kampanyalarına dahil olacaksanız son kullanma tarihlerine de dikkat etmeli ve süresi dolmadan puanlarınızı harcamalısınız. Zamanında kullanılmayan puanlar geri alınmaktadır. Kredi kartı puan sorgulama işlemi için kullanılabilecek kanallar şöyledir:

 • Çağrı merkezi
 • İnternet bankacılığı
 • Mobil bankacılık
 • Bankaların kampanya uygulamaları

Kredi Kartı Puan Kullanımı

Kredi kartı puanları anlaşmalı kurumlarda kolaylıkla kullanılabilir. Puanlarınızı kullanmadan önce bir süre biriktirmenizde fayda vardır. Bazı kampanyalardan küçük miktarlarda puan kazanabilirsiniz ve bu puanları biriktirerek daha fazla alışveriş yapabilirsiniz. Biriktirme sürecinde puanların geçerlilik tarihlerine dikkat etmeyi unutmamalısınız. Kazanmış olduğunuz puanlar ile yapacağınız alışverişlerde para ödemezsiniz, puan tutarınıza kadar olan alışverişleriniz tamamen bedavaya gelir.

Puan Veren Kredi Kartları

Hemen her banka, kredi kartı kullanıcılarına puan verir. Fakat her bankanın kendine ait bir puan programı olmadığı için, bazı kartlar hem daha kolay hem de daha fazla puan verir. Anlaşmalı üye iş yeri sayısıyı fazla olan bankaların kredi kartlarından daha fazla puan kazanmak ve daha fazla bedava alışveriş yapmak mümkündür. Bu kartlar dışında diğer bankaların kredi kartlarından da puan kazanabilirsiniz. En çok puan veren kredi kartlarını şu şekilde sıralayabiliriz:

 1. Garanti Bonus
 2. Akbank Axess
 3. Denizbank Bonus
 4. Yapıkredi World Card
 5. QNB Finansbank CardFinans

Akbank Axess Kart

Akbank kredi kartı ürünlerinde Axess özelliği bulunmaktadır. Axess kredi kartlarında ise “chip-para” adı altında bir puan sistemi vardır. Akaryakıt, giyim, market ve pek çok sektörden puan kazanabilmenin mümkün olduğu bu kart, online alışverişlerde de puan kazandırabilmektedir. Güncel kampanyalar için bankanın hizmete sunduğu özel bir mobil uygulama da mevcuttur.

Garanti Bankası Bonus Card

Garanti bankası kredi kartı da puan konusunda öne çıkan bir karttır. Garanti BBVA bankasının kredi kartlarında Bonus programı vardır. Kazanılan puanlar da “bonus” olarak adlandırılmaktadır. Üye iş yeri sayısı en fazla olan bankalardan biri olduğu için Garanti Bonus ile puan kazanmak oldukça kolaydır.

Yapı Kredi Worldcard

World programı dahilindeki kartlar ile de yüksek miktarda puan kazanılabilir. Yapı Kredi Worldcard ile güncel kampanyalara katılarak “Worldpuan” olarak adlandırılan puanlardan kazanabilirsiniz. Puanları harcayabileceğiniz üye iş yeri sayısı da bir hayli fazladır. World Card başvuru işlemlerinizi sitemiz üzerinden hızlıca tamamlayabilirsiniz.

close icon

Yazar Hakkında

yazar
HangiKredi Uzman Yazarları

Finansal uzmanlıkları doğrultusunda en doğru ve en güncel bilgileri sizler için derleyen Hangikredi.com uzman finans yazarları; kredi, mevduat, bankacılık ve muhasebe gibi pek çok kategoride konuyu sizler için kaleme alır.

Devamını Oku

Bu makale size ne kadar faydalı oldu?

1 Oy

-

5 Puan

Oy verdiğiniz için teşekkür ederiz. 😊

Yorum Yazın

yorum yaz

Konuyla ilgili sormak ya da eklemek istedikleriniz için yorum bırakabilirsiniz.

Yorum Yapılmamış

Son Eklenen İçerikler

 • Neden Zam Yapılır? 14.06.2024

  Neden Zam Yapılır?

 • Enflasyon Gerçeği 14.06.2024

  Enflasyon Gerçeği

 • Bütünleşik Finans Nedir? 11.06.2024

  Bütünleşik Finans Nedir?

 • Yeni Girişimciler için Vergi Yükümlülükleri 7.06.2024

  Yeni Girişimciler için Vergi Yükümlülükleri