Üyelik aktivasyonunuz tamamlanmadı!

hangikredi.com

Mil Kazandıran Kredi Kartları Hangileri?

HangiKredi Uzman Yazarları

Yayımlama Tarihi: 11.10.2018 Güncelleme Tarihi: 28.09.2023

Günümüzde pek çok kişi günlük alışverişlerden yüksek tutarlı ödemelere kadar tüm ihtiyaçlarında nakit yerine kredi kartlarını tercih ediyor, bankalar birbirinden avantajlı uygulamalar ile kredi kartı kullanıcılarına çeşitli teşvikler sağlıyor.

Mil Kazandıran Kredi Kartları Hangileri?
Kredi kartı ile mil kazanma, kart kullanıcılarına sunulan bu özel olanaklardan biri. HangiKredi olarak bu yazımızda kredi kartı mil kullanımına dair merak edilen tüm ayrıntılara değindik.

Mil Biriktiren Kredi Kartlarının Avantajları Nelerdir?

Kredi kartı kullanımı denince akla ilk olarak faizsiz ödeme erteleme, harcadıkça kazanma, pratik ve güvenli alışveriş yapma gibi olanaklar gelir. Elbette kredi kartları doğru kullanıldığı takdirde bütçe planlamasına katkı sağlamakla kalmaz, aynı zamanda hayatı da kolaylaştırır. Mil puan uygulamaları, bankaların kredi kartı kullanıcılarına sunduğu fırsatların başında gelir. Bankalar, bu tür hizmetleri hava yolu şirketleri ile yaptıkları anlaşmalar dâhilinde sunar.

Kredi kartlarında farklı uygulamalar kapsamında puanlama sistemleri kullanılır. Kart sahipleri, bu tür kampanyalar dâhilinde birtakım koşulları yerine getirerek puan kazanır. Kazanılan puanlar, alışverişlerde para yerine kullanılabilir. Bu sistem, uçuş mil kazanma yöntemlerinde de geçerlidir. Burada para puan yerine verilen mil puanlar, özellikle sık seyahat edenler için oldukça avantajlı bir kazanımdır. Mil biriktiren kredi kartlarının sağladığı avantajlar şu şekilde sıralanabilir:

 • Kazandığınız puanlarla uçak biletinizin bir kısmını ödeyebilir ya da biletinizi bedavaya alabilirsiniz.
 • Yapacağınız düşük tutarlı ve rutin harcamalar karşılığında puan kazanabilirsiniz.
 • Mevcut puanınızın yetmediği durumlarda avans mil kullanmanız mümkün olur.
 • Dilerseniz uçak biletine ve seyahat harcamalarına ek olarak farklı hizmetler için de biriken puanlarınızı kullanabilirsiniz.
 • Mil biriktiren kredi kartları, yurt dışında yapacağınız harcamalarda da avantaj sağlar.

Mil puan kullanmak için bankaların web siteleri üzerinden sunduğu hizmetlere başvurabilirsiniz. Bazı bankalar özelinde mobil uygulamalar üzerinden mil puan kullanımı da mümkündür. Mil puan kullanmadan önce bankanızın sunduğu kullanım şartlarına, limitlere ve hizmet ücretlerine göz atmanız tavsiye edilir.

Hangi Kredi Kartları Mil Biriktiriyor?

Mil biriktiren kredi kartları ile yaptığınız her alışverişten puan kazanırsınız. Üstelik biriken miller hem uçak bileti alımında hem de diğer alışverişlerde kullanılabilir. Eğer siz de sık sık seyahat ediyorsanız müşterilerine mil puan uygulaması sunan bankaları tercih edebilirsiniz. Yazımızın devamında mil puan biriktirmek için tercih edebileceğiniz kartları detaylı olarak ele aldık.

Akbank Wings Card & Akbank Wings Dijital Card

Akbank Wings Card & Akbank Wings Dijital Card

Akbank Wings Card, restoranlardan otellere, otopark ücretlerinden havaalanı transfer hizmetlerine kadar pek çok alanda kullanılabilir. Üstelik kartınızı kullandıkça daha fazla indirime sahip olabilirsiniz. Wings programının kapsamı, Akbank’taki varlıklarınıza göre belirlenir. Böylece birikiminiz arttıkça daha çok mil puan kazanmanız mümkün olur.

Wings Card’ın sunduğu avantajlar yalnızca kart harcamaları üzerinden puan biriktirme olanağı ile kısıtlı değildir. Fon, konut ve taşıt kredisi alımları ile BES ve sigorta talimatlarından da puan kazanarak daha kolay uçabilirsiniz. Akbank Wings Dijital Kart ise sadece mobil ve sanal kullanım için yaratılan bir karttır. Mil puan kampanyalarında bu kart da kullanılabilir.

QNB Finansbank CardFinans

QNB Finansbank, mil veren kartlar arasında yer alır. Bankanın sunduğu Miles&Smiles kartıyla yapacağınız alışverişlerden mil puan biriktirebilir, kazandığınız millerle Türk Hava Yolları ile uçabilirsiniz. Üstelik bankanın sunduğu birbirinden farklı özelliklere sahip Miles&Smiles özellikli kartlar da mevcuttur. Müşteri statüsüne göre ayrı segmentler dâhilinde seçenekler sunan banka, kart müşterilerine üye hava yolu şirketlerinin yanı sıra Shop&Miles üzerinden de alışveriş yapma imkânı sağlar.

Halkbank Parafly

Aynı zamanda hem banka hem de kredi kartı olan Halkbank Parafly, seyahat harcamaları için kullanılabilecek avantajlı seçeneklerden biridir. Kartınız ile dünyanın her yerinde Visa, MasterCard ve AMEX logoları bulunan tüm işletmelerde dilediğinizce alışveriş yapabilirsiniz. Yurt içinde ise Paraf üyesi iş yerlerinde taksitli alışveriş ve avantajlı kampanyalar mevcuttur. Biriktirdiğiniz puanlarla seyahat masraflarınızı karşılayabilirsiniz.

İş Bankası Maximiles

Seyahat tutkunlarının favori tercihlerinden İş Bankası Maximiles, her alışveriş için mil puan kazandırır. Üstelik Maximum özellikte olan kartınızla yurt içinde tüm üye kuruluşlardan yapacağınız alışverişlerden de puan kazanmanız da mümkündür. Biriktirdiğiniz puanları otel rezervasyonu ve uçak bileti alımında dilediğinizce kullanabilirsiniz.

Maximiles kartı mil puan kazandıran diğer kartlardan ayıran en önemli özelliği bölge ve yolcu kotası aranmaksızın uçak bileti fiyatı tutarınca mille ödeme fırsatı sunmasıdır. Böylelikle size sadece günlük harcamalarınız sayesinde kazandığınız puanları keyifli seyahatlerinizde değerlendirmek kalır.

Garanti BBVA Shop&Fly Platinum

Garanti BBVA Shop&Fly Platinum

Harcadıkça kazanma, kazandıkça özgürce seyahat etme fırsatı sunan Garanti BBVA Shop&Fly Platinum ile uçak biletinizi dilediğiniz hava yolu şirketinden alabilirsiniz. Ayrıca ödemelerinizi vergiler dâhil olmak üzere kazandığınız mil puanlar ile yapmanız da mümkündür. Üstelik Shop&Fly Platinum American Express ile yaptığınız harcamalardan %25 daha fazla mil kazanabilirsiniz. Benzer şekilde yurt içinde yaygın üye iş yeri ağına sahip program ortaklarından alışveriş yapan müşteriler, ekstra mil kazanma ve taksitli alışveriş yapma olanağından da yararlanabilir.

DenizBank Gold Kart

DenizBank’ın mil biriktirerek uçak bileti alma fırsatı sunan kartı Miles&More Gold, kullanıcılarına 21 farklı hava yolu şirketi ile anlaşmalı bir program sunar. Bankanın puan sistemi kapsamında otel ve araç kiralama harcamalarından da mil kazanılabiliyor. Kartı diğer mil kazandıran diğer kredi kartlarından ayıran başlıca özelliği, ayda bir kez kullanılması hâlinde içerisinde biriken puanların zaman aşımına uğramadan birikmeye devam etmesidir.

Yapı Kredi Adios Kart

Yapı Kredi Adios Kart ile World logosunu gördüğünüz tüm üye iş yerlerinden yapacağınız alışverişlerden puan kazanabilirsiniz. Üstelik kazanılan puanlar, para yerine de kullanılabilir veya Akıllı Adım Bireysel Emeklilik Planına aktarılabilir. Yapı Kredi Adios kredi kartı ile yaptığınız alışverişlerden kazandığınız puanları tüm seyahat harcamalarınızda da kullanabilirsiniz.

Adios kartınızla; uçak bileti, otel, tur, gemi turları, jet, yat, limuzin ve araç kiralama gibi harcamalar yapabilirsiniz. Üstelik hem yurt içinde hem de yurt dışında geçerlidir. Dilerseniz özel ek hizmetlerden sigorta ayrıcalıklarına, yurt içi ve yurt dışındaki geniş concierge hizmetlerinden yararlanmanız da mümkündür. Ayrıca puanları kullanmak için herhangi bir süre kısıtlaması da bulunmaz. Biriktirdiğiniz puanları dilediğiniz her an her yerde kullanabilirsiniz.

Seyahatlerinizde Kazanmak için Doğru Kredi Kartını Seçin!

Bankaların kredi kartı kullanıcılarına özel olarak sunduğu kampanyalar, birbirinden farklı özelliklere ve avantajlara sahiptir. Bu noktada seçim yaparken isteklerinizi ve ihtiyaçlarınızı göz önünde bulundurmalısınız. Elbette tercih aşamasında harcama alışkanlıklarınızı ve kazancınızı dikkate almanız da oldukça mühim.

Dilerseniz mil kredi kartı karşılaştırması yaparak sizin için en avantajlı seçeneği belirleyebilirsiniz. Bu sayede en çok mil puan kazandıran ve ayrıcalıklı fırsatlar sunan kartı kolayca bulmanız mümkün olur. HangiKredi ile bankaların sunduğu teklifleri kıyaslayabilir ve söz konusu hizmetlere dair merak ettiğiniz tüm ayrıntıları detaylı şekilde inceleyebilirsiniz. Beklentilerinizi karşılayan mil biriktiren kredi kartını bulmanız hâlinde yalnızca birkaç tıklama ile başvuru yapmanız yeterli olur.

close icon

Yazar Hakkında

yazar
HangiKredi Uzman Yazarları

Finansal uzmanlıkları doğrultusunda en doğru ve en güncel bilgileri sizler için derleyen Hangikredi.com uzman finans yazarları; kredi, mevduat, bankacılık ve muhasebe gibi pek çok kategoride konuyu sizler için kaleme alır.

Devamını Oku

Bu makale size ne kadar faydalı oldu?

1 Oy

-

2 Puan

Oy verdiğiniz için teşekkür ederiz. 😊

Yorum Yazın

yorum yaz

Konuyla ilgili sormak ya da eklemek istedikleriniz için yorum bırakabilirsiniz.

Yorum Yapılmamış

Son Eklenen İçerikler

 • Hisse Başına Kar (HBK) Nedir? Nasıl Hesaplanır? 12.07.2024

  Hisse Başına Kar (HBK) Nedir? Nasıl Hesaplanır?

 • Satışı Yapılan Hisse Nasıl Çekilir? 8.07.2024

  Satışı Yapılan Hisse Nasıl Çekilir?

 • Brüt Takas Uygulaması Nedir? 2.07.2024

  Brüt Takas Uygulaması Nedir?

 • Bedelsiz Potansiyeli Olan 15 Hisse 2.07.2024

  Bedelsiz Potansiyeli Olan 15 Hisse