Üyelik aktivasyonunuz tamamlanmadı!

hangikredi.com

Çocuklarınızın Geleceği İçin Yatırım

HangiKredi Uzman Yazarları

Yayımlama Tarihi: 9.03.2021 Güncelleme Tarihi: 2.04.2023

Yatırımlarınızı küçük birikimlerle başlayarak büyütebilir, çocuklarınıza parlak bir gelecek armağan edebilirsiniz.

Çocuklarınızın Geleceği İçin Yatırım
Yapacağınız sermaye işlemleri, tasarruf hesabı, vadesiz hesap açma işlemleri ve bunlar gibi daha birçok yatırım işlemleri sizlerin ve çocuklarınızın para sıkıntısı yaşamadan konforlu bir gelecek yaşamasını mümkün kılacaktır.

Yatırım başlı başına önemli bir planlama ve geleceği güvence altına alma işlemidir. Gelecekte rahat yaşamak ve bugünün zor şartlarını yatırımlar yaparak atlatmak için birçok yatırım yoluna gireriz.

Gerek bankalarda yaptığımız yatırımlar gerekse de evimizde yaptığımız yatırımlar… Bunların tamamı için belli bir meblağ ödememiz gerekir. Örneğin; bugün 100 bin liraya aldığımız bir evi, arabayı veya arsayı 5 yıl sonra 500 bin liraya satabilme imkânını elde edebilir ve bu sayede yatırımlarımızdan kâr edebiliriz.

Aynı şekilde kendimiz ve sevdiklerimiz için konforlu bir yaşam sunma yolu da aslında tam olarak yatırımdan geçer. Düşünsenize bugün saklayıp harcamadığınız şeyler bir zaman sonra daha çok değerleniyor ve katlanarak bize kâr olarak geri dönüyor. Konutlara, arsalara, uçaklara vb. gibi daha birçok mal ve mülke yatırımlar yapılıyor.

Peki, çocuklarınızın geleceği için ne tür yatırımlar yapıyorsunuz? Daha doğrusu çocuklarınızın geleceğini dikkate almaya özen göstermeniz gerektiğini ve onlara mutlu olabilecekleri rahat bir yaşam vadetmek için neler planlıyorsunuz? Bunun için sizlere harika fikir önerilerimiz var. Bu öneriler doğrultusunda çocuklarınız için ne tür yatırımlar yapabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Yatırım Nedir? Çocuklar için Yatırım Nasıl Yapılır?

Yatırım; birikimlerinizi gelir sağlamak amacı ile kalıcı bir biçimde kullanmanız anlamına gelmektedir. Tüketim ile farkına bakıldığında ise kaynakların veya değerlerin işlem sonucunda tükenmesi anlamına gelir.

Bireyler, elde ettikleri gelirler sonrasında hayatlarını sürdürebilmeleri amacıyla belli bir bölümünü tüketebilmektedir. Tüketilen kısımdan sonra artan kısım "tasarruf" olarak adlandırılır. Çoğu kişi de bu tasarrufların yatırım olarak değerlendirilmesini ister.

“Yatırım nasıl yapılır?” diye merak eden herkes bu konu üzerine birçok araştırma yapmaktadır.

Günümüzde ekonomik açıdan önemli bir yere sahip olan yatırım koşulları, yatırım işlemleri bireylerin geleceği ve çocukların huzurlu bir yaşam sürmeleri için önemlidir. Peki, çocukların geleceği için nasıl yatırım yapılıyor?

Yatırım kendi içerisinde ikiye ayrılıyor;

 1. Finansal yatırımlar
 2. Sermaye yatırımları

Bu yatırımların ikisi de geleceği güvence altına almak için yapılıyor.

Ebeveynlerin çocukları için yapmak istedikleri yatırımların başında eğitim, sağlık vb. gibi yatırımlar geliyor. Ebeveynler için önemli olan yatırım işlemleri devlet tarafından da yapılması önemli olan yatırımlar arasında yer alıyor. Çünkü çocukların geleceği devletinde sorumluluğu altındadır. Bunun için çocuklarınıza ve size gelecekte rahat nefes aldıracak yatırımları şimdiden yapmaya özen göstermelisiniz. 

Çocuklarımız için Yatırım Yapmak Neden Önemli?

Çocuk demek bizlerin geleceği demektir. Yani çocuk için yatırım yapmak geleceğe yatırım yapmak demek oluyor. Bugün çocuğunuz için yapacağınız yatırım planlarının tamamı ileride size olumlu olarak dönecek.

Eğitim, sağlık, gıda, konut, arsa ve daha birçok mal-mülke insanın ihtiyacı gereğince yatırım yapılıyor. Bugün aldığınız bir mal yarın çok daha iyi fiyatlarla satışa sunulabiliyor. Ya da çocuklarınız için yapacağınız eğitim yatırımları ileride tüm masrafları rahatlıkla karşılamanıza ve çocuğunuza en iyi eğitim koşullarını sağlamanıza imkân oluyor. Aynı şekilde bugün gıdaya, sağlığa veya bir konuta yatırım yaptığınızda yarınlarınızı garanti altına almış oluyorsunuz.

Sonuç olarak önemli olan şey kendiniz, aileniz ve çocuklarınız için doğru yatırımları yaparak gelecekte bunun keyfini sürebilmektir. En azından bir zaman sonra “çocuklarımın geleceği için nasıl yatırım yapabilirim?” sorusunu kendinize sormaktan kurtulur, daha önce yaptığınız bu yatırımların keyfini bugün çıkarırsınız.

Bugün çocuklarınızın yanında olamaz ve onlar için gerekli destekleri sunamazsanız, yarınlarının çiçek açmalarını ve rahat bir yaşam sürmelerini engellemiş olursunuz. Bu yüzden onlara için yapabileceğiniz yatırımları düşünmeli ve bir tanesini çok geç kalmadan hayata geçirmelisiniz. 

Çocuklarımızın Geleceği için Nasıl Yatırımlar Yapabiliriz?

Bugün çocuklarınız için yapacağınız yatırımlar yarın size adeta bir ödül ve bir kazanç olarak geri dönecek. Peki, çocuklarınızın geleceği için yapacağınız yatırımlar neler?

1. Çocuklarınız için Tasarruf Hesabı Açabilirsiniz

Çocuklarınızın finansal açıdan geleceklerini değerlendirmek için ilk önce bir tasarruf hesabı açmayı düşünebilirsiniz. Bu hesap sayesinde birikimlerinizi arttırabilir ve ileride size katlanarak dönmesini sağlayabilirsiniz. Böylelikle çocuğunuzun da gelecekte ihtiyaç duyacağı tüm arzularını rahatlıkla yerine getirebilirsiniz.

2. Birikimlerinizi Yatırıma Çevirebilirsiniz

Çocuklarınız başta olmak üzere kendiniz için de iyi bir fırsat olabilecek yatırım fikirlerini dikkate alabilirsiniz. Örneğin; birikimlerinizi yatırıma çevirmek amacıyla yatırım araçlarını kullanabilirsiniz. Bunun için vadesiz bir hesap açabilir ve sermayelerinizi bu hesap içerisinde biriktirebilirsiniz. Zamanla değerlenecek olan bu para tutarı size ve çocuklarınıza kâr sağlayacak şekilde bir zaman sonra çok işe yarayacaktır. 

3. Çocuklarınızı Finans Konusunda Bilgilendirebilirsiniz

Çocuklarınızı finansal konularda bilgilendirmeniz ve onların bu konu hakkında bilinçlenmelerini sağlamanız, kendi yatırımlarına destek olmaları açısından oldukça önemlidir. Bilinçlenen bir çocuk çok fazla harcama yapmayacağını ve gelecekte rahat etmek için bugün güzel bir birikim yapması gerektiğini öğrenir. Bu da size yatırım yaparken yardımcı olacağı anlamına gelir. O halde çocuklarınızın geleceği için yatırım yapmadan önce onları bilgilendirmeyi asla ihmal etmeyin.

4. Faizsiz Yatırım Seçeneklerine Yönelebilirsiniz

Faizsiz olarak sunulan birçok bankacılık hesabı bulunmaktadır. Bu hesaplarından biri tercih ederek güzel yatırımlar yapabilirsiniz. Şöyle ki; katılım bankalarında açılan faizsiz vadesiz hesaplar, tüm bireylere kolaylık sunar. Bu hesap içerisinde küçük birikimlerinizi çok uzu vadede muhafaza edebilirsiniz.

Faizsiz banka hesaplarının sunduğu en büyük avantaj ise paranıza hiçbir zaman faiz eklenmemesidir. Açacağınız bu yatırım hesapları bankanızın yöneticileri tarafından yönetilir ve yatırım fonları risklerini dağıtarak oluşturulur.

Bu hesapların bir diğer önemli özelliği ise dilediğiniz zaman ödemelerinizi atlatabilme şansınızın olmasıdır. Aynı zamanda da eğer acil olarak para çekmeniz gerekirse de vade süresi öncesinden paranızı istediğiniz gibi güvenli bir şekilde çekebilirsiniz.

Çocuklarınızın Geleceği için Bir Yatırımı da Hayat Sigortası ile Yapın

Ölüm, vefat, kaza veya bunlara benzer yaşanabilecek olumsuz durumlarda devreye girecek olan hayat sigortası adından da anlaşılacağı gibi hayatınızı kurtarır. Örneğin; bir kaza durumunda eğer hayat sigortanız olduğu ortaya çıkarsa tüm hastane masraflarınız bu sigorta tarafından karşılanır. Ayrıca daha büyük olaylarda yani ölüm gibi durumlarda ailenizi, eşinizi ve çocuklarınızı geride bıraktığınızda acaba neler olur diye düşünmenize de gerek kalmaz.

İleride başınıza gelebilecek tüm bu talihsiz durumları ortadan kaldırmak için bugün hem ailenizin hem de çocuklarınızın geleceğini yatırımlar yaparak ve hayat sigortası yaptırarak güvence altına alabilirsiniz.

Çocuğunuzun Geleceği için Harekete Geçmenin Tam Zamanı

Çocuğunuzun geleceği için birden çok yatırım fikrinden size en uygun gelenini seçebilir ve hızla harekete geçebilirsiniz. Özellikle bugünlerde oluşan ekonomik sıkıntıları ileride de çekmemek için yatırım yapma hamlesini atmanız olumlu sonuçlar elde etmenizi sağlayacak. Bunun için herhangi bir banka şubesine giderek, müşteri temsilcileri ile görüşmelere yaparak veya bankaların mobil internet bankacılıkları üzerinden vadesiz hesap açma talimatlarına uyarak tasarruf hesapları açabilir küçük birikimlerle başlayarak yatırımlarınızı zamanla büyütebilirsiniz.

HangiKredi Yatırım Araçları sayfamızdan bankaları karşılaştırabilir, sizin için en avantajlı bankaya başvurabilirsiniz!

Unutmayın ki bugün yapacağınız finansal işlemler, sermaye işlemleri, vadesiz hesap ve tasarruf hesabı açma işlemleri ve bunlar gibi daha birçok yatırım işlemleri yarın sizlerin para sıkıntısı yaşamadan konforlu bir gelecek yaşamanıza sebep olacaktır. O yüzden daha fazla gecikmeden yatırım araçlarını kullanarak, çocuklarınızın geleceği için birikim yapmaya başlayabilirsiniz.
 
 

close icon

Yazar Hakkında

yazar
HangiKredi Uzman Yazarları

Finansal uzmanlıkları doğrultusunda en doğru ve en güncel bilgileri sizler için derleyen Hangikredi.com uzman finans yazarları; kredi, mevduat, bankacılık ve muhasebe gibi pek çok kategoride konuyu sizler için kaleme alır.

Devamını Oku

Bu makale size ne kadar faydalı oldu?

6 Oy

-

4 Puan

Oy verdiğiniz için teşekkür ederiz. 😊

Yorum Yazın

yorum yaz

Konuyla ilgili sormak ya da eklemek istedikleriniz için yorum bırakabilirsiniz.

Yorum Yapılmamış

Son Eklenen İçerikler

 • Noterde Hangi İşlemler Yapılır? 22.05.2024

  Noterde Hangi İşlemler Yapılır?

 • Sanal Ofis Nedir, Avantajları Nelerdir? 20.05.2024

  Sanal Ofis Nedir, Avantajları Nelerdir?

 • İnşaat Maliyetleri ve Konut Fiyatları İlişkisi 17.05.2024

  İnşaat Maliyetleri ve Konut Fiyatları İlişkisi

 • Stajyer Ehliyet Nedir? Süresi Ne Kadardır? 17.05.2024

  Stajyer Ehliyet Nedir? Süresi Ne Kadardır?