Üyelik aktivasyonunuz tamamlanmadı!

Kredi Kartı İle Altın Almak

HangiKredi Uzman Yazarları

Yayımlama Tarihi: 2.07.2019 Güncelleme Tarihi: 27.11.2020

Kredi kartı ile altın alma, tüketiciler tarafından merak edilen bir konu.
Kredi Kartı İle Altın Almak
Kuyumcuların kredi kartı ile yapılan alışverişlerden aldığı komisyon oranları, tüketicilerin kredi kartı ile altın almaya ön yargılı yaklaşmasına neden olabiliyor.

Kredi kartı ile altın alma, tüketiciler tarafından merak edilen bir konu. Kuyumcuların kredi kartı ile yapılan alışverişlerden aldığı komisyon oranları, tüketicilerin kredi kartı ile altın almaya ön yargılı yaklaşmasına neden olabiliyor.

Kredi kartı ile altın alırken her banka mutlaka komisyon alır. Bu komisyon oranları bankadan bankaya değişiklik gösterir. Örneğin bir banka, kredi kartı ile altın alırken %2 oranında bir komisyon alıyorsa 1000 TL’lik alışveriş için 1020 TL ödemeniz gerekir.

Kredi Kartına Taksitli Kuyumculardan Altın Alınır Mı? 

Kuyumcular kredi kartlarına taksit imkanı da sunabiliyor ancak taksitlendirme işlemi için ekstra komisyon alınır. Bu noktada belirtmek gerekir ki hali hazırda birçok mağazada da taksitli alışveriş yaparken bir miktar komisyon alınıyor. Altın alışverişlerinde de bu durum geçerli.

EN AVANTAJLI KREDİ KARTINI BUL

Her kuyumcu kredi kartına taksit yapmayabilir. Bu tip durumlarda bankanıza başvurarak, yapmış olduğunuz tek çekim işlemini taksitlendirme şansına sahipsiniz. Bu taksitlendirme biçiminde de bankanız sizden küçük bir miktarda komisyon alınır. Bu taksitlendirme işlemini bankanızın mobil uygulamasından son derece kolay biçimde gerçekleştirmeniz mümkün.

Aidatsız kredi kartı seçenekleri de kredi kartlarına son derece küçük komisyon miktarlarıyla taksit imkanı sunmaktadır.

Kuyumcudan Kredi Kartı İle Altın Alma Faiz ve Komisyon Oranları

Kredi kartınızla yapacağınız işlemlerde her banka farklı komisyon oranı alabiliyor. Bu komisyon oranları bankadan bankaya değişiklik gösterse de genellikle oldukça küçük oranlar olarak karşımıza çıkar. Örneğin İş Bankası ve Garanti Bankası, %2 oranında bir komisyon alır. Bu komisyon oranları bankadan bankaya değişiklik gösterir.

Kredi kartı ile altın alırken taksit seçeneği de kullanılabilecek opsiyonlar arasında yer alır. Taksit yaparken de bir miktar komisyon ücreti alınabilir. Taksit yapmayan kuyumculardan tek çekim ile yapacağınız alışverişlerde, bankanız size özel olarak küçük bir komisyon miktarıyla taksitlendirme işlemini gerçekleştirebilir.

Kredi Kartı İle Kaç Taksitle Altın Alınır

BDDK’nın almış olduğu karar neticesinde altın alımlarının taksitlerine sınırlandırılma getirilmiştir. Alınan karar neticesinde yapılabilecek maksimum taksit sayısı 12’dir. Kuyumcular taksit yapmaya yanaşmasa dahi, bankanız size yasal olarak 3’e kadar taksit fırsatı verebilir.

close icon

Yazar Hakkında

yazar
HangiKredi Uzman Yazarları

Finansal uzmanlıkları doğrultusunda en doğru ve en güncel bilgileri sizler için derleyen Hangikredi.com uzman finans yazarları; kredi, mevduat ve para gibi pek çok konuyu sizler için kaleme almaktadır.

Devamını Oku

Bu makale size ne kadar faydalı oldu?

1 Oy

-

1 Puan

Oy verdiğiniz için teşekkür ederiz. 😊

Yorum Yazın

yorum yaz

Konuyla ilgili sormak ya da eklemek istedikleriniz için yorum bırakabilirsiniz.

3 Yorum

Ümit ata
Ümit ata 16.04.2020 • 00:00

Güzel bir uygulama teşekkürler

Yanıtla Beğen(0)
Velikivilcim
Velikivilcim 14.02.2020 • 00:00

Merhaba velikivilcim ben ben ilk önce 40000tl olankredimi TEB taşımayı beş Sonrada 20000daha çekip öteki krediyi gebe taşımak istiyorum mümkünse

Yanıtla Beğen(0)
ikon
Hangikredi 3.04.2020 • 00:00

Merhaba Veli Bey, Borç transferi ile ilgili olarak bankalarla birebir görüşmenizi tavsiye ederiz.

Beğen(0)

Son Eklenen İçerikler

 • IBAN Sorgulama Nedir, Banka IBAN Adresleri Neler? 7.10.2021

  IBAN Sorgulama Nedir, Banka IBAN Adresleri Neler?

 • Kredi Kartı mı Yoksa Nakit mi Kullanılmalı? 1.10.2021

  Kredi Kartı mı Yoksa Nakit mi Kullanılmalı?

 • ÖTV Muafiyeti Nedir? 1.10.2021

  ÖTV Muafiyeti Nedir?

 • Güvenli İnternet İçin Nelere Dikkat Edilmeli? 1.10.2021

  Güvenli İnternet İçin Nelere Dikkat Edilmeli?

Size daha iyi hizmet sunabilmek için sitemizde çerezler kullanıyoruz. Ayrıntılı bilgi için Gizlilik Politikamızı ve Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.

ikon