Kredi Hesaplama

Kredi hesaplama nedir ve nasıl yapılır ile ilgili merak ettiklerinizi Hangikredi.com olarak derledik.

Kredi hesaplama işlemini yapmak için öncelikle hangi kredi türüne başvuru yapacağınızı belirlemelisiniz. Kredi faiz oranları ve vade süreleri kredi türlerine göre farklılık gösterebilir.

Konut Kredisi Hesaplama

Konut kredisi hesaplama işlemlerinizi Hangikredi.com kredi hesaplama aracı ile gerçekleştirebilirsiniz. Konut kredisi çektiğinizde satın aldığınız konut banka tarafından ipotek altına alınır, kredi ödemeleri bittiğinde ise ipotek kaldırılır. Konut kredisi almak istediğiniz evin ekspertiz değeri üstünden %80’i için verilir. Yani konut kredisi kullanarak ev almak istiyorsanız yine de belli bir birikiminiz olmalıdır.

Konut kredisi faiz oranları bankadan bankaya farklılık gösterir. Vade süresi ise 25 yıla kadar uzatılabilir. Konut kredisi çekerken bütçenize göre vade belirleyebilirsiniz. Belirlediğiniz vade süresi ne kadar kısa olursa aylık taksit tutarlarınız o kadar fazla olur ancak toplamda ödediğiniz kredi faizi daha az olur. Belirlediğiniz vade süresi ne kadar uzun olursa aylık taksit ödemeleriniz o kadar az olur ancak bu durumda da ödediğiniz toplam kredi faizi daha fazla olur.

Konut Kredisi Hesapla

İhtiyaç Kredisi Hesaplama

İhtiyaç kredisi hesaplama işlemi yapabilmek için ihtiyaç kredisi alt kategorilerinden ihtiyacınıza yönelik bir kredi türü belirlemelisiniz. Evlilik, sağlık, eğitim, tatil gibi harcamalar için ihtiyaç duyduğunuz nakit parayı ihtiyaç kredisi olarak çekebilirsiniz.

İhtiyaç kredisi faiz oranları bankadan bankaya değişiklik gösterir. İhtiyaç kredisi için en uzun vade süresi ise 36 ay. 36 ay vade ile 50.000 TL’ye kadar para çekebilirsiniz. Hangikredi.com kredi hesaplama tablosu ile belirlediğiniz vadede hangi faiz oranı ile hangi bankadan ne kadar geri ödeme yapabileceğinizi belirleyebilirsiniz.

İhtiyaç Kredisi Hesapla

Taşıt Kredisi Hesaplama

Taşıt kredisi hesaplama işlemi yaparken öncelikle alacağınız arabanın 0 mı yoksa 2. el mi olacağına karar vermelisiniz. Taşıt kredisi almak istediğiniz aracın kasko değerinin yaklaşık %70 – 80’i için verilir. Kredi sorgulama işlemi yaparken bu durumu göz önünde bulundurmalısınız.

Taşıt kredisi faiz oranları bankalara değişiklik gösterir. Vade ise en fazla 48 aya kadar uzatılabilir. Hangikredi.com üzerinden, almak istediğiniz aracın önce kasko değerini öğrenebilir sonra da bütçenize göre belirlediğiniz vade seçeneği ile taşıt kredisi hesaplama işlemi yaparak hangi bankadan kredi çekeceğinizi belirleyebilirsiniz. Kredi başvurunuzu şubeye gitmeye gerek kalmadan Hangikredi.com üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.

En Uygun Kredi Faiz Oranı Hangi Bankada?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0 Yorum

İlk yorumu siz yapmak ister misiniz?

Burada yer alan bilgi, yorum ve cevaplar, sorularınızı cevaplayan Hangikredi.com uzmanlarının kişisel bilgileriyle sınırlıdır ve sadece yardımcı olmak amaçlıdır. Bu yorum ve cevaplar bir danışmanlık veya tavsiye niteliğinde değildir. Sorunuza ve somut olaya uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak karar verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Sorununuzla ilgili profesyonel ve mesleki bilgisi olan kişilerden görüş almadan hareket etmemenizi öneririz