Kasko Sigortasında Uygulanan İndirimler

Araba sigortaları arasında yer alan ve zorunlu sigorta olmasa da araç sahiplerinin pek çok riske karşı korunmasını içeren teminatlar sunan kasko sigortası, sigorta paketleri içerisinde en çok başvuru alan seçeneklerden birisi.

Kasko sigortası yaptırmak isteyen ya da halihazırdaki kullanımı için kasko sigortası yenilemek isteyenlere, kasko sigortası fiyatları için uygulanan bazı özel indirimler söz konusu. Bir kısmı bilinen ancak çoğu bilinmeyen, kasko sigortasında uygulanan indirimleri sizler için özetledik.

Kasko sigortası karşılaştırma listeleri hazırlarken ya da hesaplamalar yaparken, ister yeni bir sigorta yaptırmak, isterseniz kaskonuzu yenilemek için olsun, bu indirimlerden faydalanmak mümkün.

Kasko sigortası indirimleri arasında yer alan bu kalemler kısaca şöyle:

Kasko Sigortası Hasarsızlık İndirimi

Kasko sigortası hasarsızlık indirimi; adı üzerinde, hasara uğramadan kasko süresi olan 1 yılı dolduran ve yenilemek isteyen sürücülere uygulanan ve yüzde 65 gibi oranlara varan bir kasko sigortası indirimidir.

Kasko Sorgulama

Kasko Sigortası Muafiyet İndirimi

Kasko sigortası muafiyet indirimi, sürücünün uğradığı bir hasarın karşılanmasında yüzde 2 gibi düşük bir payı ödemeyi kabul ederek toplam kasko sigortası primleri için yüzde 60 oranlarına vararak uygulanan bir indirim olarak sunuluyor.

Kasko Sigortası Diğer İndirimler

  • Kasko sigortası tek sürücü indirimi, kasko firmaları tarafından tek bir aracın birden fazla sürücü tarafından kullanılmasının bir risk olarak algılanmasından kaynaklanıyor. Bundan hareketle bir aracı tek bir sürücünün sürdüğünün belirtilmesi ve belgelenmesi için yüzde 10’luk bir indirim uygulanıyor.
  • Kasko sigortası ehliyet indirimi, kasko sigortası yaptırmak için başvuran sürücünün, başvuru tarihi itibariyle ehliyet aldığı tarihin üzerinden 5 yıl ve daha fazla bir zaman geçmiş olması durumunda yüzde 15 olarak uygulanıyor.
  • “Deneyimli sürücü” olarak nitelendirilen ve 30 yaş ile üzerindeki sürücüler için uygulanan yüzde 5’lik bir indirimdir.
  • Kasko sigortası renk indirimi, çok satan araba renkleri olan gümüş ve beyaz gibi modellere uygulanan yüzde 5’lik indirimdir.
  • Kasko sigortası bayan sürücü indirimi, yüzde 15 oranında bayanlara özel olarak uygulanan bir indirimdir.

Kasko firmaları ve kasko sigortası ücretleri alanında en yeni ve en uygun kasko sigortası tarifelerine Hangikredi.com kasko sorgulama aracı ile 7/24 ücretsiz ve kesintisiz olarak ulaşabilirsiniz.

En Avantajlı Sigortayı Bul
Makaleyi faydalı buldunuz mu?
Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp

Henüz yorum yapılmamış, yorumunuzu aşağıya ekleyin!


Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir