Çekilen Kredi İptal Edilebilir Mi?

Acil nakit ihtiyaçları için başvurulan en yaygın yöntem bireysel krediler. Şube ya da online bankacılık yoluyla yaptığınız kredi başvurunuz onaylandıktan sonra çeşitli sebeplerle iptal etmek isteyebilirsiniz. Peki bu mümkün mü?

Merve Mumcu Bayraklı/Hangikredi.com

Çektiğiniz krediyi iptal etmenin birkaç yolu var. Öncelikle henüz sözleşme imzalamadan onaylanmış kredinizi iptal etmek istiyorsanız bankayla iletişime geçerek hiçbir masraf ödemen kredinizi iptal edebilirsiniz.

İçindekiler

Cayma Hakkı

Onaylanmış krediniz için banka ile sözleşme imzaladıysanız cayma hakkından yararlanabilirsiniz. Cayma hakkı, imzalanmış ve işleme konmuş kredi taleplerinin iptali için tanınan bir hak. Bu haktan yararlanabilmek için imzayı attıktan sonra 14 gününüz var.

Bu 14 gün içinde cayma hakkınızı kullanarak hiçbir masraf ödemeden kredinizin iptalini gerçekleştirebilirsiniz. Cayma hakkınızı kullandığınızda 30 gün içinde aldığınız anapara ve o güne kadar işleyen faizi bankaya ödemeniz gerekir.

Cayma hakkı süreniz geçti ve yine de kredinizi iptal etmek istiyorsanız kredi borcunuzun kalan tüm tutarını ödeyerek kredinizi kapatabilirsiniz ancak böyle bir durumda erken kapama cezası ödeyeceğinizi unutmayın.

Çekilen Kredi İptal Edilebilir Mi?
1 (20%) 1 vote[s]
Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp

14 yorum

  1. Bankadan kredi çektim eft ile baska bankalara olan kredi borcumu ödedim.Çektiğim krediyi tekrar iptal edebilirmiyim?

  2. Merhaba,

    Krediyi kullandıktan sonra iptal edemezsiniz.

  3. Kredi çektim 1 gün içinde tekrar iptal etsem dosya masrafı sigorta masrafını benden alırlar mı

  4. Merhaba Eray,

    Bankaların bu konuyla ilgili prosedürü farklı olabileceğinden kredi sözleşmesini incelemeni tavsiye ederiz.


Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir