Altın Hesabı Kârlı Mı?

Birikimleri altın üzerinden yapmak Türk halkı için artık neredeyse geleneksellik boyutunda. Ülkemizde birikim yapmak isteyen pek çok kişi altını tercih ediyor. Yastık altı olarak da ifade edilen altın yatırımını klasik yöntemlerle yapmak çalınabilme ihtimalinden dolayı riskli. Kiralık kasaya koymak ise ekstra masraf. Bunların yerine hem güvenli hem de kârlı olacak bir yöntem var: Altın hesabı.

Altın Hesabı Nedir?

Öncelikle altın hesabının ne olduğunu kısaca açıklayalım. Vadesiz altın hesabı açtırabileceğiniz gibi birikimlerinizi katlamak için vadeli altın hesabı da açtırabilirsiniz. Altın hesabı için var olan altınlarınızı bankaya götürebilir ya da paranızı altın üzerinden değerlendirebileceğiniz bir hesap açtırabilirsiniz. Hesabı açtırdıktan sonra vadeye koyarak kazanç elde edebilirsiniz. Konuyla ilgili detaylı bilgiye aşağıdaki makaleden ulaşabilirsiniz.

Gelelim kârlı olup olmadığına. Altın zaten değeri sürekli değişen bir yatırım aracı olduğundan uzun süreçte kâr getiriyor. Fakat altını yüksekken alıp ilerleyen zamanda değerinin düşmesi de söz konusu. Vadeli altın hesabı açtırdığınızda altının değeri değişse de siz belirlediğiniz vade süresince kâr elde etmeye devam ediyorsunuz. Yani altın piyasasındaki değişiklikten dolayı kâr ya da zarar etmenizi bir kenara koyarsak var olan altınlarınızla belirlediğiniz vade süresince kazanç sağlarsınız. Sektörde söz sahibi olan tüm uzmanlar da altın birikimlerini altın hesabı üzerinden yürütmek konusunda hemfikir.

Evde  ya da kiralık kasada sakladığınızda belki zarar bile edebileceğiniz altınlarınızı vadeli altın hesabına koyarak doğru bir yatırım yapabilirsiniz. Güncel altın fiyatlarına Hangikredi.com Yatırım sayfasından ulaşabilirsiniz.

Altın Fiyatları

0 Yorum

İlk yorumu siz yapmak ister misiniz?

Değerli kullanıcımız;
Yorumlarınızın kolay okunabilmesi, anlaşılabilmesi ve size cevap verilebilmesi için, yorumlarınızı yazarken Türkçe Dil Bilgisi Kuralları'na uygun olarak yazmaya özen göstermenizi rica ederiz.
Teşekkür ederiz.
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*


*

Burada yer alan bilgi, yorum ve cevaplar, sorularınızı cevaplayan Hangikredi.com uzmanlarının kişisel bilgileriyle sınırlıdır ve sadece yardımcı olmak amaçlıdır. Bu yorum ve cevaplar bir danışmanlık veya tavsiye niteliğinde değildir. Sorunuza ve somut olaya uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak karar verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Sorununuzla ilgili profesyonel ve mesleki bilgisi olan kişilerden görüş almadan hareket etmemenizi öneririz