Trafik Sigortasında Bedeni Hasar

Zorunlu trafik sigortası, kaza durumlarında karşı tarafta oluşan hasarın giderilmesini sağlayan bir sigorta türüdür. Trafik sigortası poliçesinde yer alan ruhsatlı araç herhangi bir kazaya karıştığında, sürücünün kusurlu olması halinde, karşı tarafta oluşan maddi ve bedeni hasarlar, Hazine Müsteşarlığı tarafından belirlenen limitlere göre sigorta şirketi tarafından karşılanır.

Hiçbirimiz başımıza gelmesini istemesek de trafik kazalarıyla ne zaman ve nerede karşılaşacağımızı bilemeyiz. Olası kaza durumlarında maddi hasarlar oluşabileceği gibi bedeni hasarlar da oluşabilir. Bedeni hasar, kazaya karışan insanlarda oluşan yaralanmaları ve vefat durumlarını ifade eder. Olası bir kaza durumunda bedeni hasar durumu ile karşılaşırsanız yapmanız gereken birkaç şey var.

Bedeni Hasar Varsa Ne Yapmalı?

Bilindiği üzere artık trafik kazalarında, kazaya karışan taraflar kaza tespit tutanağı doldurmakta. Kaza sonucunda bedeni hasar oluştuysa da kaza tespit tutanağı doldurulmalıdır. Kaza tespit tutanağı hasarın tespit edilmesi ve hasarın karşılanması için son derece önemlidir. Sigorta şirketine kaza tespit tutanağı ile beraber aracın ruhsatı, sürücünün ehliyeti ve alkol durumunu gösteren rapor da iletilmelidir. Ayrıca bedeni hasar gören kişinin doktor ve hastane raporları, tedavi giderlerini gösteren fatura, olması halinde maluliyet ya da iş gücü kaybını gösteren belge de hasarın tazmin edilebilmesi için sigorta şirketine iletilmelidir.

Sizin için en avantajlı trafik sigortası poliçesine ulaşmak Hangikredi.com ile sadece birkaç dakikanızı alır. Trafik sigortası fiyatlarını öğrenmek için Hangikredi.com’dan trafik sigortası hesaplaması yapabilirsiniz.
Sigorta Sorgulama


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*


*

0 Yorum

İlk yorumu siz yapmak ister misiniz?

Burada yer alan bilgi, yorum ve cevaplar, sorularınızı cevaplayan Hangikredi.com uzmanlarının kişisel bilgileriyle sınırlıdır ve sadece yardımcı olmak amaçlıdır. Bu yorum ve cevaplar bir danışmanlık veya tavsiye niteliğinde değildir. Sorunuza ve somut olaya uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak karar verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Sorununuzla ilgili profesyonel ve mesleki bilgisi olan kişilerden görüş almadan hareket etmemenizi öneririz