Üyelik aktivasyonunuz tamamlanmadı!

Trafik Sigortasında Bedeni Hasar

Merve Mumcu

Yayımlama Tarihi: 23.09.2015 Güncelleme Tarihi: 19.11.2020

Zorunlu trafik sigortası, kaza durumlarında karşı tarafta oluşan hasarın giderilmesini sağlayan bir sigorta türüdür.
Trafik Sigortasında Bedeni Hasar
Trafik sigortası poliçesinde yer alan ruhsatlı araç herhangi bir kazaya karıştığında, sürücünün kusurlu olması halinde, karşı tarafta oluşan maddi ve bedeni hasarlar, Hazine Müsteşarlığı tarafından belirlenen limitlere göre sigorta şirketi tarafından karşılanır.

Zorunlu trafik sigortası, kaza durumlarında karşı tarafta oluşan hasarın giderilmesini sağlayan bir sigorta türüdür. Trafik sigortası poliçesinde yer alan ruhsatlı araç herhangi bir kazaya karıştığında, sürücünün kusurlu olması halinde, karşı tarafta oluşan maddi ve bedeni hasarlar, Hazine Müsteşarlığı tarafından belirlenen limitlere göre sigorta şirketi tarafından karşılanır.

Hiçbirimiz başımıza gelmesini istemesek de trafik kazalarıyla ne zaman ve nerede karşılaşacağımızı bilemeyiz. Olası kaza durumlarında maddi hasarlar oluşabileceği gibi bedeni hasarlar da oluşabilir. Bedeni hasar, kazaya karışan insanlarda oluşan yaralanmaları ve vefat durumlarını ifade eder. Olası bir kaza durumunda bedeni hasar durumu ile karşılaşırsanız yapmanız gereken birkaç şey var.

Sigorta Teklifi Al

Bedeni Hasar Varsa Ne Yapmalı?

Bilindiği üzere artık trafik kazalarında, kazaya karışan taraflar kaza tespit tutanağı doldurmakta. Kaza sonucunda bedeni hasar oluştuysa da kaza tespit tutanağı doldurulmalıdır. Kaza tespit tutanağı hasarın tespit edilmesi ve hasarın karşılanması için son derece önemlidir. Sigorta şirketine kaza tespit tutanağı ile beraber aracın ruhsatı, sürücünün ehliyeti ve alkol durumunu gösteren rapor da iletilmelidir. Ayrıca bedeni hasar gören kişinin doktor ve hastane raporları, tedavi giderlerini gösteren fatura, olması halinde maluliyet ya da iş gücü kaybını gösteren belge de hasarın tazmin edilebilmesi için sigorta şirketine iletilmelidir.

Sizin için en avantajlı trafik sigortası poliçesine ulaşmak Hangikredi.com ile sadece birkaç dakikanızı alır. Trafik sigortası fiyatlarını öğrenmek için Hangikredi.com’dan trafik sigortası hesaplaması yapabilirsiniz.
Sigorta Sorgulama

Yazar Hakkında

yazar
Merve Mumcu

1990 yılı doğumlu olan Merve Mumcu Bayraklı, Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü mezunu olup, 2014 yılından bu yana HangiKredi’de editörlük ve kıdemli pazarlama uzmanı görevlerini başarıyla sürdürmektedir.

Devamını Oku

Bu makale size ne kadar faydalı oldu?

0 Oy

-

0 Puan

Oy verdiğiniz için teşekkür ederiz. 😊

Yorum Yazın

yorum yaz

Konuyla ilgili sormak ya da eklemek istedikleriniz için yorum bırakabilirsiniz.

Yorum Yapılmamış

Son Eklenen İçerikler

 • İskonto ve İştira Kredisi Nedir? 14.04.2021

  İskonto ve İştira Kredisi Nedir?

 • Döviz Kurları ve Piyasası Hakkında Merak Edilenler 13.04.2021

  Döviz Kurları ve Piyasası Hakkında Merak Edilenler

 • En Uygun Taşıt Kredisi Veren Bankalar 13.04.2021

  En Uygun Taşıt Kredisi Veren Bankalar

 • En Uygun Konut Kredisi Veren Bankalar 12.04.2021

  En Uygun Konut Kredisi Veren Bankalar

Size daha iyi hizmet sunabilmek için sitemizde çerezler kullanıyoruz. Ayrıntılı bilgi için Gizlilik Politikamızı ve Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.

ikon