Pasaport, Kimlik Kartı, Ehliyet Harçlarını Kredi Kartı İle Ödeme

Pasaport, kimlik kartı, ehliyet harçları ödemesi

Pasaport harcı, T.C kimlik kartı bedeli, ehliyet harcı ödemeleri nasıl gerçekleştirilir? İnternet bankacılığıyla ya da ATM’lerden kredi kartı ile ödeme yapılabilir mi? Bütün bu soruların yanıtlarını bu yazımızda bulabilirsiniz.

Ehliyet Harcı Kredi Kartı İle Ödeme

Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Müdürlüğü tarafından yapılan pasaport, ehliyet, nüfus cüzdanı işlemlerinin ödemeleri Gelir İdaresi Başkanlığı (GİB) internet sitesi üzerinden kredi kartı ya da banka kartı aracılığıyla gerçekleştirilebiliyor. Ödemelerinizi online olarak GİB sitesi üzerinden ya da kredi kartı ve banka kartı aracılığıyla ATM’lerden yapabilirsiniz.

Nüfus Cüzdan Bedeli Kredi Kartı İle Ödeme

Nüfus cüzdanı GİB üzerinden, kredi kartı veya banka kartı aracılığıyla yapılabiliyor. Önceden Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Müdürlüğü tarafından nakit olarak tahsil edilen bu bedel artık ATM’lerden ve GİB üzerinden kredi kartı ile ödeniyor. Kimlik kartlarında yalnızca değerli kağıt bedeli alınır  ve ehliyet ya da pasaport gibi ayrı bir ödemesi bulunmaz. Nüfus cüzdan bedelini kredi kartınızla online olarak ödeyebilirsiniz.

Pasaport Harçları Kredi Kartı İle Ödeme

Pasaport harcı da GİB üzerinden, kredi kartı veya banka kartı aracılığıyla yapılabiliyor. GİB sistemine giriş yaptığınızda “Harç ve Değerli Kağıt Bedeli” kısmından ödeme seçeneği ile ödeyebilirsiniz. Ayrıca pasaport harcını bankaya da yatırabilirsiniz. Bazı bankalar pasaport harcı, defter bedeli ve yurt dışı çıkış harcı gibi ödemelerin tahsilatını da yapıyor. Pasaport için değerli kağıt bedelini kredi kartınızla online olarak ödeyebilirsiniz.

Kredi Kartı İle Hangi Vergiler Ödenir?

Kredi Kartı ile ödenebilecek vergiler sırasıyla; pasaport harcı ve değerli kağıt bedeli, ehliyet harcı ve değerli kağıt bedeli, nüfus cüzdanı bedeli, gelir vergisi, motorlu taşıtlar vergisi, trafik para cezası, diğer idari para cezaları, geçiş ücretleri, mali yapılandırma kapsamında taksitlendirilen borçlar, tapu harcı, yurt dışından getirilen telefon kullanım harcı, öğrenim kredisi ve katkı kredi borçları yurt dışına çıkış harcı, veraset ve intikal vergisi. Bu vergiler online olarak ödenebilmekte. Kredi kartı ile vergi borcu ödeme konusundaki prosedürler bankadan bankaya değişiklik gösterebilir.

Kredi Kartı İle Fatura Ödeme

Kredi kartı ile fatura ödemenin en büyük faydası, otomatik ödeme talimatı verebilmek. Kredi kartınızla yapabileceğiniz bu işlemle her ay ödemek zorunda olduğunuz birden çok faturayı takip etmenize gerek kalmadan, düzenli ödenmesini sağlayabilirsiniz. Böylece otomatik ödeme talimatı işlemi ile hayatınızı kolaylaştırabilirsiniz. Elektrik, doğalgaz, su, internet, telefon, televizyon, kira, SGK pirim gibi ödemeleri için otomatik fatura talimatı verdiğinizde son ödeme tarihlerini takip etmezsiniz ve faturalarınız düzenli olarak, tam zamanında ödenir.

EN AVANTAJLI KREDİ KARTLARINI GÖRMEK İÇİN TIKLAYIN 

Kredi Kartı İle SGK Ödeme

Kredi kartınızla vergilerinizi, faturalarınızı ödeyebileceğiniz gibi SGK prim borçlarınızı da ödeyebilirsiniz. SGK prim ödemelerinizi e-devlet sistemi üzerinden ya da internet bankacılığıyla bankanızın internet şubesinden yapabilirsiniz Böylece hem bankaların kendi taksitlendirme imkanlarından faydalanabilir hem de online ödeme kolaylığı ile işleminizi hızlı ve kolay bir şekilde halledebilirsiniz.

 

Pasaport, Kimlik Kartı, Ehliyet Harçlarını Kredi Kartı İle Ödeme
5 (100%) 11 vote[s]
Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp

Henüz yorum yapılmamış, yorumunuzu aşağıya ekleyin!


Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir