Kredi Kartı Otomatik Ödeme Talimatı

Kredi Kartı Otomatik Ödeme Talimatı

Kredi kartı otomatik ödeme talimatı, yapacağınız periyodik ödemelerin otomatik olarak yapılmasını sağlayan bir özellik. Vereceğiniz tek bir komutla, ödeme işlemlerinizi otomatik olarak gerçekleştirebilirsiniz. Böylelikle her ay fatura ödemek ile uğraşmaz ve zamandan kazanabilirsiniz. Otomatik ödeme talimatıyla elektrik, su, doğalgaz, internet, cep telefonu gibi faturaları kolayca ödeyebilirsiniz.

Otomatik Ödeme Talimatı Nasıl Verilir?

Otomatik ödeme talimatı vermek son derece basit bir işlem. İnternet bankacılığı üzerinden otomatik ödeme talimatı vermek, bunun en kolay yolu olarak karşımıza çıkıyor. İsterseniz çağrı merkezi aracılığıyla ya da şubeye giderek de otomatik ödeme talimatı işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Otomatik ödeme talimatı vermeden önce kampanyaları araştırmak da sizin faydanıza olur. Zira bankalar çeşitli dönemlerde, otomatik ödeme talimatlarına ekstra kolaylık sağlıyorlar. Çeşitli puanlar ve indirimler, otomatik ödeme talimatıyla birlikte müşterilere sunuluyor.

Birden Fazla Bankadan Ödeme Talimatı Verilebilir Mi?

Kredi kartı üzerinden yalnızca bir banka ile otomatik ödeme talimatı verebilirsiniz. Hali hazırda bir bankadan otomatik ödeme talimatı verdiyseniz, başka bir bankadan otomatik ödeme talimatı vermeye çalışırsanız, banka bunu işleme almaz.

Hangi Ödemeler Otomatik Ödeme Talimatıyla Yapılır?

Otomatik ödeme talimatıyla birçok faturayı ödeme şansına sahipsiniz. Su, doğal gaz, elektrik, telefon, kira, Digiturk, Tivibu, D-Smart, Turkcell, Türk Telekom, Vodafone v.b. gibi birçok şeyi otomatik ödeme talimatıyla rahatlıkla ödeyebilirsiniz. Otomatik ödeme talimatı sayesinde faturalarınızı tek tek takip etmek zorunda kalmadan ödemelerinizi kolayca gerçekleştirebilirsiniz.

Otomatik Ödeme Talimatı Nasıl İptal Edilir?

Otomatik ödeme talimatını iptal etmek son derece kolay. Şubeye giderek, çağrı merkezine ulaşarak ya da internet bankacılığı yoluyla otomatik ödeme talimatını kolayca iptal edebilirsiniz.

Kredi kartı ile fatura ödeme işlemi son derece hızlı bir işlem. Otomatik ödeme talimatı verdiğinizde çeşitli fırsatlardan da yararlanabilirsiniz.

Hesabınızda Para Yoksa Otomatik Ödeme Çalışır Mı?

Hesabınızda para olmadığı takdirde, otomatik ödeme gerçekleşmez. Bu gibi durumlarda bankanız sizi sms ya da e-mail ile bilgilendirir. Ödenmemiş olan bu faturanızı, hesabınıza para yatırarak kendiniz ödeyebilirsiniz.

Artı Para (KMH) ve Fatura Ödemesi

Eğer kartınıza tanımlı bir KMH hesabınız varsa, hesabınızda para olmasa dahi otomatik ödeme işleminiz gerçekleşecektir. Bunun neticesinde tıpkı kredi kartı kullanır gibi ödeme yapmış olacaksınız. İsterseniz KMH özelliğini iptal edebilirsiniz.

Kredi kartı asgari ödeme işlemi de borca faiz işleten işlemler arasında yer alır. Aylık ödemeniz gereken minimum miktarı ödemiş olsanız dahi, kalan borcunuza ufak bir faiz eklenir.

Otomatik Ödeme Avantajları ve Dezavantajları

Otomatik ödeme  talimatı vermenin avantajları;

  • Faturaları unutma gibi probleminiz olmaz
  • Zamandan tasarruf edersiniz
  • Mesai saatleri içerisinde gidip fatura ödeme sıkıntısından kurtulursunuz. Bununla birlikte sıra da beklemezsiniz.
  • Bankaların tahsil etmiş olduğu hesap kesim ücretinden muaf olursunuz.
  • Kredi notunuz yükselir.

İnternet Bankacılığı İle Kredi Kartı İptal Edilir Mi?

Kredi kartı kapatma konusunda birçok farklı soru akıllara gelir. Bu sorulardan bir tanesi de internet bankacılığı yoluyla kredi kartı kapatma işleminin gerçekleştirilip gerçekleştirilemeyeceği sorusudur.

İnternet bankacılığı üzerinden kredi kartı kapatma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Yine internet bankacılığı üzerinden kredi kartı temassız özelliği kapatma işlemi de gerçekleştirilebilir.

İş bankası kredi kartı kapatma, Akbank kredi kartı kapatma, Yapı kredi kredi kartı kapatma gibi birçok farklı bankanın kartlarıyla ilgili birçok soru sorulmakta. Bu bankaların kartları, internet bankacılığı kanalıyla rahatlıkla kapatılabilir.

Makaleyi faydalı buldunuz mu?
Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp

Henüz yorum yapılmamış, yorumunuzu aşağıya ekleyin!


Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir