Kredili Mevduat Hesabı Nedir?

Diğer hesap türlerine kıyasla daha yeni bir mevduatlı hesap türü olan Kredili Mevduat Hesabı (KMH), acil nakit ihtiyacı duyan tüketiciler hızlı bir çözüm. Peki nedir Kredili Mevduat Hesabı?

Kredili Mevduat Hesabı Nedir?

Bankaların bireysel ya da kurumsal kullanıcılara sunduğu bir tür hesap hizmeti olan kredili mevduat hesapları, “avans hesap, ek hesap, artı para” gibi isimlendirmelerle yapılan bir uygulamadır. Bireysel ya da kurumsal müşterilere, bir genel kredi sözleşmesi çerçevesinde sunulan bu ek hesap hizmeti için müşterinin bir mevduat hesabı olması gerekiyor.

Bu mevduat hesabı ile ilişkilendirilen KMH’ler hesap sahibinin bakiyesinde para olmadığı durumlarda, önceden belirlenen bir limiti aşmamak kaydıyla müşterinin kredi çekebilmesini sağlıyor. Kredili mevduat hesabı üzerinden çekeceğiniz kredi için herhangi bir belge ibraz etmenize de şubeye gitmenize de gerek yok. İhtiyaç duyduğunuz anda eksi bakiyeye düşerek ihtiyacınız olan nakit desteğini sağlamış oluyorsunuz. Hesabınıza para yatırana kadar eksi bakiyenize yani aslında almış olduğunuz kredi borcuna faiz işlemeye devam ediyor. Hesabınıza para yatırdığınızda ise eksi bakiyeniz artıya geçiyor. Kredili mevduat hesabı başvurusu içinse bankanızla görüşmenizi tavsiye ederiz.

Siz de KMH kullanmak isteyen bir tüketiciyseniz öncelikle ihtiyaç kredisi araştırmanızı öneririz.  Kredili mevduat hesabı üzerinden kredi almak daha kolay olsa da faiz oranı arasındaki fark nedeniyle ihtiyaç kredisi daha avantajlı olabilir.  Bunun için yapmanız gereken Hangikredi.com’un kredi hesaplama aracı ile size en uygun ve düşük faizli ihtiyaç kredisi seçeneklerini karşılaştırmak ve bütçeniz için avantajlı olan seçeneğe hemen başvurmak.
En Uygun İhtiyaç Kredisini Bul

Makaleyi faydalı buldunuz mu?
Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp

Henüz yorum yapılmamış, yorumunuzu aşağıya ekleyin!


Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir