Kredi Kartı İle SGK Ödeme

İşletmenize ait SGK ödemelerini kredi kartınız ya da banka kartınızla yaparak hem taksit avantajlarından yararlanabilir hem de online ödeme seçeneği ile zamandan tasarruf edebilirsiniz.

Bankalar Arası Kart Merkezi (BKM) ve Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK)’nın ortak çalışması ile kredi kartı ve banka kartı ile SGK prim ödeme işlemleri gerçekleştirilebiliyor. Bankaların internet bankacılığı hizmetleri kullanılarak rahatlıkla SGK ödemeleri yapmak mümkün. Bu hizmetten tüm bankaların kullanıcıları yararlanabiliyor. Fakat hepsinin farklı farklı işlem hizmet ücreti olabiliyor.

Kredi Kartı ile Prim Ödeme İşleminden Faydalanma Şartları

Kredi kartı ile prim ödeme işleminden faydalanmak için bir takım şartlar bulunuyor. Bu şartları yerine getiren her vatandaş kolaylıkla bu hizmetten yararlanarak primlerini internet üzerinden ödeyebiliyor. Bu hizmetten faydalanmak için öncelikle internet bankacılığı hesabınızın bulunması gerekiyor. Bu hesapla dilediğiniz gibi SGK primlerinizi ödemeniz mümkün. Bununla beraber eğer özel sektörde çalışıyorsanız bu hizmetten yararlanamıyorsunuz. Çünkü SGK ödemeleriniz işvereniniz tarafından yapılıyor.

Kredi Kartı ile Sigorta Prim Ödemesi Nereden Yapılabilir?

Kredi kartı ile sigorta prim ödemesi için e-devlet sistemine girebilir ya da bankaların internet şubeleri üzerinden ödeme yapabilirsiniz.

Kredi Kartı ile E-Devlet Üstünden SGK Prim Ödeme

Kredi kartı ile e-devlet üzerinden ödeme yapmak oldukça basit bir işlem. Bunun için öncelikle E-devlet şifrenizin olması gerekiyor. Aldığınız şifre ile e-devlet sistemine giriş yaptıktan sonra SGK başlığı altındaki menüden prim ödemeye tıklayarak, kredi kartınızla ödemenizi kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

Kredi Kartı İle Banka Aracılığıyla SGK Prim Ödeme

Bankaların internet bankacılığı hizmetinden yararlanarak da SGK prim ödemelerinizi yapmanız mümkün. Bunun için mobil şube şifrenizin olması gerekiyor. Bununla beraber mutlaka sicil numaranızı da bilmeniz lazım. Bu numara ile mobil şubeye girerek her ay düzenli bir biçimde SGK prim ödemelerinizi yapabilirsiniz. Hatta otomatik ödeme talimatı vererek, direkt olarak uğraşmadan ödemelerinizi yapmanız mümkün.

Kredi Kartı İle Yapılabilen Vergi Ödemeleri

Kredi kartı ile fatura ödeme ve çeşitli vergileri da ödemeniz de mümkün. Kartınızla şu vergileri internet üzerinden rahatlıkla ödeyebilirsiniz:

Motorlu Taşıtlar Vergisi (MTV): Gelir İdaresi Başkanlığı Vergi Dairesi sitesine girerek kredi kartı ile MTV ödemesi yapabilirsiniz.

Emlak Vergisi: İki taksit halinde ödenen emlak vergisini de internet üzerinden yapabilirsiniz. Bunun için de yine Gelir İdaresi Başkanlığı Vergi Dairesi internet sitesine giriş yapmanız gerekecek. Bu şekilde kredi kartı ile emlak vergisi ödeme işlemini de gerçekleştirebilirsiniz.

Aşağıdaki tablodan online SGK ödemesi yapabileceğiniz banka ve kredi kartlarını görebilirsiniz.

BankaKart TürüHizmet/Komisyon Ücreti
Garanti BankasıBonus Business, Miles&Smiles Business, Easy Card, Filo Card, American Express Business, American Express Corporate ve Garanti Corporate Visa75 TL’den az ödemeler için 1,25 TL, 75 TL ve üzeri ödemeler için ödeme tutarının %1,75 komisyon.
İş BankasıBireysel kredi kartları, şirket kredi kartları ve bankamatik kartlarıBelirtilmemiş.
AkbankTüm kartlarBelirtilmemiş
QNB FinansbankCardFinans, QNB Finansbank banka kartıKredi kartı ile ödemede%2,50 işlem ücreti alınır, banka kartı ile yapılan ödemelerden ücret alınmaz.
VakıfBankBusinessCard, WorldCardBelirtilmemiş.
HalkbankParaf KartÖdenen tutarın %0,95’i kadar.
Türkiye FinansHappy Kart, Haremeyn Kart, Türkiye Finans Kredi Kartı, Business Kart, Ticari Kart ve Siftah KartÖdenen tutarın %1,75 ‘si kadar.
Ziraat BankasıBankkart Combo Kredi Kartı, banka kartıBelirtilmemiş.
TEBTEB Patron Kart, TEB Business KartBelirtilmemiş.

Kredi Kartlarını İncelemek İçin Tıklayın!

Kredi Kartı İle SGK Ödeme
4.7 (93.33%) 6 vote[s]
Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp

Henüz yorum yapılmamış, yorumunuzu aşağıya ekleyin!


Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir