Üyelik aktivasyonunuz tamamlanmadı!

Özel Sağlık Sigortasında Aile Paketleri

Merve Mumcu

Merve Mumcu

3.12.2015

Sağlık hizmetleri devlet tarafından karşılanıyor olsa da özel hastanelerin sağladığı kolaylıklar insanları özel sağlık kuruluşlarını tercih etmeye itiyor.

Özel Sağlık Sigortasında Aile Paketleri

Özel sağlık kuruluşlarından uygun fiyatlarla hizmet alabilmek içinse özel sağlık sigortası yaptırmak şart.

Sağlık hizmetleri devlet tarafından karşılanıyor olsa da özel hastanelerin sağladığı kolaylıklar insanları özel sağlık kuruluşlarını tercih etmeye itiyor. Özel sağlık kuruluşlarından uygun fiyatlarla hizmet alabilmek içinse özel sağlık sigortası yaptırmak şart.

Özel sağlık sigortası ile küçük tutarlı prim ödemeleri yaparak ihtiyacınız olduğunda en iyi sağlık hizmetini özel sağlık kuruluşlarından düşük tutarlarla ya da poliçenizin kapsamına göre hiçbir tutar ödemeden sağlayabilirsiniz. Sağlık sigortası yaptırmayı ya da sigorta poliçenizi yeniletmeyi düşünüyorsanız aile paketlerinden faydalanabilirsiniz.

Aile Paketi Nedir?

Özel sağlık sigortasında yer alan aile paketi uygulaması en basit anlatımıyla poliçenize aile bireylerinizi de dahil ettirmeniz anlamına gelir. Pek sigorta firmasının sunduğu bu avantajlı seçenek sayesinde kendi poliçenize eşinizi ve çocuklarınızı da dahil ettirebilirsiniz.

Özel sağlık sigortasında aile paketi uygulamasından faydalanmak size maddi anlamda avantaj sağlar. Eşiniz ve çocuklarınız için yeni bir poliçe yaptırmak yerine var olan sigorta poliçenizden faydalanabilirler.

Aile Paketinden Kimler Faydalanabilir?

Sizin bir sigorta poliçeniz varsa eşiniz, çocuklarınız ve evlat edindiğiniz çocuklarınız sizin poliçenizden faydalanabilirler. Pek çok sigorta şirketinin sunduğu bu imkan sayesinde eşiniz ve çocuklarınız için yeni bir poliçe satın almanıza gerek kalmaz.

Aile Paketinden Nasıl Faydalanırım?

Aile paketinden faydalanabilmek için zamanlama çok önemli. Evlilik, doğum ya da evlat edinme işlemlerinin gerçekleşmesinden sonra sigorta şirketinin belirlediği süre içerisinde gerekli resmi evraklarla sigorta şirketine başvuruda bulunarak aile paketi uygulamasından faydalanabilirsiniz. Evlendiyseniz evlilik cüzdanı, çocuk sahibi olduysanız doğum belgesi, evlat edindiyseniz evlat edinme belgeleri ile sigorta şirketine başvurmanız yeterli olacaktır. Sigorta şirketi gerekli görürse farklı belgeler de talep edebilir. Aile bireylerini de poliçenize dahil ettirmek istiyorsanız, sigorta şirketinizle görüşerek son başvuru tarihini öğrenmenizi tavsiye ederiz.

Ailenizi de dahil ettirebileceğiniz en avantajlı sağlık sigortasını bulmak için Hangikredi.com Sigorta sayfasından özel sağlık sigortası sorgulaması yapabilir, özel sağlık sigortası fiyatları ile ilgili bilgi alabilirsiniz.

Özel Sağlık Sigortası Fiyatları

Yazar Hakkında

Merve Mumcu

1990 yılı doğumlu olan Merve Mumcu Bayraklı, Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü mezunu olup, 2014 yılından bu yana HangiKredi’de editörlük ve kıdemli pazarlama uzmanı görevlerini başarıyla sürdürmektedir.

Devamını Oku

Bu makale size ne kadar faydalı oldu?

0 Oy

-

0 Puan

Oy verdiğiniz için teşekkür ederiz. 😊

Yorum Yazın

Konuyla ilgili sormak ya da eklemek istedikleriniz için yorum bırakabilirsiniz.

Yorum Yapılmamış

Son Eklenen İçerikler

 • Adım Adım Tapu Alım ve Satım İşlemleri 4.01.2021

  Adım Adım Tapu Alım ve Satım İşlemleri

 • Parite Nedir? 3.01.2021

  Parite Nedir?

 • En Hızlı İnternet Altyapısı Sunan Firmalar 3.01.2021

  En Hızlı İnternet Altyapısı Sunan Firmalar

 • Kesin Onaylı Kredi Nedir? Nasıl Alınır? 3.01.2021

  Kesin Onaylı Kredi Nedir? Nasıl Alınır?

Size daha iyi hizmet sunabilmek için sitemizde çerezler kullanıyoruz. Ayrıntılı bilgi için Gizlilik Politikamızı ve Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.