Üyelik aktivasyonunuz tamamlanmadı!

Bebek Sağlık Sigortası

Merve Mumcu

Yayımlama Tarihi: 25.09.2014 Güncelleme Tarihi: 25.03.2021

Bebek sağlık sigortası ile ilgili detaylar HangiKredi'de.

Bebek Sağlık Sigortası
Sigorta, hayatımızın her alanında hem maddi hem de bedeni hasarlar konusunda bizi mali güvence altına alır. Bebeğinizin sağlık masraflarını güvence altına almanızı sağlayacak bebek sağlık sigortası ile ilgili bilgilere bu içerikten ulaşabilirsiniz!

Sağlık giderlerinin karşılanmasını sağlayan özel sağlık sigortası 18-65 yaş arasındaki tüm bireylere yapılabilmektedir. 18 yaşından küçük bireyler ise ebeveynlerinin sigortasında poliçesine dahil ettirilerek sağlık sigortası imkanlarından faydalanabilirler. Bebek sağlık sigortası ise yeni doğmuş bebeklere uygulanan bir sigorta türüdür. Sigorta şirketleri tarafından “yenidoğan sigortası” ya da “hoş geldin bebek sigortası” gibi isimlerle adlandırılan bu sigorta ile yeni doğmuş bebeğinizin sağlık giderleri, sigorta şirketinin sunduğu limitler çerçevesinde sigorta şirketi tarafından karşılanır.

Bebek sağlık sigortası konusunda bazı sigorta şirketleri ebeveynlerde de sigortalı olma şartı ararken, bazı sigorta şirketleri böyle bir şart aramaz. Ebeveynde sigortalı olma durumu aramayan sigorta şirketleri bebekleri doğrudan sigortalar.

Bebek sigortalarında bekleme süresi bulunmaz. Sigortalanan bebek doğduğu andan itibaren sigortalı olur. Bebek sağlık sigortasının içerdiği teminatlar sigorta şirketlerine göre farklılık gösterse de temel olarak yatarak tedavi, yoğun bakım ünitesi, yurt dışında tedavi, evde bakım, hastane sonrası tedavi gibi hizmetleri kapsar. Ek teminatlar arasında evde anne eğitimi gibi hizmetler de bulunabilen bebek sigortası paketlerini detaylı bir şekilde inceleyip karşılaştırma yaparak karar vermenizde fayda var.


Hangikredi.com Sigorta sayfası üzerinden sigorta sorgulama işlemi yapabilir, teklif alabilirsiniz.

close icon

Yazar Hakkında

yazar
Merve Mumcu

1990 yılı doğumlu olan Merve Mumcu Bayraklı, Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü mezunu olup, 2014 yılından bu yana HangiKredi’de editörlük ve kıdemli pazarlama uzmanı görevlerini başarıyla sürdürmektedir.

Devamını Oku

Bu makale size ne kadar faydalı oldu?

1 Oy

-

4 Puan

Oy verdiğiniz için teşekkür ederiz. 😊

Yorum Yazın

yorum yaz

Konuyla ilgili sormak ya da eklemek istedikleriniz için yorum bırakabilirsiniz.

Yorum Yapılmamış

Son Eklenen İçerikler

 • IBAN Sorgulama Nedir, Banka IBAN Adresleri Neler? 7.10.2021

  IBAN Sorgulama Nedir, Banka IBAN Adresleri Neler?

 • Kredi Kartı mı Yoksa Nakit mi Kullanılmalı? 1.10.2021

  Kredi Kartı mı Yoksa Nakit mi Kullanılmalı?

 • ÖTV Muafiyeti Nedir? 1.10.2021

  ÖTV Muafiyeti Nedir?

 • Güvenli İnternet İçin Nelere Dikkat Edilmeli? 1.10.2021

  Güvenli İnternet İçin Nelere Dikkat Edilmeli?

Size daha iyi hizmet sunabilmek için sitemizde çerezler kullanıyoruz. Ayrıntılı bilgi için Gizlilik Politikamızı ve Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.

ikon