Bebek Sağlık Sigortası

Bebek sağlık sigortası ile ilgili detaylar Hangikredi.com’da.

Sigorta, hayatımızın her alanında hem maddi hem de bedeni hasarlar konusunda bizi mali güvence altına alır. Sağlık giderlerinin karşılanmasını sağlayan özel sağlık sigortası 18 – 65 yaş arasındaki tüm bireylere yapılabilmektedir. 18 yaşından küçük bireyler ise ebeveynlerinin sigortasında poliçesine dahil ettirilerek sağlık sigortası imkanlarından faydalanabilirler.

Bebek sağlık sigortası ise yeni doğmuş bebeklere uygulanan bir sigorta türüdür. Sigorta şirketleri tarafından “yenidoğan sigortası” ya da “hoş geldin bebek sigortası” gibi isimlerle adlandırılan bu sigorta ile yeni doğmuş bebeğinizin sağlık giderleri, sigorta şirketinin sunduğu limitler çerçevesinde sigorta şirketi tarafından karşılanır.

Bebek sağlık sigortası konusunda bazı sigorta şirketleri ebeveynlerde de sigortalı olma şartı ararken, bazı sigorta şirketleri böyle bir şart aramaz. Ebeveynde sigortalı olma durumu aramayan sigorta şirketleri bebekleri doğrudan sigortalar.

Bebek sigortalarında bekleme süresi bulunmaz. Sigortalanan bebek doğduğu andan itibaren sigortalı olur. Bebek sağlık sigortasının içerdiği teminatlar sigorta şirketlerine göre farklılık gösterse de temel olarak yatarak tedavi, yoğun bakım ünitesi, yurt dışında tedavi, evde bakım, hastane sonrası tedavi gibi hizmetleri kapsar. Ek teminatlar arasında evde anne eğitimi gibi hizmetler de bulunabilen bebek sigortası paketlerini detaylı bir şekilde inceleyip karşılaştırma yaparak karar vermenizde fayda var.

Hangikredi.com Sigorta sayfası üzerinden sigorta sorgulama işlemi yapabilir, teklif alabilirsiniz.

Özel Sağlık Sigortası Sorgulama

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0 Yorum

İlk yorumu siz yapmak ister misiniz?

Burada yer alan bilgi, yorum ve cevaplar, sorularınızı cevaplayan Hangikredi.com uzmanlarının kişisel bilgileriyle sınırlıdır ve sadece yardımcı olmak amaçlıdır. Bu yorum ve cevaplar bir danışmanlık veya tavsiye niteliğinde değildir. Sorunuza ve somut olaya uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak karar verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Sorununuzla ilgili profesyonel ve mesleki bilgisi olan kişilerden görüş almadan hareket etmemenizi öneririz