Üyelik aktivasyonunuz tamamlanmadı!

hangikredi.com

Bebek Sağlık Sigortası

HangiKredi Uzman Yazarları

Yayımlama Tarihi: 25.09.2014 Güncelleme Tarihi: 30.03.2023

Sigorta, hayatımızın her alanında hem maddi hem de bedeni hasarlar konusunda bizi mali güvence altına alır.

Bebek Sağlık Sigortası
Bebeğinizin sağlık masraflarını güvence altına almanızı sağlayacak bebek sağlık sigortası ile ilgili bilgilere bu içerikten ulaşabilirsiniz!

Sağlık giderlerinin karşılanmasını sağlayan özel sağlık sigortası 18-65 yaş arasındaki tüm bireylere yapılabilmektedir. 18 yaşından küçük bireyler ise ebeveynlerinin sigortasında poliçesine dahil ettirilerek sağlık sigortası imkanlarından faydalanabilirler. Bebek sağlık sigortası ise yeni doğmuş bebeklere uygulanan bir sigorta türüdür. Sigorta şirketleri tarafından “yenidoğan sigortası” ya da “hoş geldin bebek sigortası” gibi isimlerle adlandırılan bu sigorta ile yeni doğmuş bebeğinizin sağlık giderleri, sigorta şirketinin sunduğu limitler çerçevesinde sigorta şirketi tarafından karşılanır.

Bebek sağlık sigortası konusunda bazı sigorta şirketleri ebeveynlerde de sigortalı olma şartı ararken, bazı sigorta şirketleri böyle bir şart aramaz. Ebeveynde sigortalı olma durumu aramayan sigorta şirketleri bebekleri doğrudan sigortalar.

Bebek sigortalarında bekleme süresi bulunmaz. Sigortalanan bebek doğduğu andan itibaren sigortalı olur. Bebek sağlık sigortasının içerdiği teminatlar sigorta şirketlerine göre farklılık gösterse de temel olarak yatarak tedavi, yoğun bakım ünitesi, yurt dışında tedavi, evde bakım, hastane sonrası tedavi gibi hizmetleri kapsar. Ek teminatlar arasında evde anne eğitimi gibi hizmetler de bulunabilen bebek sigortası paketlerini detaylı bir şekilde inceleyip karşılaştırma yaparak karar vermenizde fayda var.


Hangikredi.com sigorta sayfamız üzerinden sigorta sorgulama işlemi yapabilir, teklif alabilirsiniz.

close icon

Yazar Hakkında

yazar
HangiKredi Uzman Yazarları

Finansal uzmanlıkları doğrultusunda en doğru ve en güncel bilgileri sizler için derleyen Hangikredi.com uzman finans yazarları; kredi, mevduat ve para gibi pek çok konuyu sizler için kaleme almaktadır.

Devamını Oku

Bu makale size ne kadar faydalı oldu?

1 Oy

-

4 Puan

Oy verdiğiniz için teşekkür ederiz. 😊

Yorum Yazın

yorum yaz

Konuyla ilgili sormak ya da eklemek istedikleriniz için yorum bırakabilirsiniz.

Yorum Yapılmamış

Son Eklenen İçerikler

 • Kar/Zarar Dağıtımı Nedir? 22.09.2023

  Kar/Zarar Dağıtımı Nedir?

 • Vergi Muhasebesi Nedir? 21.09.2023

  Vergi Muhasebesi Nedir?

 • Stopaj Nedir? Nasıl Hesaplanır? 21.09.2023

  Stopaj Nedir? Nasıl Hesaplanır?

 • İç Kontrol Nedir? 19.09.2023

  İç Kontrol Nedir?

Size daha iyi hizmet sunabilmek için sitemizde çerezler kullanıyoruz. Ayrıntılı bilgi için Gizlilik Politikamızı ve Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.

ikon