Üyelik aktivasyonunuz tamamlanmadı!

hangikredi.com

Grup Sağlık Sigortası Nedir?

HangiKredi Uzman Yazarları

Yayımlama Tarihi: 21.06.2016 Güncelleme Tarihi: 3.01.2022

Sağlık hepimiz için en önemli şey.

Grup Sağlık Sigortası Nedir?
Olası risk durumları için sağlık giderlerini karşılamak ve daha iyi, daha hızlı hizmet alabilmek için sağlık sigortası yaptırmak pek çok kişinin tercihi. Sağlık sigortasını bireysel olarak yaptırabileceğiniz gibi grup olarak da yaptırabilirsiniz. 

Bireysel sağlık sigortasında olduğu gibi grup sağlık sigortasının da tüketici için bazı avantajları var.

Birkaç kişinin bir araya gelerek özel şartlar ile özel sağlık sigortası yaptırmasına grup sağlık sigortası denilir.  Özellikle şirketler, çalışanlarına çalışanlarının ailelerini de kapsayacak şekilde grup sağlık sigortası yaptırarak çalışanlarının motivasyonunu arttırmayı hedefler. Ayrıca grup olarak sigorta yaptırılmak istendiğinde çeşitli indirimler de söz konusu olur. Kurumlar için çalışanlarına özel sağlık sigortası yaptırmanın bir diğer avantajı da ödenen özel sağlık sigortası primlerinin vergiden düşürülebilmesi.

Herhangi bir kurum, çalışanları için grup sağlık sigortası yaptırmak istediğinde sigorta şirketi tarafından sigorta yaptıracak kurumun iş alanına göre risk değerlendirmesi yapılabilir. Böyle bir değerlendirme yapılırsa bu değerlendirmenin sonucuna göre poliçeye dahil olacak hizmet ve limitler belirlenir.

Grup sağlık sigortası kapsamında yer alan yatarak tedavi ve ayakta tedavi teminatı bireysel sigortalarla aynıdır. Bu teminatların kapsamında acil müdahale, ameliyat, kontroller, tetkikler, muayene, laboratuvar hizmetleri yer alır. Poliçenin kapsamına göre bu hizmetlerin tamamından ya da bir kısmından limitli ya da limitsiz olarak faydalanılabilir.

Grup sağlık sigortası kurumlar tarafından çalışanlarına yapılabileceği gibi kişiler tarafından da yapılabilir. Siz de aileniz ile ya da birkaç arkadaş bir araya gelerek birlikte grup sağlık sigortası talebinde bulunabilir ve indirimli fiyatlarla sigorta yaptırabilirsiniz.

Kendinizin ve ailenizin sağlığı için özel sağlık sigortası yaptırmak istiyorsanız Hangikredi.com Sigorta sayfasından en avantajlı özel sağlık sigortası tekliflerine kolayca ulaşabilirsiniz.

close icon

Yazar Hakkında

yazar
HangiKredi Uzman Yazarları

Finansal uzmanlıkları doğrultusunda en doğru ve en güncel bilgileri sizler için derleyen Hangikredi.com uzman finans yazarları; kredi, mevduat ve para gibi pek çok konuyu sizler için kaleme almaktadır.

Devamını Oku

Bu makale size ne kadar faydalı oldu?

0 Oy

-

0 Puan

Oy verdiğiniz için teşekkür ederiz. 😊

Yorum Yazın

yorum yaz

Konuyla ilgili sormak ya da eklemek istedikleriniz için yorum bırakabilirsiniz.

Yorum Yapılmamış

Son Eklenen İçerikler

 • E-Devlet Üzerinden SGK Sorgulama İşlemleri Nasıl Yapılır? 30.09.2022

  E-Devlet Üzerinden SGK Sorgulama İşlemleri Nasıl Yapılır?

 • Kesin Onaylı Kredi Kartı Nedir? 28.09.2022

  Kesin Onaylı Kredi Kartı Nedir?

 • HangiKredi'den Ümraniyespor Forması Hediye 28.09.2022

  HangiKredi'den Ümraniyespor Forması Hediye

 • Dijital Ayak İzi Nedir? 27.09.2022

  Dijital Ayak İzi Nedir?

Size daha iyi hizmet sunabilmek için sitemizde çerezler kullanıyoruz. Ayrıntılı bilgi için Gizlilik Politikamızı ve Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.

ikon