Grup Sağlık Sigortası Nedir?

Sağlık hepimiz için en önemli şey. Olası risk durumları için sağlık giderlerini karşılamak ve daha iyi, daha hızlı hizmet alabilmek için sağlık sigortası yaptırmak pek çok kişinin tercihi. Sağlık sigortasını bireysel olarak yaptırabileceğiniz gibi grup olarak da yaptırabilirsiniz. Bireysel sağlık sigortasında olduğu gibi grup sağlık sigortasının da tüketici için bazı avantajları var.

Birkaç kişinin bir araya gelerek özel şartlar ile özel sağlık sigortası yaptırmasına grup sağlık sigortası denilir.  Özellikle şirketler, çalışanlarına çalışanlarının ailelerini de kapsayacak şekilde grup sağlık sigortası yaptırarak çalışanlarının motivasyonunu arttırmayı hedefler. Ayrıca grup olarak sigorta yaptırılmak istendiğinde çeşitli indirimler de söz konusu olur. Kurumlar için çalışanlarına özel sağlık sigortası yaptırmanın bir diğer avantajı da ödenen özel sağlık sigortası primlerinin vergiden düşürülebilmesi.

Herhangi bir kurum, çalışanları için grup sağlık sigortası yaptırmak istediğinde sigorta şirketi tarafından sigorta yaptıracak kurumun iş alanına göre risk değerlendirmesi yapılabilir. Böyle bir değerlendirme yapılırsa bu değerlendirmenin sonucuna göre poliçeye dahil olacak hizmet ve limitler belirlenir.

Grup sağlık sigortası kapsamında yer alan yatarak tedavi ve ayakta tedavi teminatı bireysel sigortalarla aynıdır. Bu teminatların kapsamında acil müdahale, ameliyat, kontroller, tetkikler, muayene, laboratuvar hizmetleri yer alır. Poliçenin kapsamına göre bu hizmetlerin tamamından ya da bir kısmından limitli ya da limitsiz olarak faydalanılabilir.

Grup sağlık sigortası kurumlar tarafından çalışanlarına yapılabileceği gibi kişiler tarafından da yapılabilir. Siz de aileniz ile ya da birkaç arkadaş bir araya gelerek birlikte grup sağlık sigortası talebinde bulunabilir ve indirimli fiyatlarla sigorta yaptırabilirsiniz.

Kendinizin ve ailenizin sağlığı için özel sağlık sigortası yaptırmak istiyorsanız Hangikredi.com Sigorta sayfasından en avantajlı özel sağlık sigortası tekliflerine kolayca ulaşabilirsiniz.

Özel Sağlık Sigortası Fiyatları

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0 Yorum

İlk yorumu siz yapmak ister misiniz?

Burada yer alan bilgi, yorum ve cevaplar, sorularınızı cevaplayan Hangikredi.com uzmanlarının kişisel bilgileriyle sınırlıdır ve sadece yardımcı olmak amaçlıdır. Bu yorum ve cevaplar bir danışmanlık veya tavsiye niteliğinde değildir. Sorunuza ve somut olaya uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak karar verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Sorununuzla ilgili profesyonel ve mesleki bilgisi olan kişilerden görüş almadan hareket etmemenizi öneririz