Özel Sağlık Sigortası Hakkında Merak Edilenler

Sigorta türleri arasında en çok ilgi gören ve herkes için önemli bir sigorta seçeneği olan sağlık sigortası ile ilgili Hangikredi.com olarak sürekli surette hizmet vermeye ve yardımcı olmaya deva ediyoruz.

Sigorta şirketleri ve sigorta paketleri arasında yer alan en uygun sigorta fiyatları ve tekliflerini en güncel verilerle tek bir ekranda incelemek, detaylarıyla görerek sizin için uygun seçeneğe güvenle başvuru yapmak için Hangikredi.com sigorta karşılaştırma aracından faydalanabilirsiniz. Verdiğimiz bu hizmetin yanı sıra öne çıkan sigorta ürün ve kampanyaları ile ilgili bilgiler üzerine yazdığımız yazılarla da sizlere yardımcı olmaya çalışıyoruz.

Siz de yakın zamanda sağlık sigortası başvurusu yapacaksanız ya da henüz yaptıysanız, aklınıza takılan bazı soruları cevaplarıyla aşağıda bulabilirsiniz.

Kimler Sağlık Sigortası Yaptırabilir?

Sağlık sigortası, kişilere çeşitli sağlıksal ve hayati risklere karşı ekonomik güvence vermeyi amaçladığı için, sigorta şirketlerinin de bazı yaş kısıtlamaları söz konusu oluyor.

Sağlık sigortası yaptırmak için çoğunlukla belirlenen yaş sınırı 0 ile 60 yaş arası olmuştur. Daha önceki yıllarda 18 yaş ve üzeri için geçerli olan yaş sınırı artık yeni doğan çocukların dahi sigortalanmasına olanak tanıyor. Elbette 18 yaşına kadarki sigortalıların ailesi ile birlikte sigortalanmak zorunda olduğunu belirtelim.

Özel Sağlık Sigortası Sorgulama

Hangi Sağlık Sigortasına Başvurmak Gerekir?

En iyi sağlık sigortası elbette ihtiyaçlarınıza en iyi cevap verendir. Bu yüzden de en ucuz sağlık sigortası ile en iyi sigorta tarifelerini karıştırmakta fayda var. Dolayısıyla öncelikle kendi hayatınızı ve hayat biçiminizin içerdiği risk gruplarını yeterince analiz etmeniz gerekiyor. Bu sayede hem hayatınızdaki muhtelif risklere karşı tam bir güvence edinmiş olursunuz, hem de sigorta fiyatları tam olarak beklentilerinize hitap edecek duruma gelmiş olur.

Özel Sağlık Sigortası Vergi İndirimi Nedir?

Sağlık Sigortasında Ömür Boyu Yenileme Garantisi

Sağlık sigortası süresi poliçeler için standart olarak 1 yıl şeklinde belirlenmekte. Bu da her poliçe dönemin sonunda sigortanın geçerliliğini kaybettiği ve sigortaya devam etmek istiyorsanız ek bir işlem olarak sigorta yenileme işlemi yapmanız gerektiği anlamına geliyor.

Bunun haricinde bir de sağlık sigortasında ömür boyu yenileme garantisi yer alır ve sigorta poliçenizdeki planlamanın ömür boyu devam edeceğini içerir.

Ancak bu seçeneği kullanırken unutmamak gerek ki, ömür boyu yenileme garantisine sahip olan sigorta paketi, daha sonra poliçede yenilik yapılmasına engel teşkil eder. Yani sigorta kapsamı içerisinde yer almayan bir hastalık ya da risk olduğunda anlaşmalı sigorta şirketiniz için için sigorta primlerini artırmayacak.

Sağlık Sigortasına Aileyi Dahil Etmek

Özel sağlık sigortası sahibi olanların en çok merak ettiği konulardan birisi de sigorta paketi kapsamına kişinin ailesini, yani eşini ve çocuklarını alıp alamayacağı konusu. Böyle bir işlem mümkün tabii ki fakat bazı değişik uygulamaların söz konusu olmasıyla.

Yapılmış ve uygulanmakta olan sigorta poliçeniz kapsamına eşinizi, yeni doğmuş çocuğunuzu ya da evlat edinilen bir çocuğu doğum ya da evlat edinme tarihinden itibaren farklı süreler kapsamında dahil etmek mümkün.

Sigorta Ettiren ve Sigortalı Kimdir?

Anlam karmaşası yaşanan konulardan birisi de poliçelerde ve çeşitli kaynaklarda geçen sigorta ettiren ve sigortalı kimlikleri arasındaki farklar.

Özel sağlık sigortası terminolojisine göre sigorta ettiren kişi, sigorta ödemesini yapan kişi oluyor. Yani sigorta ile ilgili sözleşmesi imzalayan ve belirtilen ödemeleri yapmak ile yükümlü olan kişi anlamına geliyor. Sigortalı ise sigortadan faydalanan, poliçe kapsamındaki risklerde sigortanın belirttiği imkanlardan yararlanan kişi oluyor. Bu iki terimi ayrı olmasından anlaşılabileceği gibi bu ikisi aynı kişi de olabilir, farklı da olabilir.

Özel Sağlık Sigortası Sorgulama
Makaleyi faydalı buldunuz mu?
Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp

Henüz yorum yapılmamış, yorumunuzu aşağıya ekleyin!


Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir