Mortgage nedir?

Türkiye’ye ilk geldiği zaman ev sahibi olmak isteyenler için bir çıkış yolu oldu mortgage sistemi… İlk zamanlar ne olduğu, kapsamı ve yararları tam olarak anlaşılmasa da zamanla hem tüketiciler hem de bankalar tarafından oldukça benimsendi.

Merve Mumcu / Hangikredi.com

Peki temelde bir konut kredisi olan Mortgage tam olarak ne anlama geliyor? Mortgage kredisine başvurabilmek için hangi belgelere ihtiyaç var?

Hangikredi.com pazarlama ekibinden Sercan Çiçek yanıtlıyor…

Mortgage nedir?

Mortgage konut kredisidir. Yani bankanın ipotek karşılığında tüketiciye kredi vermesidir. Tüketicinin almak istediği ev banka tarafından ipotek altına alınır ve borcun ödenmesi durumunda ipotek kalkar.

Mortgage başvurusu için neler gereklidir?

Mortgage başvurusu için nüfus cüzdanı, adres teyidi amacıyla ikametgâh veya fatura, alınacak konuta ait tapu fotokopisi ve gelir durumunu gösteren belge yeterlidir. Bunların dışında banka dilerse başka belgeler de talep edebilir.

 

 

Mortgage kredi hesaplaması için Hangikredi.com konut kredisi sayfasından destek alabilirsiniz.
Konut Kredisi Hesapla


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0 Yorum

İlk yorumu siz yapmak ister misiniz?

Burada yer alan bilgi, yorum ve cevaplar, sorularınızı cevaplayan Hangikredi.com uzmanlarının kişisel bilgileriyle sınırlıdır ve sadece yardımcı olmak amaçlıdır. Bu yorum ve cevaplar bir danışmanlık veya tavsiye niteliğinde değildir. Sorunuza ve somut olaya uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak karar verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Sorununuzla ilgili profesyonel ve mesleki bilgisi olan kişilerden görüş almadan hareket etmemenizi öneririz