KOBİ (Esnaf) kredisi nedir, nasıl alınır?

Esnafların nakit ihtiyacı için başvurabileceği KOBİ kredileriyle ilgili detayları Hangikredi.com olarak derledik. 

KOBİ kredisi nedir?

KOBİ kredisi ya da diğer adıyla ‘Esnaf Kredisi’ esnafların kolay ödeme koşuluyla bankalardan aldıkları, işlerini geliştirmek için bir kredi türüdür.

Kimler KOBİ kredisinden faydalanabilir?

KOBİ kredisi kullanabilmek için KOBİ statüsünde olmanız gerekiyor. İş yerinizi geliştirmek için nakit ihtiyacına gereksinim duyduğunuzda KOBİ kredisi için bankaya müracaatta bulunabilirsiniz. Eğer KOBİ statüsünde değilseniz ve iş yeri açmayı düşünüyorsanız bunun için KOBİ kredisi kullanmalısınız. Bunun için bankaların farklı kredi türlerini incelemeniz gerekiyor. Örneğin ihtiyaç kredisinden destek alabilirsiniz bu konuda.

KOBİ Kredisi Başvurusu

KOBİ kredisi nasıl alınıyor?

KOBİ kredisinde her bankanın sunduğu hizmet, kredi olanakları, kredi miktarı farklılık göstermektedir. KOBİ kredisi kullanmak için kimlik, vergi levhası ve mutlaka Oda’ya kayıt belgesi gerekiyor. Belgelerinizi bankaya ibraz ettikten sonra krediniz incelenerek banka tarafından olumlu ya da olumsuz dönüş sağlanmaktadır. Süreç bundan sonra eğer olumlu olursa banka doğrultusunda devam etmektedir.

Bankaların esnaflar için krediden başka sunduğu avantajlar da var mı?

KOBİ paketleri var. Örneğin ticari kartlar, post cihazı, proje ve yatırım için kullanılan krediler, gayri nakdi kredi, hammadde kredileri gibi bankalar spesifik çözümler sunmakta.

Ticari Kredi Kartı Başvurusu
KOBİ (Esnaf) kredisi nedir, nasıl alınır?
5 (100%) 1 vote[s]
Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp

Henüz yorum yapılmamış, yorumunuzu aşağıya ekleyin!


Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir