Üyelik aktivasyonunuz tamamlanmadı!

Kredi Yapılandırma

Merve Mumcu

Yayımlama Tarihi: 4.12.2012 Güncelleme Tarihi: 24.11.2020

Konut kredisi başta olmak üzere bütün kredi türlerinde, kredi borcunu ödeyemeyenler için sunulan bir borç ödeme sistemi olduğunu biliyor musunuz? Bankacılık terimi olarak “refinansman” adı verilen bu kredi yapılandırma sistemi sayesinde, ödeyemediğiniz kredi borcunuzu ödemeniz daha mümkün hale geliyor.
Kredi Yapılandırma
Konut kredisi yapılandırma başta olmak üzere taşıt kredisi yapılandırma ve ihtiyaç kredisi yapılandırma şansınız da elbette var.

Konut kredisi başta olmak üzere bütün kredi türlerinde, kredi borcunu ödeyemeyenler için sunulan bir borç ödeme sistemi olduğunu biliyor musunuz?

Bankacılık terimi olarak “refinansman” adı verilen bu kredi yapılandırma sistemi sayesinde, ödeyemediğiniz kredi borcunuzu ödemeniz daha mümkün hale geliyor. Konut kredisi yapılandırma başta olmak üzere taşıt kredisi yapılandırma ve ihtiyaç kredisi yapılandırma şansınız da elbette var.

Kredi Yapılandırma Nedir?

Kredi yeniden yapılandırma işlemi, aslında kredinize daha uygun kredi faiz oranları üzerinden devam etmenizi sağlar. Nasıl mı? Diyelim bir bankadan kredi çektiniz ve kredi borcu ödeme noktasında zorluk yaşamaya başladınız. Başlangıçta anlaştığınız kredi faiz oranı ve kredi taksitleri üzerinden geçen zamanda bu şartlar sizin için ağır gelmeye başladı.

Bu durumda ne yapılabilir? Pek çok banka tarafından sunulan “Refinansman kredisi” yani kredi yapılandırma hizmeti ile başka bir bankadan aldığınız kredi borcu için kredi borcu transfer işlemi yapabilirsiniz. Bu sayede kalan borcunuz aynı kalır ve daha uygun faiz oranları, taksit ve vade seçenekleri üzerinden ödemeye devam edersiniz, hem de diğer bankadaki borcunuz kapanır.

Kredi Borcu Transferi

Ancak kredi borcu transferi yaparken şu noktalara dikkat etmelisiniz:

 • Önceki krediniz ile yeni krediniz arasındaki faiz oranlarına dikkat edin. Mesela % 1,60 faizli krediyi % 1,40 faizle değiştirmek size 12-20 fark için büyük getiri sağlamayacaktır
 • Bu durumda en az 35-40 puan fark getirecek bir refinansman kredisi almanız gerekir ki gerçekten yükünüz azalsın.
 • Ayrıca bankaların kredi erken ödeme işlemi için isteyeceği % 2’lik komisyonu da hesaba katın. Tabi komisyon ve işletim ücretlerini de.
 • Dolayısıyla en iyisi, birden fazla bankadan alınacak kredi transfer hizmeti için detaylı bir kredi karşılaştırma işlemi yapmak olacak.

En Uygun Konut Kredisi Fazi Oranlarını Görmek İçin Tıklayın
Bütün bankaların konut kredisi fırsatlarını bir ekranda görerek size en uygun konut kredisi seçeneğini bulmak zor değil. Hangikredi.com konut kredisi karşılaştırma sayfası ile bulacağınız seçenekler arasından en uygun olanına güvenle ve kolaylıkla konut kredisi başvurusu yapabilirsiniz.

Yazar Hakkında

yazar
Merve Mumcu

1990 yılı doğumlu olan Merve Mumcu Bayraklı, Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü mezunu olup, 2014 yılından bu yana HangiKredi’de editörlük ve kıdemli pazarlama uzmanı görevlerini başarıyla sürdürmektedir.

Devamını Oku

Bu makale size ne kadar faydalı oldu?

0 Oy

-

0 Puan

Oy verdiğiniz için teşekkür ederiz. 😊

Yorum Yazın

yorum yaz

Konuyla ilgili sormak ya da eklemek istedikleriniz için yorum bırakabilirsiniz.

9 Yorum

neslihan
neslihan 31.10.2019 • 00:00

vakıfbank ne zaman açıklar acaba bilgisi olan var mı

Yanıtla Beğen(0)
Hacer
Hacer 28.01.2017 • 00:00

Bir çok kartım gecikmede ve ödeme için yetisemiyorum bütün kartlarimi ve kredilerimin hepsini bir kredide toplayıp refinansman la rahatça ödeme yapmak istiyorum yardimci olursanız sevinirim.

Yanıtla Beğen(0)
ikon
Hangikredi.com 31.01.2017 • 00:00

Sayın Hacer, Borç transferi kredisi için bankalarla birebir görüşmenizi tavsiye ederiz.

Beğen(0)
Daha Fazla Yorum

Son Eklenen İçerikler

 • En Uygun Konut Kredisi Veren Bankalar 12.04.2021

  En Uygun Konut Kredisi Veren Bankalar

 • Gayrinakdi Kredi Nedir?  8.04.2021

  Gayrinakdi Kredi Nedir? 

 • Aylık Faturalarınızı Azaltmanın Yolları 7.04.2021

  Aylık Faturalarınızı Azaltmanın Yolları

 • Bütçe Kontrolü Nedir? 5.04.2021

  Bütçe Kontrolü Nedir?

Size daha iyi hizmet sunabilmek için sitemizde çerezler kullanıyoruz. Ayrıntılı bilgi için Gizlilik Politikamızı ve Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.

ikon