Kredi Yapılandırma

Konut kredisi başta olmak üzere bütün kredi türlerinde, kredi borcunu ödeyemeyenler için sunulan bir borç ödeme sistemi olduğunu biliyor musunuz?

Bankacılık terimi olarak “refinansman” adı verilen bu kredi yapılandırma sistemi sayesinde, ödeyemediğiniz kredi borcunuzu ödemeniz daha mümkün hale geliyor. Konut kredisi yapılandırma başta olmak üzere taşıt kredisi yapılandırma ve ihtiyaç kredisi yapılandırma şansınız da elbette var.

Kredi Yapılandırma Nedir?

Kredi yeniden yapılandırma işlemi, aslında kredinize daha uygun kredi faiz oranları üzerinden devam etmenizi sağlar. Nasıl mı? Diyelim bir bankadan kredi çektiniz ve kredi borcu ödeme noktasında zorluk yaşamaya başladınız. Başlangıçta anlaştığınız kredi faiz oranı ve kredi taksitleri üzerinden geçen zamanda bu şartlar sizin için ağır gelmeye başladı.

Bu durumda ne yapılabilir? Pek çok banka tarafından sunulan “Refinansman kredisi” yani kredi yapılandırma hizmeti ile başka bir bankadan aldığınız kredi borcu için kredi borcu transfer işlemi yapabilirsiniz. Bu sayede kalan borcunuz aynı kalır ve daha uygun faiz oranları, taksit ve vade seçenekleri üzerinden ödemeye devam edersiniz, hem de diğer bankadaki borcunuz kapanır.

Kredi Borcu Transferi

Ancak kredi borcu transferi yaparken şu noktalara dikkat etmelisiniz:

 • Önceki krediniz ile yeni krediniz arasındaki faiz oranlarına dikkat edin. Öesela % 1,60 faizli krediyi % 1,40 faizle değiştirmek size 12-20 fark için büyük getiri sağlamayacaktır
 • Bu durumda en az 35-40 puan fark getirecek bir refinansman kredisi almanız gerekir ki gerçekten yükünüz azalsın.
 • Ayrıca bankaların kredi erken ödeme işlemi için isteyeceği % 2’lik komisyonu da hesaba katın. Tabi komisyon ve işletim ücretlerini de.
 • Dolayısıyla en iyisi, birden fazla bankadan alınacak kredi transfer hizmeti için detaylı bir kredi karşılaştırma işlemi yapmak olacak.

Bütün bankaların konut kredisi fırsatlarını bir ekranda görerek size en uygun konut kredisi seçeneğini bulmak zor değil. Hangikredi.com konut kredisi karşılaştırma sayfası ile bulacağınız seçenekler arasından en uygun olanına güvenle ve kolaylıkla konut kredisi başvurusu yapabilirsiniz.

En Uygun Konut Kredisi Fazi Oranlarını Görmek İçin Tıklayın

8 Yorum

 1. gökhan

  MAAŞIM AKBANKA YATIYOR KREDİ VE KREDİ KARTI BORÇLARIMI 120 AYA KADAR YAPILANDIRMA YAPABİLİRMİYİM.TEŞEKKÜRLER.

  • Sayın Gökhan,

   Yapılandırma için başvuru yapmanıza herhangi bir mani yoktur.

 2. Altan Gültekin

  Şu anda başka bir bankadan konut kredisi kullanmaktayım.Ocak 2015 itibarıyla 11 aylık bir ödeme yaptım.Kullandığım kredi faizi 1,07 olduğundan yapılandırmak istiyorum ve bankanızın faiz oranını bildirirseniz sevinirim.Selamlarımla

  • Sayın Altan Gültekin,

   Hangikredi.com, Hangisi İnternet ve Bilgi Hizmetleri A.Ş. tarafından kredi veren kuruluşlarla tüketicileri (kredi kullanıcılarını) internet ortamında buluşturmak için geliştirilmiş bir platformdur. Hangikredi.com, kredi başvurularınızı başvuru yaptığınızı bankaya iletmekte ve başvuru süreçleriniz tamamen banka tarafından yürütülmektedir. Sitemiz üzerinden sorgulama yaparak faiz oranları ve diğer detaylar ile ilgili bilgi alabilirsiniz.

 3. sedat

  Garanti bankasından iki tane 10.000 tl kredim var birisinin taksidi 13 digerinin taksıdı 8 te iki krediyi tek çatı altında yapılandırmam mümkün olurmu

  • Sayın Sedat,

   Borç yapılandırma bankaların inisiyatifindeki bir konu olduğundan konu ile ilgili olarak bankalarla birebir görüşmenizi tavsiye ederiz.

 4. Hacer

  Bir çok kartım gecikmede ve ödeme için yetisemiyorum bütün kartlarimi ve kredilerimin hepsini bir kredide toplayıp refinansman la rahatça ödeme yapmak istiyorum yardimci olursanız sevinirim.

  • Sayın Hacer,

   Borç transferi kredisi için bankalarla birebir görüşmenizi tavsiye ederiz.

Değerli kullanıcımız;
Yorumlarınızın kolay okunabilmesi, anlaşılabilmesi ve size cevap verilebilmesi için, yorumlarınızı yazarken Türkçe Dil Bilgisi Kuralları'na uygun olarak yazmaya özen göstermenizi rica ederiz.
Teşekkür ederiz.
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*


*

Burada yer alan bilgi, yorum ve cevaplar, sorularınızı cevaplayan Hangikredi.com uzmanlarının kişisel bilgileriyle sınırlıdır ve sadece yardımcı olmak amaçlıdır. Bu yorum ve cevaplar bir danışmanlık veya tavsiye niteliğinde değildir. Sorunuza ve somut olaya uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak karar verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Sorununuzla ilgili profesyonel ve mesleki bilgisi olan kişilerden görüş almadan hareket etmemenizi öneririz