Üyelik aktivasyonunuz tamamlanmadı!

Kredi Kartı Başvuru Takibi

HangiKredi Uzman Yazarları

Yayımlama Tarihi: 28.08.2019 Güncelleme Tarihi: 8.10.2020

Kredi kartı başvurusu bir dizi prosedürü gerektirmektedir.
Kredi Kartı Başvuru Takibi
Bu prosedürler doğru bir biçimde yerine getirildiği zaman bankalar da uygun görürse tüketici, kredi kartı sahip olabilir. Peki gerekli prosedürler yerine getirildikten sonra kredi kartı başvuru takibi nasıl yapılır? Bu yazımızda bunu açıklayacağız.

Kredi kartı başvurusu bir dizi prosedürü gerektirmektedir. Bu prosedürler doğru bir biçimde yerine getirildiği zaman bankalar da uygun görürse tüketici, kredi kartı sahip olabilir. Peki gerekli prosedürler yerine getirildikten sonra kredi kartı başvuru takibi nasıl yapılır? Bu yazımızda bunu açıklayacağız.

Kredi Kartı Başvuru Takibi Nasıl Yapılır?

Dünyada gelişen teknoloji sayesinde artık kredi kartı başvuru takibi kolay bir biçimde gerçekleştiriliyor. Kredi kartı başvurusunun olumlu sonuçlanıp sonuçlanmadığını öğrenmek ve bununla beraber çıkan kredi kartının kurye vasıtasıyla size ulaşmasını takip etmek basit birkaç işlem içeriyor. Bu işlemler şu şekilde listenelebilir:

Müşteri hizmetlerine ulaşarak takip: Başvurulan bankanın müşteri hizmetlerini arayarak gerekli bilgileri sunduktan sonra başvurunuzun ne durumda olduğunu öğrenmeniz mümkün.

İnternet üzerinden takip: Bankanın mobil şubesine girerek, kredi kartı başvurunuzun durumunu kolay bir biçimde öğrenebilirsiniz.

Şubeden takip: Bankaların çalışma saatleri arasında şubeye giderek, kredi kartı başvurunuzu sorgulatabilirsiniz.

Referans Numarası İle Kredi Kartı Başvuru Takibi

Şubelerin “akıllı takip” sistemleri sayesinde başvuru sırasında size verilen referans numarası ile başvurularınızın durumunu sorgulayabilirsiniz. Bunu yaparken telefonla müşteri hizmetlerini arayabilir ya da bankaların internet adresine giriş yapabilirsiniz. Ek olarak bazı bankalar SMS sistemi ile de başvuru sorgulamanıza imkan tanıyor.

Akbank Kredi Kartı Başvuru Takibi

Akbank kredi kartı başvuru takibi Akbank’ın çeşitli kanalları aracılığı ile yapılabiliyor. Banka başvuru sürecini kendi kriterlerine göre değerlendiriyor ve onay verip vermeyeceğini belirliyor. Başvuruların olumlu ya da olumsuz olması durumunda da kullanıcıya bilgilendirme mesajı iletiyor. Akbank başvuru takibini bu adres üzerinden yapabilirsiniz.

Garanti Kredi Kartı Başvuru Takibi

Garanti kredi kartı başvuru takibi yapmak için, bankanın size sunduğu yollardan yararlanabilirsiniz. Garanti kredi kartı başvurusu için bu adrese girerek, TC. Kimlik numaranızı ve telefon numaranızı yazmanız yeterli olacak.

TEB Kredi Kartı Başvuru Takibi

TEB kredi kartı başvurusu takibi yapmak için TEB’in “Başvurum Nerede” uygulamasını kullanmanız yeterli. Bunun için ilgili adrese girerek TC Kimlik Numarası ve Cep telefonunu yazabilirsiniz.

İş Bankası Kredi Kartı Başvuru Takibi

İş Bankası Kredi kartı başvuru takibi yapmak oldukça basit. İş Bankası’nın başvuru takip adresine girerek referans ile ya da kimlik numarası ve telefonla sorgulama yapılabilir.

Yazar Hakkında

yazar
HangiKredi Uzman Yazarları

Finans dünyasıdan en güncel haberler ve tüm merak ettikleriniz HangiKredi'de!

Devamını Oku

Bu makale size ne kadar faydalı oldu?

0 Oy

-

0 Puan

Oy verdiğiniz için teşekkür ederiz. 😊

Yorum Yazın

yorum yaz

Konuyla ilgili sormak ya da eklemek istedikleriniz için yorum bırakabilirsiniz.

2 Yorum

Sezer
Sezer 17.06.2020 • 00:00

Kart basvurusu sorgulama

Yanıtla Beğen(0)
ikon
Hangikredi 17.06.2020 • 00:00

Merhaba Sezer, Başvurunun durumunu sorgulamak için başvuru yaptığın banka ile iletişim kurmanı tavsiye ederiz.

Beğen(0)

Son Eklenen İçerikler

 • En Uygun Konut Kredisi Veren Bankalar 12.04.2021

  En Uygun Konut Kredisi Veren Bankalar

 • Gayrinakdi Kredi Nedir?  8.04.2021

  Gayrinakdi Kredi Nedir? 

 • Aylık Faturalarınızı Azaltmanın Yolları 7.04.2021

  Aylık Faturalarınızı Azaltmanın Yolları

 • Bütçe Kontrolü Nedir? 5.04.2021

  Bütçe Kontrolü Nedir?

Size daha iyi hizmet sunabilmek için sitemizde çerezler kullanıyoruz. Ayrıntılı bilgi için Gizlilik Politikamızı ve Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.

ikon