Üyelik aktivasyonunuz tamamlanmadı!

hellobar image
hangikredi.com

Kredi Kartı Başvuru Takibi Nasıl Yapılır?

HangiKredi Uzman Yazarları

Yayımlama Tarihi: 28.08.2019 Güncelleme Tarihi: 31.03.2023

Kredi kartı başvurusu bir dizi prosedürü gerektirmektedir.

Kredi Kartı Başvuru Takibi Nasıl Yapılır?
Bu prosedürler doğru bir biçimde yerine getirildiği zaman bankalar da uygun görürse tüketici, kredi kartı sahip olabilir. Peki gerekli prosedürler yerine getirildikten sonra kredi kartı başvuru takibi nasıl yapılır?

Kredi kartı başvurusu bir dizi prosedürü gerektirmektedir. Bu prosedürler doğru bir biçimde yerine getirildiği zaman bankalar da uygun görürse tüketici, kredi kartı sahip olabilir. Peki gerekli prosedürler yerine getirildikten sonra kredi kartı başvuru takibi nasıl yapılır? Bu yazımızda bunu açıklayacağız.

Kredi Kartı Başvuru Takibi Nasıl Yapılır?

Dünyada gelişen teknoloji sayesinde artık kredi kartı başvuru takibi kolay bir biçimde gerçekleştiriliyor. Kredi kartı başvurusunun olumlu sonuçlanıp sonuçlanmadığını öğrenmek ve bununla beraber çıkan kredi kartının kurye vasıtasıyla size ulaşmasını takip etmek basit birkaç işlem içeriyor. Bu işlemler şu şekilde listenelebilir:

Müşteri hizmetlerine ulaşarak takip: Başvurulan bankanın müşteri hizmetlerini arayarak gerekli bilgileri sunduktan sonra başvurunuzun ne durumda olduğunu öğrenmeniz mümkün.

İnternet üzerinden takip: Bankanın mobil şubesine girerek, kredi kartı başvurunuzun durumunu kolay bir biçimde öğrenebilirsiniz.

Şubeden takip: Bankaların çalışma saatleri arasında şubeye giderek, kredi kartı başvurunuzu sorgulatabilirsiniz.

Referans Numarası İle Kredi Kartı Başvuru Takibi

Şubelerin “akıllı takip” sistemleri sayesinde başvuru sırasında size verilen referans numarası ile başvurularınızın durumunu sorgulayabilirsiniz. Bunu yaparken telefonla müşteri hizmetlerini arayabilir ya da bankaların internet adresine giriş yapabilirsiniz. Ek olarak bazı bankalar SMS sistemi ile de başvuru sorgulamanıza imkan tanıyor.

Akbank Kredi Kartı Başvuru Takibi

Akbank kredi kartı başvuru takibi Akbank’ın çeşitli kanalları aracılığı ile yapılabiliyor. Banka başvuru sürecini kendi kriterlerine göre değerlendiriyor ve onay verip vermeyeceğini belirliyor. Başvuruların olumlu ya da olumsuz olması durumunda da kullanıcıya bilgilendirme mesajı iletiyor. Akbank başvuru takibini bu adres üzerinden yapabilirsiniz.

Garanti Kredi Kartı Başvuru Takibi

Garanti kredi kartı başvuru takibi yapmak için, bankanın size sunduğu yollardan yararlanabilirsiniz. Garanti kredi kartı başvurusu için bu adrese girerek, TC. Kimlik numaranızı ve telefon numaranızı yazmanız yeterli olacak.

TEB Kredi Kartı Başvuru Takibi

TEB kredi kartı başvurusu takibi yapmak için TEB’in “Başvurum Nerede” uygulamasını kullanmanız yeterli. Bunun için ilgili adrese girerek TC Kimlik Numarası ve Cep telefonunu yazabilirsiniz.

İş Bankası Kredi Kartı Başvuru Takibi

İş Bankası Kredi kartı başvuru takibi yapmak oldukça basit. İş Bankası’nın başvuru takip adresine girerek referans ile ya da kimlik numarası ve telefonla sorgulama yapılabilir.

close icon

Yazar Hakkında

yazar
HangiKredi Uzman Yazarları

Finansal uzmanlıkları doğrultusunda en doğru ve en güncel bilgileri sizler için derleyen Hangikredi.com uzman finans yazarları; kredi, mevduat, bankacılık ve muhasebe gibi pek çok kategoride konuyu sizler için kaleme alır.

Devamını Oku

Bu makale size ne kadar faydalı oldu?

32 Oy

-

3 Puan

Oy verdiğiniz için teşekkür ederiz. 😊

Yorum Yazın

yorum yaz

Konuyla ilgili sormak ya da eklemek istedikleriniz için yorum bırakabilirsiniz.

2 Yorum

Sezer
Sezer 17.06.2020 • 00:00

Kart basvurusu sorgulama

Yanıtla Beğen(6)
ikon
Hangikredi 17.06.2020 • 00:00

Merhaba Sezer, Başvurunun durumunu sorgulamak için başvuru yaptığın banka ile iletişim kurmanı tavsiye ederiz.

Beğen(7)

Son Eklenen İçerikler

 • HGS Borç Sorgulama Nasıl Yapılır? 18.07.2024

  HGS Borç Sorgulama Nasıl Yapılır?

 • Hisse Başına Kar (HBK) Nedir? Nasıl Hesaplanır? 12.07.2024

  Hisse Başına Kar (HBK) Nedir? Nasıl Hesaplanır?

 • Satışı Yapılan Hisse Nasıl Çekilir? 8.07.2024

  Satışı Yapılan Hisse Nasıl Çekilir?

 • Brüt Takas Uygulaması Nedir? 2.07.2024

  Brüt Takas Uygulaması Nedir?